Wing Tsun, Kraw Maga a iné kurzy sebaobrany

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

:lol: Kdeže trénuje taký vtipálek?
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

no jeden by ma napadol...nevola sa Ivan ? :lol:
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to akira
ehehe tak az takto nie ja som teda zacinal s TB s inymi chalanmi ale kolega z roboty spominal ze v ZA v arese bol zavedeny dokonca pre uchá taký maly biely onušok a tym ich tamojsi treneri mastili ked s nevedeli zapamatat kombinaciu uderov a kopov.

to luke
mne to trocha pripomina tie nerealisticke uvahy kravmagy co povies? ako moze to byt dobre ale neverim moc sprvu tymto modernym haluziam.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

peto543 napísal:no jeden by ma napadol...nevola sa Ivan ? :lol:
divne, ze presne to meno aj mne napadlo, ked som pocul tie farbiste vyrazove prostriedky.


SA.vz.58: neviem, nie som odbornik, na rozdiel od tohto som ale presveceny, ze KM funguje, minimalne na urovni na akej ta to nauci izraelsky instruktor, mozno iny level ako pre civilistov, ale myslim si, ze keby to nefungovalo, izraelci by to nerobili.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

luke
ako na krav mage nie je vobec zla vec. mam aj prirucku instruktaznu a viacere DVD doma. len sa mi tam zda nerealsticke ta reklama kolo toho. nie je realne za mesiac treningu sa dostat na uroven aby sa clovek ubranil ozbrojenym utokom .... rovnako sa mi zdaju nemozne uvahy o zenach kolom 50 kg s lahkostou premahajuce akehokolvek utocnika. oni su schopní nakvakat ze zenska sa ubrani 120kg vaziacemu svalnatemu boxerovi ktorí je v nervoch . no pochybujem pochybujem velmi o tomto proste mala by co robit so strel zbranou alebo nozom v ruke. ako toto sa mi nepaci take zavadzanie . inak kravmaga po rokoch pravidelneho treningu a pripravy fyzičky može byt velmi dobra . rovnako mozno aj ten modern combat ma nieco do seba
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

SA.vz.58 napísal: ... rovnako sa mi zdaju nemozne uvahy o zenach kolom 50 kg s lahkostou premahajuce akehokolvek utocnika. oni su schopní nakvakat ze zenska sa ubrani 120kg vaziacemu svalnatemu boxerovi ktorí je v nervoch
Preco ? Ked ide na JEEP-e staci len trafit. Asi tak to ti instruktori v tej skole BU mysleli :-)

Pre "pomalsich" ... zrazi ho autom :-)
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

nuz teoreticky sa moze aj slaba zenska ubranit svalnatemu boxerovi-chlapovi,ak ho spravne nakopne medzi varlata,pichne ho prstom do oka a pod.je to o stasti,a ako kto dokaze reagovat pod stresom.
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

to akira
no nakopne no dajme tomu ze ma natrenovane tak ho nakopne do guliek. ale nie vzdy je tomu tak ze kopacka do guli je 100% ucinna. niekedy ten chlap nemusi vobec vnimat bolest (pozity alkohol, drogy, plno adrenalinu v krvi) to potom taka kopacka do guliek nemusi mat pozadovany ucinok. nezabudajme ze osoba venujuca sa full kontaktu je na bolest zvyknuta a prah bolesti ma posunuty uplne niekde inde ako bezna osoba ... ja som skor zastancom toho ze ked sa ma zena ucinne branit tak zo zbranou jednoznacne . kurzy sebaobrany su dobra vec pre nu ale skor v ohlade psychickej pripravy potom treba vybrat este vhodnu zbran a nadrilovat si to s nou.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

trosku som browsoval ten internet a nasiel som celkom zaujimave "klamstva o boji s nozom". dobre citanie podla mna.
http://www.israelmilitary.net/showthrea ... 325&page=2
inspiring_khayyam

Príspevok od používateľa inspiring_khayyam »

luke
odporucam ti precitat si DON PENTECOST - KNIFE FIGHTING IN FOLSOM PRISON... slusne citanie vcelku ktore hovori o tom istom ako tento clanok. len je to viac rozvinute .
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

mam pocit, ze autor toho clanku, na tohto autora dokonca odkazuje.

nieco ako, ze obrana proti nozu je iluzorny pojem, ked ma ten clovek v ruke improvizovany bodec, ide na teba stylom vrazdy na vezenskom dvore, kde ta 20x besne rychlo bodne, pripadne od chrbta, a to ze ma noz vies az ked chytis prvu ranu, tak vtedy ti zrejme nic na svete nepomoze.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

ja som sa pytal jedneho,co sa veuje tymto veciam,a vravel,ze noz je dobry,ak chceme niekoho zabit,ale nie ked sa s nim chceme v danom momente ubranit,vraj boli pripady ,ze aj dobodana a dorezana osoba este pokracovala v utoku
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

sedlackym rozumom, nozom proti neozbrojenemu utocnikovi mam podla mna dost velku vyhodu, a ten pripad, ze dorezany a dobodany pokracuje...stale vecsia sanca ho stopnut nozom , ako holou rukou.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Planovany utok sa da prekazit ked nastane nieco co utocnik nepredpokladal a nie je schopny na to adekvatne zareagovat, ale prist na to co to je a spravne to pouzit je to najvacsie umenie prezitia "v prirode" :-)

Noz sa nezasekne, ma tichu cinnost a neobmedzeny pocet "nabojov" a ucinok v cieli je casto krat smrtelny.

A branit sa nozu, ked prvu ranu chytim zozadu do ladviny, tak ziadne riesenie ma nenapada :-(
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

no lenze ist nozom proti neozbrojenemu utocnikovi...nakoniec spravia agresora z Teba.a nebude nikoho zaujimat,ze si sa len branil :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"