Strelnica Domaniža

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Strelnica Domaniža

Príspevok od používateľa gewehr »

Začínam k tejto strelnici a nie zrovna pozitívne. Prišlo mi toto a rád by som bol, keby sa mi k tomu vyjadril niekto, kto pozná miestne reálie skôr ako to začnem riešiť.

------------------------------
Dobry den pan xxxxxxx,
urcite si spominate na problem strelnice v Domanizi o ktorom som Vam hovoril.Strelnica sa vyuziva takmer 24 hodin denne /hlavne od 7,00 do 21,00/ kazdy den.Vy ste mi hovorili ze tam musi byt rozpis, v ktore dni a cas je strelba povolena.Na zaklade tohto bol poziadany starosta aby tento problem prejednal s prevadzkovatelom .Zial on nema zaujem a ohradzuje sa tym ze strelacky klub nema s obcou nic spolocne a tak bude strelnicu vyuzivat podla vlastnych predstav. Nakolko si je vedomy aj svojich kontaktov na policii, lebo tam chodia strielat sukromne aj sluzobne.Prosim Vas o radu , ako postupovat aby sa mohlo strielat len v urcitu dobu a dni, aby cas strelby bol znamy a nedochadzalo k ohrozeniu ludi.Nikto nevie kedy zacnu strielat a ked zaznie sirena o par minut sa striela.Normalny zdravy clovek nema cas aby z priestoru doliny usiel do bezpecia preto tam chodia len vynimocne.
Vopred Vam dakujem za Vasu ochotu a dufam, ze nam pomozete.Tento problem sa vyznamne dotyka cca polovice obce.
----------------------------------
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tu sú dvaja ľudia, čo ju poznajú, skús im napísať: http://webforum.sk/viewtopic.php?t=6292&highlight=
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

No, do Domanize som chodieval dost casto, poslednou dobou pomenej, ale myslim, ze problem je aj v ludoch z obce, zazil som situaciu, ze zaznela sirena, vzdy este pockam pre istotu nejaku dobu, potom som zobral brokovnicu, ze si zastrielam na holuby a co nevidim, kusok od plota, presne v linii moje strelby nejaky clovek zbieral huby (alebo nieco ine). Tak som len neveriacky krutil hlavou a pockal kym KLUDNYM tempom odite.
Som z tohto regionu, takze viem, ze hor je tam vsade kopu, tak preco musia chodit prave tam, kde je potencionalne dopadisko, ked jasne vedia, ze tam je a ze sa tam striela vpodstate v roznych casoch??
Uz boli aj staznosti, ze sa nasiel projekti par km za strelnicou,ale to uz je dalsia vec.
Co sa tyka sireny, tak niektore strelnice ani sireny nemaju.
Strelnica funguje uz XX rokov a pokial viem, tak sa nic vazne nestalo (dufam,ze to tak zostane), opravte ma, ak ma niekto ine info.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Aj tento víkend tam prebiehali M-SR v športovej streľbe a nikto nebol zastrelený ...
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Dnes som volal so spravkynou, po dlhsej dobe chcem ist zastrielat a zevraj sa chystaju obmedzenia, ze sa bude strielat iba niektore dni a urcite hodiny. Podla mna celkom dobre riesenie pre obidve strany.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ja som s nou volal včera :D asi okolo 14-tej či možem prist okolo 16-tej.
Že vraj sa tam niečo robi alebo opravuje že ona prezisti a hned mi da vediet či ano alebo nie.Ked do hodiny nevolala tak som volal ja a najskor bol telefon vypnuty a potom mi to položili aj ona aj on....Potom asi 16:00 mi prezvonila.....To už som mohol ist tak do ri.. bo to mam skoro hodinu cesty a na tej pištolovej je zachvilu tma :(
Chapem že ich priorita je ta autoškola ale tak potom by mohli tu strelnicu prenechat niekomu kto ju bude riadne prevadzkovat.Potencial na to ta strelnica rozhodne má :!:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

ondro napísal:vraj sa chystaju obmedzenia, ze sa bude strielat iba niektore dni a urcite hodiny. Podla mna celkom dobre riesenie pre obidve strany.
Mno, mne sa to ako moc dobre riesenie nezda, na jednej strane to obmedzi strelcov (logicky bude asi potom strelnica znepristupnena velku cast vikendu ako aj pocas 'rozumnych casov' v tyzdni), zatial co zvysnu verejnost to neobmedzi nijak - ti tam budu stale chodit, behat a jazdit bez ohladu na nejake 'oficialne otvaracie hodiny' strelnice.

Nerozumiem ale preco tam nedaju aspon par varovnych tabul na tu vedlajsiu cestu (ak uz ju nejde zablokovat ci odklonit), kedze ta ide paralelne a az prilis blizko povedla strelista, ako aj dozadu za strelnicu (je tam sice val, ale naposledy co som tam bol tak po ceste aj poza val lietali motorkari a stvorkolkari hore dole, nehovoriac o rodinach na vychadzke, hubaroch a pod... :shock: Strelnica je to pekna, ale to riziko (staci trafit kamen a jedna nestastne odrazena strela spravi riadny maler) ma odradza od castejsich navstev.


Gunslinger
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

No, tym celkom dobrym riesenim som myslel to,ze lepsie ako to obmedzit nejako drasticky, nedajboze zatvorit.

Peter:
No, je pravda, ze som zazil uz milion situacii, ze sa nedalo, teda hlavne navecer cez tyzden. Do 15 30 tam je spravkyna, dovtedy neni problem. Napriklad dnes to riesim tak, ze zoberem spravkynu, ale jej dceru z mesta na strelnicu a ona pusti sirenu :)

Mne tiez v utorok povedala, ze sa tam nieco robi, ze najskor vo stvrtok. Dnes som to uz vybavil nastastie, lebo som slubil znamym, ze ich zoberem a uz to odkladam mesiac :)
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

No, tak som sa vcera rozpraval so spravkynou a ze bolo stretnutie s majitelmi pozemkov za strelnicou, ze tam nasli nejake zhrdzavene projektily a prizvali policiu na odborny posudok a priniesli tie projektily ako dokaz, ze to tam je nebezpecne. Samozrejme, ze sa za tych 30 rokov nejake projektily tam zatulali.
Ale este som sa naschval pytal, ci sa niekedy nieco niekomu stalo, za 30 rokov sa nastastie nikomu nic nestalo, takze taka mega nebezpecna ta strelnica asi nebude....
Ze bolo ponuknute aj riesenie, ze by sa odkupili tie pozemky (travnate a zalesnene plochy), ale ze je to velmi komplikovane, lebo je tam niekolko stoviek majitelov, z ktorych kazdy vlastni par metrov. Dalsia vec je cena, ze mnohym ludom ide o zrusenie strelnice, tak tu cenu naschval daju nerealnu.
Vpodstate podla toho,co hovorila spravkyna, sa nedohodli na nicom a je to v procese riesenia.
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Nejaky rozpis uz existuje na ich stranke. Je tam kalendar. Napriklad na oktober je tu: http://www.strelnicadomaniza.sk/oktober_2011.html
Pre zakladnu orientaciu to staci. Chcelo by to aj trochu zmenit pristup spravcov. Clovek si casto ani nema o co pripnut terce. Vsetko rozbite. Najskor tam vzdy zabijam cas riesenim takychto veci. Za tu cenu by som tam uz cakal lepsie vybavenie. Inac, velakrat som zazil, ze sa zacne strielat a az potom sa pusti sirena.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Ten rozpis tam je stale,ale otvaracie hodiny nikde nie su,akurat som si všimol že pribudly tabulky s upozornenim Pozor a.t.d na brane aj na budove.Čo sa tyka tej sireny,mysli že skor trubia už aj preventivne počas strelby lebo som tam bol v stredu asi dve hodiny a ked som prišiel už sa strielalo,potom asi po hodine počas strelby zasa trubili.ALE motorkari si veselo lietali dalej...Ku tym paletam: tentoraz tam niečo bolo asi to čo nechali policajti... :(
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Tie pripady boli, ked to bolo skoro rano, este tam nik nebol. Az po par minutach strielania pustili sirenu. Ale to je jedno, podla legislativy staci vyvesit cervenu zastavu. Ale stazovatelom to moze nahravat do kariet. No palety obcas su. Ale na pistolovej su castokrat na kovovych ramoch iba zbytky sololitu alebo paliet, clovek aby tam pomaly chodil ako na brigadu a cas urceny na strelbu marnil riesenim veci, co by mal za tie peniaze robit spravca. Rovnako na pechotnej, ked tam chcem strielat zo Sa 58 na 50-100m, tak tam musim maturovat, do coho budem strielat a ako to ukotvim, aby to nepadalo.
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

n
Naposledy upravil/-a inspiring_bhabha v 20 Dec 2014, 17:14, upravené celkom 2 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Mohol by si to rozviest?Je nas tu par čo tam chodime...
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

n
Naposledy upravil/-a inspiring_bhabha v 20 Dec 2014, 17:14, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"