Strelnica Domaniža

parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

No ved najblizsia konkurencia sa potesi a pripadne zdvihne ceny :lol:
Naposledy upravil/-a parabellum v 07 Jan 2012, 16:54, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

A aka?
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

MT nie je az tak daleko z PB a ak si budes chciet strelit 300, tak nebudes mat inu moznost.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

A tak :) bohužial ja ked si chcem strelit len na 5m musim cestovat 45 minut do Domaniže :(
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Tak asi skoncime pri vzduchovkach a aj na tie budeme musiet robit psychotesty. :D
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Skoda, ze v Dubnici nad Vahom neobnovili vojensku strelnicu. Ta mala tusim 500m. Teraz je tam utulok pre psov.
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Gewehr: na zaciatku si pisal ze by si to mal moznost riesiť ak sa da treba stym nieco spravyt najlepsie vymenit prevadzovatela,som odtial ale vzdy ked idem na strelnicu ma trafa slak v akom je stave,neviem za co sa tam plati ked si clovek musi doniest vsetko.Poznam trochu ten problem ale len z hladiska ludi a majitelov pozemokv,rad by som ziskal obraz aj z druhej strany.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No jachyme obavam sa, že spravcu tak lahko nevymeniš kedže je to jeho....
Je kapitalizmus takže jediny sposob ako može strelnica zmenit majitela je tučny balik penazi....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Peťo, a o darovacej zmluve si ešte nepočul? :twisted: :lol:
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

yarco počul o nich možeme pokecat na LT akcii RDA :D
Ale ku teme: už davnejšie sa vraj niekolko ludi tu strelnicu pokušalo odkupit ale majitel nemienil predavat.Je to ozaj škoda lebo je tam obrovsky potencial...
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Chlapci, asi píšete o veciach, o ktorých veľa neviete. Aj tento víkend tam bude veľká cena v športovej streľbe a každý rok sa tam koná extraliga, 1. liga a zopár majstrovstiev SR (rôzne kategórie a disciplíny), takže ak bude treba, tak zväz zalobuje a pomôže. O takúto strelnicu nemôžeme prísť. Postupne ju rekonštruujú, aby sa tam dalo a prespať, aby tam bolo zázemie pre rozhodcov a časom sa, dúfam, dostane aj na strelisko.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Pena to, že sa tam konaju mierenkarske a wester preteky vieme.Aj že sa to tam trocha prestavuje.Nas čo tam chodime(a chodili by sme aj viacej) štve,že človek si zaplati a musi behat po celej strelnici(ktora nie je zrovna mala :) )a hladat na čo si vobec upevni terč.Večšinou najdeš len pekne rozbite palety alebo niečo čo sa na to podoba.To človeka dost rozladi ked cestuje hodinu tam a hodinu nazad.Navyše byva problem niekoho zohnat po 15:30 cez tyžden a cez vikend.Osobne tam chodim len preto ,že to mam jedinu strelnicu v okruhu 60km :(
inspiring_bhabha

Príspevok od používateľa inspiring_bhabha »

Pokial viem neni majitelom ale prevadzkovatel.Napisem co viem ak ma nieto ine info rad sa ho dozviem:majitelom je stelecky klub domaniza ma najaku tu radu ktora by mala mať 9 členov a predseda je ten ktory je.Je pekne že sa preraba ale to je tak 2-3 roky ze sa tam niekto pohybuje v monterkach ale predtym 15 rokov nic
A stym hladanim podpier tercov si to trafil to je spicka ladovca,co som sa naposledy dozvedel je reakcia na otazku podpier a ich nedostatku "aj tak ich rozstrielaju" to svedci o vsetkom
PENA myslis že neni treba aby zvaz pomohol keby pomohol tak pred 5 rokmi je neskoro je to tam v dezolatnom stave prejdi sa na zadny val pozriet a stromi za nim to ze to je obyte takym kadejakym drevom je len preto aby sa tade nesvietilo.To ze su tam akcie je pekne ale mna ako strelca ktory si pride zastrielat to nezaujma ked si zaplatim vyzadujem aspom ake take pohodlie,stve ma ako to tam chatra a hlavne to že to nechali schatrat
Naposledy upravil/-a inspiring_bhabha v 29 Jún 2013, 14:42, upravené celkom 1 krát.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

Všetko čo tu píšete, je otázka peňazí.
Keby sme mali vyberať reálnu cenu za stav, ktorá by bola odvodená od nákladov spojených s prevádzkovaním strelnice, tak by sa ceny museli minimálne zdvojnásobiť a potrebovali by sme minimálne trojnásobok návštevníkov. Tento rok nám zdvihli dane z nehnuteľnosti (na SAVke nám to spravilo takmer 700 eur ročne navyše), začali nám vodárne účtovať stočné za dažďovú vodu aj z trávnatých plôch (cca 50 eur mesačne), za kúrenie (máme elektrické kúrenie) platíme cca 8500 eur ročne, k tomu potrebujeme peniaze na prevádzku (oprava napr. tých stavov, ktoré stále niekto rozstriela, lebo si potrebuje dokázať, že vie trafiť aj kovový rám, kosenie, údržba budovy, ...). A to podotýkam, že všetci v klube makáme zadarmo. Tak si skúste vypočítať, koľko človekohodín by sme potrebovali mať za rok, aby sme sa dostali aspoň na nulu. A takto nejako prežívajú aj v Domaniži...
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Prevadzkovatel-majitel strelnice je predseda Krajskeho vyboru Slovenskeho streleckeho zvazu v Trencine, tak si nerobme iluzie o zmene vlastnickych pomerov. Nevysporiadana cast strelnice je iba 300 metrova strelnica, ostatne casti su na liste vlastnictva Slovenskej republiky. Peniaze podla mna nie su klucovym problemom tejto strelnice. Chodte sa pozriet napr. na strelnicu Objekt 23 v Martine na Podstranach, uplne iny pristup, uplne inac sa to tam zveladuje a cena za 1 hodinu je porovnatelna (aj ked v Domanizi tam za tu cenu mozete zostat 4 hodiny). Problemom podla mna je, ze majitel v Domanizi sa venuje hlavne svojej autoskole a strelnica je az na 2. mieste. To vidno aj z pristupu k zakaznikom. Neraz mi bolo nieco do telefonu prislubene a realita bola potom uplne ina. Pokial vam chybaju tercove ramy na hornej 25 metrovej pistolovej strelnici, tak skuste sa pozriet do malej betonovej stavby - skladu hned v urovni tercov. Niekedy je sice zamknuta, ale su v nej tercove ramy na otocne terce, ktore sa daju vlozit do otocneho tercoveho zariadenia. Obcas je v nich aj sololit, na ktory sa da pripnut terc. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"