Pušky V-AR

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

to je normálny hotový polotovar samopalovaj hlavne ktorých je spústa, ideálne je ak nemá ešte vrtaný odberný kanál, zásobníky sú problém, ja idem stavať vlastnú konverziu 7,62 a so zásobníkmi je problém, niečo mi pláva zo zámoria tak som zvedavý... aj pán Vosátka dlho nemal vhodné zásobníky, tak by som bol zvedavý aké nakoniec použil, zásobníky pre túto ráž do pušky AR to je celkovo problém , dostupné sú C-Product, a Bushmaster, na oba najdete vlnu kritiky aj chvály nedá sa vyberať podľa hodnotenia... táto puška má proste problém so sapikovou rážou..., preto amíci robia lowre kde sa upína klasický kalachový zásobník a to funguje najlepšie..., inak tvrdochrom treba aj pre ocelový plášť strely a ocelové jadro, strela sa nevie tak deformovať ako klasická civilná...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Zasobniky su na 7,62x39 oriesok... Tie 30ranove ktore sa vyrabaju, su na spodku moc lomene, takze ochadza k chybam. Ale 20ranove, lomene niesu, a tie by mohli ist dobre. Lenze aj tam je cca 40% moznost ze ti to nepojde....
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Mozno trochu mimo témy ale vie mi niekto seriózne odpovedať na dve otázky?..a prosím špekulácie bokom...

To je ozaj tá ortuťová zápalka taký problém napríklad aj pre hlaveň z nerezu že by sa to nedalo riešiť okamžitým čistením, neutralizovaní priamo po streľbe (prosím iba niekto kto to skúšal, alebo pozná priamo niekoho kto to skúsil)

To je ozaj taký problém spraviť tvrdochrom na hlaveň?


ďakujem.

Miki.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

1: nie, ale komu sa to chce
2: ano, to vedia robiť iba veľké fabriky a oplatí sa to len vo veľkých sériách, súkromný puškár nemá šancu
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

myky delaboruj si vz43 daj si ho do zveraku a obslahni zapalkou nerez a nechaj ho neosetreny.
Mozno sa daco stane a mozno nie, daj nam o par dni vediet.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

roman napísal:1: nie, ale komu sa to chce
tu nejde o to ci s ami to bude chciet ale ci je to technicky mozne...chciet sa mi to uz bude musiet...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Hlaven z nerezu? Na co? Mam 58, ktoru po strelbe cistim max tak, ze ju nastriekam olejom a pred dalsou strelbou pretiahnem hlaven hadom. Zatial som koroziu na nej nezaznamenal.

Hlaven je na 58 tvrdochromovana, takze aj v pripade pusiek typu AR-15 by to malo stacit.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

kokso butvin..som chcel serioznu odpoved od niekoho a nie typu ze sak 58 je ok...to ja viem lebo ma tvrdochrom...ja si chcem vymenit hlaven!!...a prosim nepytajte sa preco preboha...mam na to dovod...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

2 mykymiki: skus sa popytat na strelectvi.cz, tam sa hodne pise o gimiho kompenzatore, ktory je nerezovy. Riesia hlavne problem s jeho pociernenim. Ma ho tam celkom dost ludi. Urcite ti budu vediet povedat ci im kompik chyta hrdzu alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

mykymiki: neviem co je na mojej odpovedi neseriozne...

Si v teme k puskam V-AR, tak predpokladam, ze hlaven chces na pusku typu AR-15. Ak trvas na nerezovej hlavni, tak vyskusaj sposob ktory doporucuje Rasto, alebo Duso.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ako som chcel kupit 3 pusky u p. Vosatku.

Z prvoti velmi ochotny, promptne mailove odpovede i ked som sa asi pytal moc detailne informacie, ak nezabudol odpovedal.
Pocase zacala komunikacia viaznut.

Najviac ma nasrdilo, ked som chcel dohodnut kupu, pricom som cakal na odpoved, ktoru som urgoval i telefonicky a prisla takzvane po funuse, lebo som uz nestihol vybavyt nakupne u nas toboz nie na ceskej strane.
Nasledovalo zrusenie rezervacie hotela, preplanovanie dovolenky a manzelka oduta ... (slubil som to ako vylet do Prahy :-) )

Neustale som sa pytal na ceny vyrobkov, pricom som bol odbity, ze velkoobchodny cennik mi bude zaslany az po predlozeni cisla zbrojnej licencie.
Doteraz neviem ceny zbrani co som chcel kupit!
Pravda je, ze som nemal zaujem kupit jeho plnohodnotne riesenie, ale osekane verzie a nahodit si vlastne prislusenstvo.
Chcel som kupit 3 zbrane koli lepsej cene, co som sa sakrametsky zmylil, lebo zlavy poskutuje pri kupe od 20 a 50ks.
Jedna mala byt pre mna druha pre LtTT (ked videl ako to cele prebieha, tak sa svojho kusu ku koncu vzdal) a tretia pre dakeho stastneho majitela, ktory by nemusel absolvovat taketo patalie, vybavovat papierovacky, behat do Prahy ... Pricom som si chcel nahodit 100E aby bolo na benzin, cize ferova ponuka.

Dal som mu poslednu sancu a napisal som mu pred 2 dnami, pretoze som si potreboval ujasnit snad posledne nejasnosti, pricom mi do teraz neodpisal, tak som mu napisal znova "ze ak si kupim u neho zbran, tak najskor jar 2012" dovtedy si snad najde cas i na chudakov, ktori si chcu kupit len 3 zbrane, vychyta chyby v dalsich seriach a spravi zaujimave kratke verzie seriovo.

PS termin nakupu sa mi prekryval so stretnutim zapadniarov, tak som vam dal prednost pred Pepikom 8)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Rasto napísal:....Neustale som sa pytal na ceny vyrobkov, pricom som bol odbity, ze velkoobchodny cennik mi bude zaslany az po predlozeni cisla zbrojnej licencie.
Doteraz neviem ceny zbrani co som chcel kupit!
To hovori za vsetko.....kazdy normalny vyrobca by ta s tym posla kade-lahsie. Podla mna mas evidentne skreslene predstavy, ako to v tejto brandzi chodi.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ocividne som nepochopil ako to chodi, ked to vyraba a predava ta ista osoba.
Keby to vyrabal a nepredava, pricom by sa odvolaval na zmluvneho predajcu nepoviem ani makke F.
Predstava je jednoducha ja poviem co on povie za kolko, ja zaplatim a obe strany su spokojne.
Ci :?:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hahaha.....
Takze ty sa cudujes,ze pri objednavke troch zbrani ti vyrobca neposkytol VO cennik? Navyse nie si ani licencovany obchodnik zo zbranami (alebo ano?)....Pritom Vosatkove limity na 20 a 50ks su velmi mierne. V mnohych europskych firmach sa zlavy zacinaju na stovkach objednanych a vopred zaplatenych zbrani. Ty by si mohol dostat max. par percent z MO ceny.

Doteraz vraj nevies cenu, za ktoru si ich mal kupit..... - ale v inzerate si mal konkretnu cenu za ktoru si to chcel predat - z coho si pri nej vychadzal?
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"