Obojstranné vypúšťanie zásobniku, vypúšťanie záveru vpravo

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

pani,
ako cerstvy majitel kosy prosim o informaciu ci niekto za vas ma skusenost, a ak ano tak aku, s nasledovnymi doplnkami na vz 58:

- zvacsene tlacitko vypustania zasobniku (gunexpert, zendl a pod)
- tlacitko vypustania zaveru pravym ukazovakom (gunexpert, zendl)

spolu s kompenzatorom od GP su to asi jedine doplnky ktore povazujem za zmysluplne pre moje potreby. original pazbenie mi vyhovuje a na zbran nechcem ziadnu optiku ergo nemusim ju mat celu orajlovanu...

vdaka.

b.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

boris: Vypustanie ambi (rozumej vypustanie zasobniku klasicky aj pravym ukazovakom) od Zendla mozem odporucit, zatial sa osvedcilo (hlavne ak clovek striela v rukaviciach). Len ta cena sa mi zdala byt trochu premrstena (ale to len vzhladom na cenu zbrane, vo vseobecnosti je to za takuto suciastku asi prijatelna cena).


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Nad pravostranným tlačítkom vypúšťania zásobníku som tiež uvažoval. Nešiel som však do toho z jediného dôvodu. Náboje do zásobníku totiž nabíjam z páskov, čo je veľmi rýchla a pohodlná forma. Pri tom nabíjaní má však záver zlozvyk po vytiahnutí pásiku skočiť dopredu, preto treba počas páskovania, resp. vyťahovania prázdneho pásiku, držať stlačený záchyt záveru. A podľa mňa, keď som tak pozeral, ako sú blízko pri sebe s tou pravostrannou páčkou, asi by som s tým mal problém.

http://www.sa58.cz/images/200000360-0b6 ... GP1079.JPG
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

mal som na mysli toto kombo. umoznilo by to pohodlne ovladanie prebitia ukazovakom:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

No to by šlo. Aj keď skôr palcom, než ukazovákom.

Kúp a zreferuj, ako to šlape :D Prípadne sa popýtaj na strelectvi, tam to určite niekto ma.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Panzer oba ovladacie prvky sa ovladaju ukazovakom.

Vypustac zasobnika funguje ako vyhadzovac pokial mas zbrusene zasobniky inac same nevypadnu.

Spustac zaveru je sakra tazke zmacknut, ale stale rychlejsie nez slabou rukou.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

Rasto napísal: Vypustac zasobnika funguje ako vyhadzovac pokial mas zbrusene zasobniky inac same nevypadnu.
po stlaceni vypustaca sa zasobnik len vytukne von smerom k ustiu hlavne plnym zasobnikom ktory sa nabija do zbrane. zasobniky by som nebrusil.

Rasto napísal:Spustac zaveru je sakra tazke zmacknut
obaval som sa ze to povies. pokial je na stlacenie vypustania zaveru potrebna "vacsia nez mala" sila je otazne ci ma zmysel na tuto vyfikundaciu vyhadzovat love :(
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Rasto

Vďaka za postrehy. Pre mňa je to jasné, vystačím si bez spomínaných vychytávok. Ak by stáli každá po 10 Eur, tak ich vyskúšam. Ale spolu stoja 1640,-Kč (67,-Eur) , čo už je trochu silná káva. Za tú cenu mám nosič závorníku s naťahovacou pákou vľavo.

BTW: Skúšali ste už niekto kosu s tým naťahovaním vľavo?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Panzer
nooo,po takej pake pozeram,strielam totiz na lave strane
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Electron - ak si lavak, je lepsie ak si nechas klasicky nosic, s pakou na pravo. Tym padom je silna ruka vzdy na pistolovej rukovati a obtahujes slabou rukou.

Paka nosica na lavej strane ma vyznam hlavne pre pravakov, ktori musia bud otocit zbranou (v osi), alebo musia prehmatavat na druhu stranu zbrane.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Mam otazku. Preco je vyhodne natahovat Sa. 58 (AK-47) prehmatnutim? Podla mna je to trochu hlupe az smiesne ked si to predstavim v lahu v zakope. Na vojne som sa s touto zbranou nieco nastrielal takmer kazdy tyzden, ale toto som asi ani nevidel. Som pravak, lava ruka na podpazbi, v pravej pistolova rukovat. Natahujem tak ze lava ruka drzi podpazbie a pravou natiahnem. Pri P je pazba je opreta v ramene, alebo v stoji o brucho, pripadne len tak pri boku. Mali sme V-cka ale aj s opierkou sklopenou ked nic nie je oprete som nemal problem zbran takto udrzat pri natahovani (185 cm a 95 kg vtedy). Ked teraz rozmyslam, skor mi pripada nebezpecene natahovat a sucasne drzat pistolovu rukovat. Viem si predstavit sikovnicka co ma odistene, prst v luciku a stlaci spust v snahe napnut svaly pri natahovani prelozenou rukou.
Este jedna otazka, natiahne niekto kosu tak, ze ju chyti za hlaven a svihne s nou ako kyjakom? Uz som tom to neskusal viac ako 20 rokov. Nenadavajte prosim mi ak vam to pripada barbarske, vojenske zabavky su casto dost jednoduche.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Setri to cas a zbytocnu manipulaciu - slabou rukou vymenis zasobnik a hned aj obtiahnes a strielas.

Najednoduchsie je pootocit 58-mu v osi a obtiahnut zaver slabou rukou....


S Vz.58 som take obtahovanie este neskusal, ale s AK47 to ide uplne lahko. Dokonca mi Rusi hovorili ze u nich na vojne trestaju tak, ze dostanes pazbou do brucha tak, aby sa obtiahol zaver. Podla priestupku sa meni aj zbran - AK, PK, atd.... :twisted:
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Ak menis zasobnik pocas strelby tak zaver je zadnej polohe, po poslednom naboji. Ak strielas do posledneho. Lavou prebijem, chytim zbran a pravou len zhodim zaver do prednej polohy, jemnym potiahnutim.
Hm, dostat do brucha pazbou aby natiahlo, to je tvrde.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

No vidis - zbytocny pohyb...

Vymenim lavou rukou zasobnik a bez prehmatu spustim zaver tiez lavou rukou (a je jedno ci je zaver vpredu, alebo vzadu).
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

ako pisal butvin treba 58 mu ovladat len lavou rukou, prava nesmie opustit pazbicku treba byt stale bojaschopny cize prebijanie, spustanie zaveru vsetko lavackou ziadne prehmatavanie ak sa daco posere a zbran nestriela radsej serem na 58 mu chytam sekundarnu zbran poriesim problem ak sa da a potom sa zabavam s poruchou

inak ten spustac zaveru je uplna ch****** chvilu som ho mal a uz je vonku, material blato za chvilu ho zaver zoseka a potom nefunguje /nezachyti/
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "