Krádež dreva z dvora

inspiring_hoover

Krádež dreva z dvora

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

Houston , máme tu problém.
Otec má takú malú firmičku, s celkom slušným dvorom a ešte slušnejšou zásobou dreva ( cca 200 m dreva ,)

v poslednej dobe sme si všimli že nám z neho akosi ubúda... taktiež susedia nám oznamujú že v noci počujú ako zastaví auto a je počuť nakladanie dreva na vozík a odchod, nikto však samozrejme nemá odvahu zavolať políciu alebo zakročiť...

preto rozmýšlam , že si nájdem ten čas a pojdem tam na "nočné"
a keď tie svine prídu, vybehnem na nich s plynovkou... a pokusim sa ich ( vraj sú dvaja ) zadržať pod hrozbou do príchodu polície....

znie to jednoducho na to aby to tak aj prebehlo .... takže sa dosť obávam že sa niečo zvrtne , poprípade sa to môže po príchode polície zvrtnúť proti mne a ešte prídem aj o ZP :(

co by ste robili vy ?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak by som už chcel riešiť situáciu takto, tak by som tam rozhodne nešiel sám, ale mal minimálne dvoch ľudí so sebou, jednak kvôli presile, jednak kvôli svedectvu. A prípadne kamerový záznam by tiež bodol, no neviem ako v tej tme, ale aspoň diktafón alebo čo. A popravde nechápem prečo tam chceš ísť s plynovkou... Týmto ťa rozhodne nechcem navádzať aby si po nich strieľal, ale zastrašovací efekt majú obe zbrane rovnaké, ale ak by situácia eskalovala natoľko, že by sa oni zbrane nezľakli a vytiahli povedzme nože (alebo dokonca ostré zbrane), tak by som chcel mať u seba to najúčinnejšie čo môžem.

Určite sem napíše aj nejaký právnik a napíše ti presnejšie čo a ako, ale ak sa budeš držať paragrafov ohľadne použitia zbrane v rámci nutnej obrany a budeš mať na to svedkov, že si v nutnej obrane konal, nevidím dôvod prečo by si mal ty prísť o zbroják.

A úplne prvú vec by som ale urobil tú, že by som tú krádež dreva nahlásil, minimálne budeš mať dôkaz, že sa to dialo už predtým.
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

nahlasena je ... ale vies ako to chodi

nechcem sa hrat ani na hrdinu ani na nic podobne... v podstate aj mame iste tipy ze kto by to mohol byt (na dedine sa vsetko rychlo roznesie ....)

viete prim hra aby boli zastraseni len na tolko , aby sa uz nevracali ... o nic ine nejde...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

SigPositive
vypomozem :)
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

electron ako ta poznam , tak by si do toho zakomponoval pyro - naloze, svorku vlkov , ich unos do lesa a podobne veci :D :D :D
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Rozhodne plynovku nechaj doma.Do takejto situácie riskovať s plynovkou je podľa mňa veľmi rizikové. Oporúčam ti tam prísť s ostrou a aspoň s jedným ozbrojeným kamarátom.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

SigPositive
skoda / :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Daj si do gógla vyhladať "fotopasce". A skús niečo také poriešiť.

A fajn je fotobunka a riadny heligón.

Na polícii nahlás trestné oznámenie na neznámeho páchatela. Spôsobenú škodu treba nahlásiť takú, aby to už nebol priestupok, ale trestný čin. /tuším to musí presiahnuť škodu 8000 sk/
Keď sa niečo zomelie, budeš aspoň ako tak krytý.


Inak aj kedysi sa drevo kradlo. V Svákovi Raganovy si neustále okrádaný sused navrtal do palivového dreva dieru, a nasypal tam pušný prach........ :lol:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

aj tu fotopascu by ukradli :D

najviac cloveka serie ked si zoberie kolko sa pri tom narobi , a nejaky curak dojde na hotove ....

dakujem vam za rady pani
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

SigPositive: viem o čom hovoríš, máme chatu a dreva nám už ukradli na tony, vždy pred zimou, plus nám tú chatu vykradli asi biliónkrát, je totiž na takom pre zlodejov výhodnom mieste, že moc nevidieť plus ešte to, že sme z Bratislavy a o tých sa tam traduje, že majú zrejme neobmedzené peniaze na ich úkor, tak nevadí keď sa im vezme. :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kua každú chvíľu mi pred domom má zatrúbiť vetrieska a dovezie 10kubíkov, do tmy to musím spratať
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 19 Nov 2013, 20:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Si si istý .....?
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

netreba zabudat, ze ak tak kradli viac krat, tak sa skoda spocitava, lebo ide o pokracovaci trestny cin
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 19 Nov 2013, 20:17, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"