Čistenie a údržba Sa vz. 58

Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

bosvargos napísal:ja som zástancom čistenia sapiku po každej streľbe len by som sem pridal jeden môj postreh. tam kde sluzim mame z 58cky strelby 3 do roka pricom sa na tej 58cke vystrieda 8 ludi za jedny streľby cize je to 24 strelieb za rok. na kazdych strelbach sa vypáli cca 100 nábojov na osobu cize za rok cca 2400 nabojov pricom strelivo pouzivame klasicke s ortutovou zapalkou a ocelovim jadrom proste klasické stare komunisticke strelivo s oznacenim BXN. od roku 2010 tento nas sapik nebol cisteny ani mazany len sa vzdy odstrielalo a sup snim nazad do trezora a dnes som si dal namahu rozobral som ho a pokukal a nikde som nenasiel ziadnu hrdzu ani nic neobvikle okrem toho cierneho bordelu :lol: . samozrejme tymto nechcem povedat ani tvrdit ze netreba cisiti ako som pisal ja som zastancom cistenia po kazdej strelbe a tak to aj so svojim sapikom robim :roll:
Nehnevaj sa , ale toto sa mi nejak veľmô nechce veriť ...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

iko111 napísal:je toto vhodna nahrada za orginal cistenie k 58osmicke
http://www.zelenysport.cz/cisteni/g3-sada-cisteni
Tvoj link je na úvodnú stránku .

Toto myslíš ???
Obrázok

Lebo ak hej , tak je to originál , ale jedná sa o " Použité čištění útočné pušky Sa58 ráže 7,62x39,včetně adapteru na střelbu cvičným střelivem ."
Akurát chýba v súprave tá ihla s kľúčikom na mušku .
Cena ja vcelku adekvátna ...
Používateľov profilový obrázok
bosvargos
prispievateľ
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa bosvargos »

arminius keby som to na vlastne oci nekukol tak neverim ani ja ale je to naozaj pravda neviem ci ten čierny bordel co tam je zabranuje hrdzaveniu alebo netusim ale naozaj je to tak ako som to napisal mozno je aj to ze sapik nebol nikdy pocas tych strelieb a skladovania u nas vystaveny vlhkosti alebo fakt netusim aj fotky sem kludne mozem hodit ale to zas bude kopa dalsich verzii a ja proste vam nemam ako dokazat ze ten sapik fakt 3 roky nikto nikdy necistil
Používateľov profilový obrázok
iko111
občasný prispievateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa iko111 »

arminius napísal:
iko111 napísal:je toto vhodna nahrada za orginal cistenie k 58osmicke
http://www.zelenysport.cz/cisteni/g3-sada-cisteni
Tvoj link je na úvodnú stránku .

Toto myslíš ???
Obrázok

Lebo ak hej , tak je to originál , ale jedná sa o " Použité čištění útočné pušky Sa58 ráže 7,62x39,včetně adapteru na střelbu cvičným střelivem ."
Akurát chýba v súprave tá ihla s kľúčikom na mušku .
Cena ja vcelku adekvátna ...
Nie nie toto som myslel orginal cistenie poznam ale myslel som toto ako nahradu http://www.armyeshop.cz/detail-cisteni- ... zbaleno=56
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Namiesto vyteraku retiazka.
Kup si mosadznu a kvalitnu plastovu kefku na povodny vyterak, k tomu hociaky olej na zbrane a mas vystarane.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

bosvargos napísal:ja som zástancom čistenia sapiku po každej streľbe len by som sem pridal jeden môj postreh. tam kde sluzim mame z 58cky strelby 3 do roka pricom sa na tej 58cke vystrieda 8 ludi za jedny streľby cize je to 24 strelieb za rok. na kazdych strelbach sa vypáli cca 100 nábojov na osobu cize za rok cca 2400 nabojov pricom strelivo pouzivame klasicke s ortutovou zapalkou a ocelovim jadrom proste klasické stare komunisticke strelivo s oznacenim BXN. od roku 2010 tento nas sapik nebol cisteny ani mazany len sa vzdy odstrielalo a sup snim nazad do trezora a dnes som si dal namahu rozobral som ho a pokukal a nikde som nenasiel ziadnu hrdzu ani nic neobvikle okrem toho cierneho bordelu :lol: . samozrejme tymto nechcem povedat ani tvrdit ze netreba cisiti ako som pisal ja som zastancom cistenia po kazdej strelbe a tak to aj so svojim sapikom robim :roll:
uzavrime to tak, ze tam kde ho skladujete je suche prostredie.
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

Ćhcem sa spýtať nie sú nejaké obrázky ktoré miesta sa majú na mazať a ktoré nie ?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

try THE internet. Napriklad: https://www.youtube.com/watch?v=uY0VfKFvONk - nevidel som, vygooglil - prvy link
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

to video som už predtým pozeral a je hrozné medzi tým dáva táke k****** že to až bolí
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tak sa riad zdravym rozumom ako pri pistoli. Tam kde sa to trie, tam to maz, kde sa to netrie, tam to nemaz ;)
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

Našiel som toto video kde pán nalieva do hlavne a do zbrane vriacu vodu https://www.youtube.com/watch?v=5bf0J6Taue4

Popravde bal by som sa že to zhrdzavie aj ked to tam dobre poutiera.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Včera sa mi dostalo do rúk toto:

http://www.for-all.sk/?pg=produkt_detai ... t=11&id=85

Je tam písané že je to určené na zbrane, v ktorých sa používa armádne strelivo s ortuťovými zápalkami. Doteraz som vždy 58ku drhol dlhšie, pokiaľ sa mi ju podarilo dať do normálneho stavu, ale toto je fakt rýchle a účinné. Už pri prvom streknutí na piest som ho iba hned utrel do handry a bol čistý. Predtým som ho musel šúrovať v zemi aby som ho dal do želaného stavu. Zatial toto u mna jednoznačne boduje na 58-ku :)
inspiring_jennings

Príspevok od používateľa inspiring_jennings »

To luco: Smiem sa spýtať, kde si sa k tomu dostal alebo kde si to kúpil? Či si priamo od nich objednával?
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Jeden kamarát mi to doniesol, vraj to objednával z nejaké e-shopu ale z akého to už žial neviem, ale ked som si dal vyhladať tu na nete, tak mi to našlo jeden eshop z košíc čo to majú v ponuke. Ale osobne by som to riešil asi tak, že by som zavolal priamo výrobcovi a skusil objednať priamo od neho.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Prosim vas pekne pani, bavime sa o cisteni 58cky. Ma to rvrdochrom v hlavni a naozaj odolnu povrchovku, jedine co k tomu celemu treba je plastova kefka do hlavne, handra, dostatok oleja a PRAVIDELNE cistenie po strelbe. Netreba na to ziadne hyperultrameganano cistiace prostriedky. Do 10 euro kupite vsetko co potrebujete na dlhu dobu. A na prelievanie vriacou vodou sa tiez vyserte.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "