VYDRA 99 .50 BMG

inspiring_elgamal

VYDRA 99 .50 BMG

Príspevok od používateľa inspiring_elgamal »

Zdravim,

Je to mozne si tuto pusku kupit aj u nas, povoluje to zakon ? Pripadne kde by sa dala vyskusat ? :)



http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=5330

http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=5340


Dakujem
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

pokial viem, zakon to nezakazuje.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

choosenone: Kupit sa daju, ale nie je s tym moc co/kde strielat. Prebijanie navyse stoji majland, komponenty sa velmi tazko zhanaju, a zbran samotna nie je nic moc. Je to vlastne len hlaven so zaverom ktory by to (dufajme) mal vydrzat, ale kedze je taka lahka tak ten spatny raz je napriek kompenzatoru ozaj znacny (vid skusenosti z ciech, vratane velkej jazvy na cele 'vdaka' uvolnenej pazbe a pod.)

50ka je zbran s ktorou nema vyznam strielat na menej ako kilometer, pokial nenatrafis na ozaj dobru tercovu hlaven tak pri nej prides o nervy, navyse na nu musis hodit ozaj kvalitnu optiku, atd.

Kolem a kolem, ak chces 50ku radsej si ju daj postavit podla seba, pretoze mat v trezore 50ku ktora rozhadzuje drahe strelivo okolo terca teda nie je velka vyhra, a za moc teda nestoji (pokial ju clovek nechce len na machrovanie :wink: :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

choosenone: uz pri 338 LM zosalies na nakladoch :D
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa tenorista »

ale no 13 ečok za náboj 50bmg to sa ešte dá a 338 to už vôbec nie je tak dramatické...
Používateľov profilový obrázok
-Tommasino-
prispievateľ
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa -Tommasino- »

Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

tenorista: mi kupujeme normalne nie ako stat 5x predrazene 8)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Uf, to za taku cenu streliva pojdem po tom gongu radsej buchnut kladivom sam :D .
inspiring_elgamal

Príspevok od používateľa inspiring_elgamal »

Dakujem za info ;)

Pozeram ze maju v ponuke aj v inom cal. :

Jednoranná opakovací puška ráže 12,7x108 (Dšk sovětský ) používá širokou škálu účinného střeliva ,od velmi levného běžného provedení AP ,API až po moderní laborace mosazných ,nebo průbojně-tříštivých střel .Odpružená pažba ,hmotnost 8,5kg ,teleskopická dvojnožka ,úsťová brzda ,weaver lišta na montáž optiky .Puška je odzkoušena podle norem C.I.P. .VÝHRADNĚ PRO EXPORT .

http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=5340
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

no nie som odbornik ale ak je to original urceny pre armadu tak bude zo sekcie materialne ako ceska falcon to znamena ze zbran je viacmenej na 1 pouzitie v akcii a co som davnejsie cital tak falcon bol "presny" do nejakej 1000 ran(lepsie info asi poskitne Gunslinger :) ) ........ i ked pri cene toho streliva ti vydrzi mooooc dlho :twisted:

na druhej strane ak mas o nu zaujem kontaktuj zeleny sport a mam dojem ze ti odpovedia ze "len" na zbrojnu licenciu ... chcel som od nich 7,62x54R maju ho v dobrej cene no nie bezneho strelca :evil:
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Pred nejakou dobou som tiez prechadzal obdobnou uvahou kupy .50 ale mal som moznost si to najskor odzit ... takze zopar postrehov:

- strelnica, strelnica, strelnica , pokial nemas k dispozicii strelnicu od kilometra hore tak do toho urcite nechod ... sam by si zistil, ze strielat .50 na 300-400m je hlupost, nebude ta to bavit, (kilometer ta omrzi po chvili),
- dufam, ze si ju nechces kupit koli strelbe na "presnost" (pod tym pojmom sa bavime o nahanani MOA, a diskusia o tom uz na WF bola) a aj vzhladom na vyber konkretnej zbrane, ze pojde skor o zabavu,
- obycajne "gulometaky" ta budu bavit len zo zaciatku potom sam budes chciet ine strelivo, co bude trochu problem minimalne z pohladu zakona :D,
- neviem aky mas zamysel co sa tyka tercov ale strielat s .50 na papier to dufam neni, takze bude z teba pravidelny navstevnik kovosrotu, idealna je vyradena armadna technika ;)
- v neposlednej rade neviem kolko .50 pusiek planujes mat doma ale ked uz nieco take tak by ti ta puska mala robit radost uz na pohlad a to podla mna tato "hlaven so zaverom" moc nerobi (aspon mne nie).

TAKZE, ak chces tu .50 len pre "zabavu", mas k dispozicii strelnicu na 2km, API strelivo a znameho v kovosrote tak do toho urcite chod ale ak od toho cakas nieco viac ... 2x meraj a raz rez :lol:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

No neviem. Vyzera to zaujimavo, hlavne ta cena je pre 50 BMG pritazliva. Osobne by som ale pockal na nejake uzivatelske recenzie. Je to predsa len novinka a urcite to bude mat nejake "detske choroby". Osobne by som sa nerad stal nedobrovolnym "beta testerom" vyrobcu...
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa kamov »

Teraz zapotim, ale by som chcel vidiet co by to spravilo s diviakom a pod :D
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Kamov: Odpoved = nic.

Bol som pri tom ked sa strielalo s .50 BMG na kozu (zviera) na 200m.

Cisty priestrel - koza len zatrepala nohami a bolo - to iste by bolo aj na vacsie vzdialenosti.
Naposledy upravil/-a BTV v 05 Máj 2011, 13:15, upravené celkom 1 krát.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa Filip »

erebos> pri .50 je cena zbrane uplne irelevantna ked si zaratas cenu cestovania na strelnicu a hlavne streliva
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"