Nepokoje v Londyne / UK (august 2011)

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..

Ak by anglicky restriktivny zakon o zbraniach neobmedzil schopnost obyvatelstva branit svoje zivoty a majetok, myslite ze by tieto nepokoje:

Vo vseobecnosti skoncili s mensimi nasledkami a rychlejsie
34
63%
Vo vseobecnosti skoncili s horsimi nasledkami a trvali by dlhsie
2
4%
Nemalo by to ziaden vplyv na priebeh nasilnosti
18
33%
 
Celkom hlasov: 54

Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

:D


hehe, sice nejde o repre vzorku, ale...

nech si teda jedia kasu, ktoru si navarili a s ktorou suhlasia.

Ovce nie su schopne myslenia. Smutne.

Da sa povedat, ze kaslem na celu UK. Jedine na co je to dobre je to, ze to sluzi ako perfektny priklad/dovod na nosenie zbrane. Na ochranu zivota, zdravi a majetku, jednym slovom zaujmu (zatial) chraneneho zakonom.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

si precitajte tie komenty :D ako mozu byt ludia tak neschopny pochopit realitu a prijat nevyvratitelne fakty a namiesto toho veria abstraktnym prazdnym reciam a nazorom...
inspiring_chebyshev

Príspevok od používateľa inspiring_chebyshev »

aris
na margo "zaujmu (zatial) chraneneho zakonom" si dovolím zacitovať z knihy Kriminalistická balistika (Bohumil Planka a kol.) str.365:

Paragraf 6.8 písmeno h) pokynu britského ministerstva vnitra nazvaného "Zákon o zbraních-příručka pro policii" uvádí: Žádost o zbrojní prúkaz z dúvodu sebeobrany žadatele nebo jeho majetku je třeba zamítnout s odúvodněním, že v této zemi se palná zbraň nepovažuje za přijatelný prostředek obrany. Tento princip je třeba uplatňovat i v případech zástupcú bank a společností, kteří chtějí palnou zbraní chrínit cennosti nebo velká množství peněz.

Nech sa teda bránia pre nich prijateľným spôsobom -navrhujem masívnu letákovú kampaň. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

kvalitne fotografie ako od boston.com byva zvykom

http://www.boston.com/bigpicture/2011/0 ... riots.html
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

aris: Dik!

telra: Mhm, ta otazka je dobra, ale tie Additional Details podla mna anglicanov dost nasr...dili a preto reaguju tak ako reaguju. A jo, oni zjavne uz ani nezvazuju moznost ze by mohli/mali chranit sami seba, proste typicke obete ako z hollywoodskeho b-ckoveho hororu... Dokonca si ani nevedia spojit to ze ked vacsina tych v uliciach ma medzi 16 a 20, tak je nulova moznost ze by sa k zbrani legalne dostali.

Na druhej strane aj tu v tejto ankete co som hodil hore ma prekvapili odpovede, cakal som viac odpovedi ze by to mohlo situaciu aj zhorsit, a daleko menej odpovedi ze by to situaciu nijak neovplyvnilo. To je vsetko ale asi vec pohladu a skusenosti.


Uvidime ako sa to tam dalej vyvinie, taketo nasilie v uliciach sa zvycajne zhorsuje stylom - utoky/kradeze - lupeze/poziare - znasilnenia/vrazdy... takze pokial to ani cca 15,000 mestskych dnes v noci nevytrhne, tak zajtra bude musiet nabehnut armada. Zatial to vyzera ze v Londyne noc prebehne o cosi pokojnejsie nez vcera, ale nepokoje uz sa rozsiruju do vacsich miest po celom anglicku (i ked tam to su zvycajne len mensie skupiny - desiatky ci maximalne stovky). Nastastie to je povacsinou len vymetena mladez, ak by napr. v londyne nejaka organizovana skupinka zrusila uz len par klucovych trafostanic (= uplne tmave ulice navyse bez kamier) tak by sa to tam mohlo zacat ozaj nepekne zvrhavat. :evil:


Filip: Este ze si spravil aj ten screenshot :lol: Ta minitonfa uz z anglickeho amazonu zmizla (po tom ako sa behom troch dni nepokojov dostala raketovym tempom do prvej dvadsiatky bestsellerov :!: a ta hlinikova bejzbolka je len o par miest za nou:
http://www.amazon.co.uk/gp/bestsellers/ ... g_bsms_tab
Co je ale dost sokujuce je ze dnes - za jeden jediny den - sa na 16te miesto dostal ten stan pre styri osoby :idea: a az na chrbte mrazi z toho ze za posledne tri dni sa druhy najpredavanejsi artikel v tejto sekcii anglickeho amazonu stal... ... ... zapalovac :shock: :!:

Nasiel som jeden clanok ktory ide konecne k skutocnemu jadru veci:
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... order.html
Autor sice nespomina zbrane a gun-control, ale konci konstatovanim - volny preklad:
Cameronova (premierova) prva zodpovednost je udrziavat v state poriadok a ochranovat majetok ludi. Toto je dohoda ktoru maju ludia so statom v ktorom ziju, a ktora by mala predist tomu aby ludia museli brat zakon do vlastnych ruk. Udalosti z poslednych dni ale ukazuju nakolko tato dohoda prestala fungovat.


Na zaver pridam jednu perlicku k MET (londynskej metropolitnej/mestskej policii) - pred casom mi jeden londynsky odstrelovac (oni patria pod statnu) hovoril historku ako ich utocny team valil niekam do akcie (sli vtedy na oznacenom aute aj s cirkusom = hukacky/blikacky), a MET (mestski) ich zastavili ze prekrocili rychlost... Ked im vysvetlili kam valia a nech im ustupia z cesty, tak auto MET celou cestou valilo po nich, a na zaver na nich podali staznost na inspekciu ze nebezpecnou jazdou ohrozovali verejnost... Nastastie ze maju sefa chlapika v pohode co ich podrzal a zmietol to zo stola, ale vraj taketo konflikty statnej s MET tam nie su vynimkou... :roll:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

mne nazorovo blizky matejka
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c ... palac.html

inak je to dobry real studijny material. mozeme sledovat vyvoj a brat si ponaucenia zo situacie v uk a chyb statu..
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

tak to som zvedavy, kebyze sa mam inspirovat slovenskou policiou (bez urazky) tak to bude asi vyzerat tak ze kym na rabujucich sa budu iba pozerat tak na EDL nabehnu tazkoodenci v pomere 10:1

http://www.sme.sk/c/6010102/na-britskyc ... sa-chysta-
ultrapravica.html
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3117
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Ja som napísal:kvalitne fotografie ako od boston.com byva zvykom

http://www.boston.com/bigpicture/2011/0 ... riots.html
áno, aj politicky korektné, veď načo dráždiť import fotografiami zatknutých súkmeňovcov :twisted:
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

presne tak liek na extremnu pravicu sa uz nasiel, len s extremnou lavicou a inou chranenou zverou to akosi nechce fungovat.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, vyzera to ze MET to uz ma 'plne pod kontrolou' kedze vyzyvaju ludi aby nebranili svoj majetok svojpomocne...

A spravodlivost dostane zadost a dni looterov na slobode uz su spocitane-hlavne vdaka tomu miliardovemu kamerovemu systemu-policia uz zverejnila prvych 12 fotiek podozrivych:

ObrázokObrázok
Obrázok

:roll:

Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja uz som jedneho spoznal!!!!!

Je to ten sedivy pan s napisom KFC..... :twisted:

Komu to mozem oznamit? :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa mab »

http://spravy.pravda.sk/v-birminghame-n ... k_svet_p23

zatial maju pod kontrolou h..o, idu pritvrdit, este nedavno sa tam niekto vyjadroval o praci s komunitami a zatracoval tvrde prostriedky

inaj tie zabery z kamier su dobre, uz ich maju :lol:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Že sa nehanbia obviňovať toho v bielom :?
Nevidia, že má gumené rukavice??? :roll: Veď on je z upratovacej čaty :!: Šatku má na tvári pre smradľavý dym. :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"