Ruger Mk.III kal. 22LR

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

potvrdzujem, pokial nie sú dosadacie plochy mierne obehané tak to ide ztuha, záleží aj na vôľach s akými kvér vyšiel z fabriky.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ahoj, stal som sa šťastným majiteľom Mk3 avšak mám problém so zložením kvéru. Rozobral som to no neviem to zložiť, po zasunutí tyčky mechanizmu ho chcem zaklopiť avšak stále sa mi to vytiahne celé smerom na dol, kde robím chybu? Bude to zrejme nejaká vtákovina, ale urobil som to asi 10 x presne podľa návoru ale stále mám ten problém, že mi to zaskočí, chcem to zaklopiť, zaklopením to zasa povytiahnem...

Obrázok
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

http://www.youtube.com/watch?v=nYHJm2P4kP0 V tomto videu to od polovice veľmi presne vysvetľuje ako to tam má zaskočiť.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Díky kámo, ... to mohli aj v Rugri urobiť takéto inštruktážne video, nie nejaký sedlák to na kolene urobí super zrozumiteľne.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Oni urobili: http://www.ruger.com/products/markIIISt ... xtras.html snáď si nečakal, že budeš mať CDčko priamo v krabici? Chybu by som nehľadal u ľudí z Rugeru, ale skôr medzi zbraňou a stoličkou :D
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ja som inštrukážne video od Rugru pozeral asi 7x dookola a stále som neprišiel na to, že mám preklopiť tú časť spúšťového mechanizmu či čo to je. Potom som pozeral návod a daľšie 4 inštruktážne videá, no nikde to nebolo jasne povedané ako vo videu ktoré linkol Zoidberg37.
Ak takéto video dokáže natočiť niekto doma v pivnici, nedokáže to prestížna miliónová zbrojovka? Ako človek, čo má tú zbraň prvý krát v ruke, som naozaj nevedel prísť na problém, návod k zbrani mi bol tiež málo platný, hlavne, že tam je 150 upozornení, ako a prečo si nestreliť do hlavy... ale aby tam hodili 10 zrozumiteľných obrázkov, hoc aj čiernobielych, to nie.
No to by bolo k offtopicu,

ešte by som sa spýtal, s akým strelivom máte najlepšie skúsenosti čo sa týka poruchovosti. Strieľal som zatiaľ Mini-Magy, tie boli ok, Blazery boli menej spoľahlivé.

Ešte podotázka, kde sa dá za najlepšiu cenu kúpiť .22 strelivo niekde z okresov ZA/MT/RK/LM/PP/SNV?
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Pri cenách .22 streliva sa neoplatí vycestovať ani do vedľajšieho okresu. Na rekreačnú streľbu Ti stačí bežné economy balenie HV nábojov po 500 ks, ktoré vyjde všade zhruba rovnako, no a namakaného pretekárskeho streliva toľko neminieš, inak by si nemal Ruger, ale športový špeciál.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

TeErTe: čo znamená že Blazery boli menej spoľahlivé ? Nejaké zádržky? Lebo práve blasery som u svojho mkIII používal od nova a žiadna zádržka, sú mierne našlápnutejšie ako klasické standardy, takže na zábeh ideálne...
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

@Vaquero: často chodím spomínanú trasu a v tunajšom poľovníctve sú predražení a výber nulový, preto sa pýtam, že kde dobre kúpiť, trebárz aj to 500 kusové balenie HVčiek

@R: pri Blazeroch mi 2x nevyhodilo nábojnicu (ostala zaseknutá v komore) a taktiež asi 2x po zasunutí zásobníku a snahne obtiahnuť nevkĺzol náboj do hlavne ale zaseklo ho na polovici hlavičky.


Inak je to fantastická zbraň, kvalita prevedenia, presnosť, precíznosť,... mal som Walthra P22, čo bola smiešna hračka oproti Rugru, ... kto chce kvalitnú zbraň v tomto kalibri, nech ani neuvažuje o inom.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

zaujímavé, skôr by som čakal že v komore ostane seknutý minimag, je možné že u blaserov šli dole s kvalitou, a možno sa to rozchodí časom samo...
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Nechcem sa tváriť ako dobre situovaný mladý gentleman, ale pri mojej mesačnej spotrebe lugerov sa mi javí ako celkom bezpredmetné, či malorážkové HV-čko stojí 4 alebo 9 centov.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Chalani pri zborke som zablokoval MK3 :cry: , záver ide posunut dozadu len o 1,5 cm a zadná uzamykacia páka nejde vytiahnut nadol. ... co s tým? PS: poistka je v polohe F a tiež nejde prepnúť.

edit = zmena stavu, rozhodené na drobné

edit2 = funguje :lol:
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Po kolkých ranách rozoberáte a čistíte MK3? dal som 500 a zdá sa mi dosť znečistený. Skusal niekto kolko vydrží po závadu?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

záleží od streliva, ak sa neotiera v laufe olovo strieľaj ďalej a netráp sa, až začne závadiť budeš mať vlastnú skúsenosť... tiež som takto plánoval ale po čase mi už nedalo pozerať sa na svinčík v zbrani a vyčistil som.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Miro389 napísal:Chalani pri zborke som zablokoval MK3 :cry: , záver ide posunut dozadu len o 1,5 cm a zadná uzamykacia páka nejde vytiahnut nadol. ... co s tým? PS: poistka je v polohe F a tiež nejde prepnúť.

edit = zmena stavu, rozhodené na drobné

edit2 = funguje :lol:
edit 3 = flexi brúska ... :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"