Pušky V-AR

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ja som ten VO cennik nikdy ani nechcel to on stale splietal.
Ja som chcel vediet cenu za zbran pripadne prislusensto, pricom by som sa snazil dostat aku taku zlavu, ked beriem 3ks.
I zasobnik zdarma by potesil!

Co sa mojej ceny tyka, tak ta bola uvedena ako predbezna, pretoze ako som pisal kupoval som macku vo vreci po tme.

PS mam 3 ceny, keby niekto chcel vediet formou PM
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Chalani chcem sa spýtať načo slúži v pažbe tá struna a ten železný neviem čo to je :) :roll:
Mal som to aj v pevnej aj v nastaviteľnej pažbe ale neviem tomu nájsť dôvod...

http://www.milsurpstuff.com/proddetail.asp?prod=RBT468B
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Jedna sa o tzv. Buffer, ktory sluzi ako protivaha zaveru, velkost zavazia je rozna pri pouziti pazby typ A2, a pri type m4 t.j.kratsia je buffer mensi, pre nas nie je v podstate potrebne nejak spekulovat s hmotnostou bufferu pretoze nevyuzivame rezim full auto.
Teraz ale firma JP zacala robit elegantne riesenie bufferu ako jeden kus a tato eliminuje ten sprosty pruzinovy cveng po vystrele.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Čiže v podstate, na malorážke typu rem 597VTR mi je zhruba tých klepkavých 200g na dve veci...
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Viete poradiť cez koho sa dá objednať hlaveň na ar 15 od lothar walther? chcel by som hlaveň dlžky 22" /55cm/ hrubka medzi komorou a plynovým kanálom 23mm, hrubka od plynového kanála po ústie 21-22mm. Na hlavni by mala byť už hotová nábojová komora aj s uzamykacou maticou, plynový kanál, a ústie by malo byť bez závitu terčové.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Uz to citam 3x v priebehu 5 min :-)
Skus sa nakontantovat s Vosatkom, on ich brava a pouziva do svojich flint.
Ked budes mat stastie a trpezlivost tak si zo svojej strany urobil maximum 8)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Jednoznacne odporucam proarms ten ma tieto veci priamo v cenniku, Vostaka predava len cele zbrane o dodavke casti sa ani nechcel bavit. Pozri si proarms armory, ja som kupil hlavnovinu od martinka a dodnes je to stale len hlavnovina, odporucam to kupit uz hotove nemas okrem pociatocnych papierov ziadne ine starosti.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Tiez odporucam Proarms.

Obcas od nich beriem nejake veci a okrem ich velkej casovej vytazenosti mam len pozitivne skusennosti.
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Proarms sú v pohode, dobrý servis aj ponuka náhradných dielov v prijateľných cenách. Ale oni majú v ponuke iba hlavne sériové. A tie sú za komorou zúžené a zas na piestovom kanáli rozšírené a pred kanálom k ústiu zas zúžené. Už som s nimi mailoval, sú ochotný, len je problém že tie moje požiadavky nie sú štandardné a oni ponúkajú iba ich sériovú hlaveň 18" hrubky 19mm :-( a ja chcem na moju hračičku hrubšiu a dlhšiu hlaveň. A čo sa týka p. Vosátku, ten má to čo potrebujem, aj je ochotný to urobiť, len neuviedol cenu a termín vyhotovenia a tieto informácie neviem z neho dostať už niekoľko týždňov.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vitaj v klube stastnych nezakaznikov ;-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Sme tazko omimo temy! Dalsia vec , strilame so 16palcovymi hlavnami to iste co cesky bratia s 24kami, mne doma lezi hlavnovina lw 70cm, a do arka nepojde nema to vyznam na 700m dostrelim nadzvukom na so strelami 77SMK a vsetkymi tazsimi co sa daju spravit na zasobnikovu dlzku. kilometer ani s tymi 70timi cm, pretoze strely vhodne za 700m - kalibry 223 su moc dlhe na to aby sa dali dat do zasobniku tak spravim jednorannu opakovacku do AR to nema vyznam. Ak mas aspon 16palcov nepotrebujes dlhsiu hlaven nic ti neprinesie. Ries strelivo nie hlaven...
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Trosku ozivim tuto temu.
Je tu na fore nejaky uzivatel zbrane tohto vyrobcu? Zisli by sa nejake informacie o V-AR puskach s odstupom casu. Mozno sa pri vyvoji vychytali nejake "muchy" , pripadne by potesili nejake informacie od majitelov, ako to striela v praxi aj po par tisíckach vystrelov.
pretorian
prispievateľ
Príspevky: 105
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa pretorian »

Takže som sa stal čerstvym majitelom V-AR 223 R 18 s palcovou hlavnou, twist 1/8, a nemohol som odolat pokušeniu a zobral som aj 9 mm luger s 12,5" hlavnou. Čo sa tyka 9mm pušky, tak sa jej dá vyčítať len jedna vec a to je odpor spušte od vyrobcu. Je to des, zaručene cez 2kg! Avšak je to vec ľahko riešiteľná, výmenou kladivovej pružiny. Čo bol ochotny na mieste vymeniť aj Vosátka, no on ma však radšej odradil, že vraj kvôli spoľahlivosti. Pružiny nám dal bez problemov rôznej tvrdosti, že nech vyskúšame. Čo sa tyka jednania nemozem povedat krive slovo, ochotny, rychly, cesku policiu vybavil dopredu. Skratka radost spolupracovat. Rastík ho tu dal vo vlákne pod čiernu zem, ale tam bol aj niekde inde problem že áno.
Čo sa tyka 223 R to bude tažší oriešok. Musíme nalaborovať patrony a potom budem mudrejší.
Ak maš nejake konkretne otazky, tak von s nimi. Keď sa mi podarí koncom týždňa isť na strelnicu, tak zhodnotim.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Rastik napisal svoju osobnu skusenost, ale snad sa odvtedy polepsil :-)
Ine je urcite i osobne jednanie ako emailova komunikacia.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Chcel som sa spytat na skusenosti V-AR s 18 palcovou hlavnou v kalibri .223 Remington. Pokial by si neprebijal, ake strelivo by si pouzil? Ale urcite vyhodnejsie bude zistit spravnu laboraciu a prebijat, vzhladom k funkcnosti, presnosti a cene za strelivo. Zaujimal ma aj twist, nakolko na strankach mal iba 1:7. Myslim, ze 1:8 bude lepsi.

Druha vec, co ma zaujima je tiez model v kalibri 9mm Luger. Vyzera velmi zaujimavo, avsak dizajnovo sa mi nepaci kombinacia sirokej sachty zasobnika a uzkeho zasobnika 9 Luger. Nema k tomu vyrobca nejaku redukciu, alebo upraveny zasobnik povodne z .223 Rem. a v nom konverzia na 9 Luger? Vyzeralo by to omnoho lepsie.

Pockam na skusenosti zo strelnice. :)
Musel si do CR vycestovat 2 krat? Alebo to vybavil pan Vosatka a siel si iba raz, pre zbrane?
Inak uz maju aj obchodne zastúpenie na Slovensku, vo Zvolene. Neviem ako to vyjde cenovo, ci sa oplati cestovat do CR.
http://www.tacticaldc.eu/var-rifles-c-553.html

Vdaka za odpovede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"