Beretta Px4 Storm

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pravá viera tuto pánov sa volá Heckler Koch, bez ohľadu na to, či je poistka vpredu pod muškou alebo dolu na zásobníku :lol:

Ale vážne - imho je intuitívnejšie a ergonomickejšie po tasení odisťovať smerom dolu a je to dnes myslím bežnejší spôsob. Neskutočne ma svojho času sr*la prťavá a tuhá poistka na CZ50, ktorá sa tiež odisťovala smerom nahor.
Časom už som zmúdrel :twisted: a dávam prednosť zbraniam bez manuálnej poistky, ktorú pokladám za tak trocha prežitok. Samozrejme, ak nehovoríme o 'SA only' systémoch.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

hej, ked si je clovek isty co sa tyka spúšte je ta poistka zbytočna, hlavne ked prvá strela je dlhá spúšť pri DA/SA. Lenze ja som zaciatocnik, a myslim ze mi nebdue na skodu ak by som aj pri double - single mal poistku :)
Používateľov profilový obrázok
Phill22
občasný prispievateľ
Príspevky: 53
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa Phill22 »

Mal som možnosť Px4 Storm vyskúšať. Je to veľmi kvalitná zbraň a príjemne sa z nej strieľa. Jediná vec čo mi vadila je práve tá poistka. Osobne by som zvolil typ G bez manuálnej poistky. Páčka len vypúšťa kladivo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Lukee1811:
Pri "už som zmúdrel" je smajlík a oprávnene, len som žartoval.
Božechráň, aby som tu evanjelizoval proti manuálnym poistkám, je to každého osobná vec a vkus.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: ja aj HS nie len Heckler koch :) Aj keď pravda, že ten Heckler je srdcovka. Inak s tou CZ50 presne viem čo myslíš, je to tam naprd, na CZ 52 je to myslím naopak, odistené dolu, zaistené v strede, vypúšťanie kohútu úplne hore (týpek v Hermese mi tvrdil ,že CZ 52 nič také nemá).
Lukee1811 napísal:hej, ked si je clovek isty co sa tyka spúšte je ta poistka zbytočna, hlavne ked prvá strela je dlhá spúšť pri DA/SA. Lenze ja som zaciatocnik, a myslim ze mi nebdue na skodu ak by som aj pri double - single mal poistku :)
Možno to myslíš inak, ale "istý čo sa týka spúšte" máš byť od začiatku, trénovať správny návyk, prst mimo spúšte kým nemieriš na terč. Poistka neslúži ako nejaké záchranné koleso...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ako si môže byť od začiatku istý niečim, čo nemá natrénované? A keď už raz začne trénovať, už je za začiatkom. Uroboros :wink:
Preto je tých pravidiel bezpečnosti oveľa viac než len spomínaný prst mimo spúšte.

Súhlasím, poistka nie je záchranné koleso, je to jednoducho len poistka.


Lukee1811 - hlavne sa časom nedostať do stavu, keď si budeš 100% istý. Nikto a nič nie je 100%-né, teda okrem hlúpych suverénov.
Aj takých občas stretneš na strelnici, tak bacha :evil:
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

diky chlapi za reakcie :) zajtra idem na strelnicu s kamaratom co ma ZP, budeme strielat z G19 (ktora okrem tej "dvojitej" spuste nema ziadnu formu manualnej poistky), tak som zvedavy ako to zvladnem, aj ked na skuske sa strelba neskusa berem to ako pripravu na skusku....kvoli ostatnemu manipulovaniu so zbranou

ale zisli sme off topic... ta beretta px4 storm sa mi dost pozdava - na to ze je docela kompaktna a ma 17 ran - na rozdiel od 92 (velke hovado a len 15). koniec koncov asi ked dostanem zbrojak zoberem najlacnejsiu kvalitnu pistol, takze asi Glock 17/19.

p.s. ine napady vitane
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

BTW:
Do Beretty 92 su aj zasobniky na 17 a 18 ran (bez zmeny velkosti zasobnika)
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

tak to som nevedel :shock: To uz by bolo efektivnejsie vyuzitie
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco napísal:Ako si môže byť od začiatku istý niečim, čo nemá natrénované? A keď už raz začne trénovať, už je za začiatkom. Uroboros :wink:
Preto je tých pravidiel bezpečnosti oveľa viac než len spomínaný prst mimo spúšte.
Ja som začal trénovať s nenabitou zbraňou doma, tým som získaval istotu, tak som to myslel.


Lukee1811: z tých lacnejších je to tebou spomínaný Glock, potom HS/XDM a K100. Sú aj lacnejšie, ale do tých by som asi nešiel. Treba si to vyskúšať, čo ti bude sedieť.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Nechcem sa pliesť do tejto plodnej debaty, ale nešťastná Beretta Px4 Storm požiadala o zmenu názvu vlákna, keďže sa jej už netýka.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Beretta nam snad odpusti a bude znovu stastna :lol:
ked som si zatial nestihol zvyknut na nejaky typ poistky a kupim si berettu px4 storm, asi po roku jej pouzivania budem mat opacny nazor a cirkev poistiek zazije reformaciu :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Možno si zvykneš, možno nie, uvidíš. Veď poistku nemusíš používať, keď nebudeš chcieť.
yarco napísal:Neskutočne ma svojho času sr*la prťavá a tuhá poistka na CZ50, ktorá sa tiež odisťovala smerom nahor.
Toto upresním - mne nevadilo ani tak to, že bola krpatá a tuhá na ovládanie, nepoužíval som ju totiž. Vadilo mi, že aj napriek tej krpatosti a tuhosti sa mi občas pri pokuse o rýchlejšie tasenie podarilo palcom zbraň zaistiť.
PX4-ka má poistku až hore na závere, tam snáď také niečo nehrozí.
inspiring_blackwell

Príspevok od používateľa inspiring_blackwell »

+1 fasa zbran, dobra kvalita, striela presne, vystrielane 150 nabojov ziadny problem zatial, vycistene namazane :P
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 5 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

zdar páni, nemá niekto v okolí BA Berettu Px4 Storm ? Veľmi rád by som si ju pred kúpou vyskúšal v prevádzke. Len pár nábojov, dlho nezdržím. Ďakujem.

Ak ... tak SS
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"