Ruger SR1911

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

...posledný výkrik priatela prečo to nekúpiť čo mi poslal mailom keď sa dozvedel že kupujem 1911 bol:

"Nekupuj to! To je ocelozliatina a to nieje dobré. Kúp si Norinko, to je kus železa."

Podľa toho čo viem tak ruger je z normálnej stainless steel ocele, dokonca aj hlaveň

Inak držal som to v ruke v obchode so zbraňami, a sedeli mi to neskutočne, aj spúšť..jedna báseň.
shagvantofi
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa shagvantofi »

Info z webu:"Stainless steel frame and slide feature blasted, low-glare finish and slide serrations for positive grip." Co som pocul, tak ludia len chvalili. V ruke som nedrzal.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

no však, hlúposti už neriešim. Ja len že aké chobotiny ľudia šíria. Presne to som zistil aj ja. Solídne spracovaná zbraň za rozumnú cenu.
A strielať bude ako SIG Target 1911 za 1400 E :P
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Tak som spravil pred chvilou test s mojim SR1911 - kupovany v SK asi pred pol rokom.
Vystrielanych cca 500ks. Zatial absolutna spokojnost. Vsetko funguje na 100% - doteraz absolutne nic. (500 davaju na zabeh)
Poctivy kus zeleza. Navprv som chcel Kimber-a za raz taku cenu, ale nakolko je to prva .45 co mam, tak som siel do Ruger-a.
Za tie peniaze asi nic lepsie nie je..(pomer cena/kvalita).
Striela lepsie ako jeho majitel :) a som s nim presnejsi ako s Glockom s ktorym mam nastrielane radovo viac..

Spravil som test zo 7ks GECO .45
Najprv paskovane po jednom, potom plny zasobnik (7-ranovy potom 8-ranovy).
Obtahovane pomaly, rychlo... zakazdym zmerane.
Trochu tazsie sa to meria, ale spravil som taky "muster" nakolko na guli sa trafit na stred je trochu problem a potom to lieta po desatinach.
Rozmery medzi 31.85 - 31.94. ANI SA TO NEPOHLO!
Niektore mali rozdiel 0.02mm (dve stotiny milimetra!), ale to povazujem za nulovu odchylku - resp. toleranciu merania.
Jeden sa ku koncu pri "brutálnych pokusoch" dokonca sekol pri ladovani do komory a vznikla na hrane nabojnice pri guli taka mala preliacina - ten mal potom 31.72 (povodne 31.88).
Takze nejaka desatina milimetra, co je zanedbatelne - volnym okom nepozorovatelne - nie ako na tom obrazku co sem niekto dal.

ZAVER: Moja SR1911 a GECO patrony (ine nemam) - ziaden problem - kupil by som znovu! :D
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Skúsil som, zmeral som, rozdiel pred a po je tak 0,03 mm čo je nič. Bohvie čo za nepodarky tam ten expert pchal.
Horizontálny rozptyl je veľmi dobrý (na mňa :lol: ) - robím tak 4 dierky veľa seba, čo je rozptyl cca 4 cm na 25 m, bohužiaľ vertikálne mi s nábojmi SaB strieľa veľmi zle - niekedy aj 20 cm pod zámerný pod, takže keď mierim na strel terča 50/20, tak triafam presne dole do jednotky. Iné náboje som zatiaľ neskúšal, nemám ich kde zohnať :?
Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Scandium, , napr. mne do nej zabudli dať kolík vyhadzovača :) , z USA som ho mal tuším za 3týždne zadarmo, má trochu "hrkotavú" spúšť a na začiatku mi trochu deformoval nábojnice, ale už je všetko OK. Musím si zaklopať zatiaľ som nemal ani jednu jedinú zádržku, všetko fachá tak ako má, určite by som do SR1911 išiel znovu.

aparapi ak ideš na LT akciu môžem doniesť MFS a prvi partizan aby si skúsil ako ti to lieta s inou značkou nábojov.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

super chlapi, tak si asi urobím radosť s mojou prvou 19911 v kalibri .45 ACP

a ďakujem za Váš prístup. Veľmi ste mi pomohli.

Fakt možno tam ten chlapík bohvie čo pchal a možno má saturday night gun, či jak to amerikánci volajú
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Tak dnes som mal to štastie popozerať si SR 1911 a streliť si z nej. Jeden pán na strelnici ju mal a bol tak dobrý a dal mi z nej streliť. Úchop pohoda, pevné a isté držanie. Spúšť ťažko hodnotiť keďže to bola nová zbraň. na môj vkus trocha tvrdá. Ak sa to po vystrielaní 500-1000 knedlíkov nezmení išiel by som do ladenia spúšte. Inak je v pohode len som zvyknutý na Shadowa kde to mám vyladené na fúknutie. Mieril som na 15 m na spodný okraj pištolového terča 50/20 a išla trochu dole, takže asi je nastrelená na flek. Možno by stálo zato skúsiť kúpiť nejké target stavitelné mieridlá.
Potom by to mohlo byť kool ! Mierenka na 25 na spodný okraj pištoláku.
Strely boli síce mimo čierneho ale vedľa seba, ale priznávam si obavy z výstrelu tak boli vľavo dole - takže jasné strhnutie
Inak splnilo to moje očakávanie a som rozhodnutý ísť do nákupu. Super knedlíkovač.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Chlapi pozdravujem, idem si na Rugera objednať stavitelné mieridlá, nakoľko to plánujem ako čisto terčovú strelbu a z Ameriky to bude dlho trvať. Mám tam jeden zdroj ale ak niečo od neho chcem tak sa to natiahne aj na 3 mesiace, tak sa možno stretnú (mieridlá aj zbraň) Mne totiž nikdy a nikde nepasovali pevné mieridlá a všetky som vymenil za stavitelné. Neviem len ktorý model bude pasovať do rybiny na tom RUGERI

chcem toto: http://www.brownells.com/handgun-parts/ ... ake_3=1911

je tam rozmer 19(šírka)x10,9(výška) mm
v špecifikácii sú nejaké rozmery len tomu celkom nerozumiem

Myslíte že budú pasovať?

vedeli bse mi s tým pomôcť? Dík

a písal som aj do Rugeru ale múdry z toho niesom:
Response:
As long as it fits a Novak style dovetail cut and they are for a Series 70 model, they will work on the gun.

If you need further information, please visit our website at http://www.ruger.com or contact us at:

Revolvers, shotguns, rifles, 10/22 Charger Pistol: (603) 865-2442
Pistols: (928) 778-6555
Serial Number History Information: (603) 865-2424

Please note: This e-mail is sent from a notification-only address that cannot accept incoming e-mail. Please do not reply to this message.

Sincerely,
Ruger Firearms
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

a ešte niečo. Gripy na 1911...áno to su presne tie čo dáva na svoje targety SIG SAUER (1911, 210 a iné)

pokochajte sa a ak chcete objednajte, za 16 EUR poštovného ich máte na Slovensku.

Cena brutál, ale aj kvalita bude brutál

http://int.nill-shop.com/Special-grips-Pistols
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Tak sme sa dnes stretli. Impozantná zbraň. Rozhodol som sa konať lebo BW Arms ich vypredáva jak teplé rožky. Za 3 týždne odhadujem že predali 10 kusov. Niekto tu spomínal "hrkavú" spúšť. Mal som možnosť si vybrať z dvoch zbraní a skutočne jedna mala väčšie vôle do strán, odhadujem ta desatina milimetra na každú stranu, ale bolo cítiť že tam ten pohyb je. Vybral som si tú ktorej sa spúšť nepohla do strán ani o tú desatinu.
Bol som s ňou dnes na strelnici. Celkom v pohode. Nejdem to hodnotiť po 50 vystrielaných nábojoch
V mojom prípade nutná výmena pevných za stavitelné mieridlá. Do čierneho na 25 (ale aj 15m) to išlo len keď som mieril na flek. Som zvyknutý mieriť na spodný okraj čierneho takže preto si nejaké mieridlá zoženiem a dám to tam. Škoda že neponúkajú rôzne výšky predných mieridiel, žeby som to urobil ako na P 07, kúpil som tri muchy 4,5 mm, 5,5 mm a 6,5 mm a ktorá spĺňala moju predstavu tú som tam nechal. V budúcnosti viem ísť hore aj dolu. Toto vidím ako nedokonalosť ponuky u Rugera. Na druhej strane zohnať stavitelné mieridlá na 1911 nemusí byť až taký problém, v USA určite
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

po cca 100 vystrelených sa presnosť začala prudko zlepšovať. Na 25 metrov
Fajn pištolka
Prílohy
fotka.jpg
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Ruger SR 1911 je už vypredaný. Jak dobre že som sa rozkýval.

Báječná zbraň, si to užívam :P

Kúpil som ho za 680 EUR...no nekup to

http://www.zbraneastrelivo.sk/ruger-sr1 ... l-45-auto/
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

v ČR už stojí 27000 CZK čiže cca 1000 EUR

http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... er-sr-1911

v čase keď som ju chcel doviezť z ČR, tak pred rokom, mi ju Aleš Chudoba núkal za 19000 CZK
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

V BW Arms uz dlhsiu dobu maju aj "commandera"
http://www.zbraneastrelivo.sk/ruger-sr1 ... l-45-auto/
Napísať odpoveď

Návrat na "Colt 1911 a jeho klony"