Čistenie a údržba Sa vz. 58

inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

Caute, nakolko som cerstvy majitel vz 58, tak sa chcem skusenejsich spytat, cim a ako casto (po kolkych asi vystreloch) doporucujete cistit a osetrovat zbran?
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Po kazdej strelbe.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a ak strielas starym strelivom (napr s razenim bxn na dne) , co najskor. To plati aj pre Aresy, tiez pouzivaju stare nabojnice s korozivnymi zapalkami
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked mas sedu lakovanu ocelovu nabojnicu a ciernu zapalku, tak je to s najvacsou pravdepodobnostou ortutova zapalka, ktora je vysoko agresivna pre ocel.
Pokial nemas cas na cistenie minimalne hlaven nastriekaj olejom, lebo pri zvysenej vlhkosti vzduchu tam mas hned hrdzavy povlak.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

A piest musí byť ako zrkadlo. Aspoň tak si spomínam na čistenie sapíkov na vojenčine... :lol:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

A piest musí byť ako zrkadlo
Nemusí , ale potom to trápenie ....

Mal som možnosť vidieť po profilaktických prehliadkach kvér , ktorý mi potom po náležitom po...be doniesli .

Normálne piestik prilepený v plynovej komôrke hrdzou ....
Brutálne vyberanie potom nasledovalo ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

Ad piestik:
ja som sa po mesiacoch trapenia s cistenim piestika rozhodol ho vylestit do zrkadloveho lesku na sustruhu. Potom sa stalo cistenie trochu jednoduchsie. Znacistenie na hladkom povrchu nedrzi az tak dobre.
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

To je dobry napad, som si vsimol,ze na piestik sa riadne chyta bordel. Som si myslel,ze ho vycistim po prvej strelbe (170 nabojov) docista,ze bude ako novy, ale nejde to tak lahko, ako som si myslel :?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Uz po prvej strelbe sa mi nepodakilo vylestit piestik do takeho stavu ako ked bol novy. Zostali mapy na tej casti vpredu, ktora je opalovana plynom z hlavne. Vykaslal som sa na to a hotovo. Nema to ziadny vplyv na funkcnost. Vzdy dam dolu len to co ide.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na vojne sme piestik cistili este na strelnici (ked sa gumy nepozerali) , este teply strcit do zeme a vrtiet s nim v zemi, to ocistilo celo piestika. Potom nan do drazky navliect kozenu posvu od bodaka (ocko na putku ma rozmer plusminus ako drazka na piestiku) a vrtiet s nim a vycistit drazku.

potom v kasarnach sa to uz len dopucovalo
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman vidim ta ;-)
Uz to tu niekto pisal zoberte si Cilit alebo daco jemne brusiace a date to pekne dolu.Ked to neposkriabe varnu dosku tak piestik to snad znesie :-)
Je to trosku setrnejsie i ked rovnaky sposob ako Romanov :lol:
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

V podstate tu o nic nejde. Piestik tam aj tak riadne vakla, takze nejaka ta desatina tam chybat nebude. Ide o to aby sa tam nenapiekla hruba vrstva ako mne po zhruba 500 ranach v priebehu niekolko dni ked som zbran necistil.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja ho tiez cistim nejakou gebuzinou na cistenie grillu, a ked nieje ako zrkadielko tak mi to nervy netrha. Ked som to prvy krat skusa len nejakym olejom a handrickou zosuchat, tak bez sanci.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Pena »

ROMAN - Ja som to na vojenčine robil tak ako ty a ešte som mal v sáčku nazberaný jemný prach, ktorým som to potom v kasíne doleštil. Teraz používam nejaké čistiace mlieko na vane a sporáky ...
inspiring_faraday

Príspevok od používateľa inspiring_faraday »

kapula napísal:Ja ho tiez cistim nejakou gebuzinou na cistenie grillu, a ked nieje ako zrkadielko tak mi to nervy netrha. Ked som to prvy krat skusa len nejakym olejom a handrickou zosuchat, tak bez sanci.
Tiez som to tak skusal cistit, handricka zodreta, ruky zodrete a plocha piestu stale spinava :? Skusim to tym cilitom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "