Wing Tsun, Kraw Maga a iné kurzy sebaobrany

Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

chalani, viete mi niekto poradit kde v bratislave sa da trenovat nieco na sposob ultimatnej sebaobrany?
nieco na sposob vale tudo, kraw maga, alebo ruske systemy boja bez zbrane?

nasiel som kluby mimo bratislavu ale tu okrem klasiky nic nemozem najst.
pripadne ak mate nejake skusenosti s tymito klubmi(trenermi), tak budem velmi vdacny...
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

trenuje sa v dunajplavbe Horarska ulica kukni na forum na www.fightnews.sk tam pohladaj najdes o tom info.... trener je ilja skondric
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

majac krav maga v ba je ale nepamatam si presne kde, pozriem ti to
friendly_mclean

Príspevok od používateľa friendly_mclean »

kraw maga sa trenuje v trnavke:

Bratislava:
Dr. Branislav Križák
budova Športcentra K1 (www.fitnessk1.sk)
Vietnamská 43
Bratislava - Trnávka
mail: branokrizak@krav-maga.sk

pondelok 19:00 - 20:30 - úderové a kopacie techniky

utorok 19:00 – 20:30 - techniky KM a ich aplikácie

streda 19:45 – 21:15 - úderové a kopacie techniky

streda Fitness KM a ZAČIATOČNÍCI 18:30 - 19:45

štvrtok 19:30 – 21:00 - techniky KM a ich aplikácia

piatok dočasne zrušené ---------------------------------------

nedeľa 11:00 – 12:30 - techniky KM a ich aplikácie
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

chalani dik moc za rychle odpovede.
s panom Krizakom som uz dohodnuty a dnes idem pozriet na trening do K1tky. tak som zvedavy, ze o com to bude a potom poreferujem.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Majac: Robil som 1,5 roka Wing Tsun, potom 2,5roka box. Box ti vrele odporucam, alebo podobny hlavne FULLKONTAKTNY sport. Bojove umenia kde vsetko naznacujes, udieras do vzduchu, sparing len taky aby si si neublizil....to je vsetko o nicom. Ak chces byt behom 1-2 rokov dobry fighter a chces sa ubranit na ulici, jedine ti odporucam ten Fullkontakt. :wink:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

Jarik suhlasim...som zvedavy co povies na tu Krav magu ja osobne tymto stylom sebaobrany moc neverim.....
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Ako ono su to velmi krasne styly, aj funguju. Lenze problem je v tom, ze musis byt v tom fakt borec,aby si sa ubranil. Borcom v takomto style sa stanes mozno po 5 rokoch. Vo fulkontaktnom sporte si borec do dvoch rokov.

A kraw magu az tak nepoznam, tak preto nemozem hodnotit. Hodnotim len vseobecne, odporucam ten fullkontakt
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Nebolo by zle pre tuto oblast otvorit novu temu. Rovnako sa o bojove umenia zaujimam + momentalne hladam najake informacie a moznosti ohladom streleckeho vycviku orientovaneho na combat/sebeobranu.

K tomu ako rychlo sa stat fighterom:
Ako rychlo - je zavisle od mentalnej a fyzickej pripravenosti a od intezity treningu. BOX a Full contact je velmi intenzivna priprava na sebeobranu - street fight a "menej" sport. Ak si chem zasportovat tak si vyberiem nieco kde budem 1 x do tyzdna hopkat na tatami a do piatich rokov sa budem mozno vediet branit aj na ulici.
Ja som robil 2,5 roka SAMBO v Nemecku na slovensku viem len o KE co je este lepsie Street SAMBO.
http://www.combatsambo.sk/index2.html
friendly_mclean

Príspevok od používateľa friendly_mclean »

krav -maga ako ju ja poznam nie je styl ani umenie ani sport. je to system prezitia za kazdu cenu. nic ako fair play tam napriklad nefunguje.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

to sumatranec:

mas pravdu, presne o tom je krav maga, je to o tom ako co najskor a hlavne definitivne vyradit supera(ov) z akcie. Vedel som nieco o tomto style aj pred tym, ale hodiny teorie nemozu nahradit jeden trening.

no a moje prve dojmy mam uz za sebou. trenuje to chalanisko co ma nieco cez 30 rokov a podla jeho stranky pripravuje aj nasich policajtov a mozem povedat, ze sa nehra na nejake presne prevedenie techniky, pomenovanie zakladnych prvkov je velmi volne(na rozdiel napr od karate) a hlavny doraz je kladeny na zasahovanie makkych casti tela, ohryzok, genitalie atd.
cize predpokladam, ze v realite je to dost ucinne, o fair play tam nie je ani zmienka a okrem toho treningy su celkom zaberak. cize kombinacia vsetkeho co som chcel :)

uvidime ako to bude pokracovat,potom budem referovat dalej.

este by som poprosil nasich upratovacov, keby celu tuto cast diskusie o sebeobrane dali niekde pod vlastne vlakno, kedze ja neviem ako :oops:

edir Panzer: poupratované 8)
vigorous_shamir

Príspevok od používateľa vigorous_shamir »

cavte nechcem zakladat novu temu tak to pisem sem, snad mi tu niekto odpovie, tento utorok idem na zapis WT a chchem sa vas spytat co sa na takych treningoch robi, proste ako tych par hodin prebieha a este meriam asi 175 a vazim 79kg, da sa pri treningu tohoto umenia schudnut ?? diky za odpovede
inspiring_tu

Príspevok od používateľa inspiring_tu »

Pri zápise na akékoľvek bojové umenie si väčšinou najskôr "pozorovateľ" a až potom sa tréningu zúčastňuješ.Tréning obvikle začína "rozvičovaním"(strečing,rozťahovanie...),zrejme nácvik techník"na sucho",neskôr "sparring" a pod...

K tvojej otázke chudnutia:
Jednoducho povedané-schudnúť sa dá takmer pri všetkom :D (t.j. pri každej aktivite-či už aeróbnej(napr.beh)alebo anaeróbnej(napr.posiľňovanie),ak je pri tom výdaj energie "väčší" ako jej následný príjem... :wink:
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Schudnut sa urcite da, len zalezi vsetko od teba a hlavne od trenera.
Spytam sa ta: maju v klube lapy, vrecia, chranice, helmy... a aktivne s nimi aj trenuju? Ak nie, a budete vsetko robit do vzduchu, tak tam ani nechod :wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

Moc do tejto temy nevidim, ale to je ako strielat na strelnici so slepimi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sebaobrana"