Batoh

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

skor ako kondenzovat,sa guma bude po case droliť
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa agger »

sego13 napísal:Dnes mi domov dorazil batoh co som si bol byval kupil na tury do lesa:

http://www.commando.sk/turistika-kempin ... t-2-cierny

I som sa potesil ale prekvapila ma jedna vec. Vsetky vrecka su zvnutra pogumovane. Nebude to v lete na ture v teple vo vnutri kondenzovat vlhkost? Ci sa mylim?

Skor som cakal nejaku "dychajucu" latku ... i ked zasa za 30 euro sa asi nejake zazraky cakat nedaju :)
Sego nerad ti kazim radost.

Mam tento vak asi 2 tyzdne. Tiez mi bolo povedane ze ma 50l, no v skutocnosti ma ledva 35-38 (uz len ked si vynasobis maximalne vonkajsie rozmery tak vysledok je 45l). Smrad z toho cinskeho ftalatoveho PVC este nevyprchal a to uz ma nieco po vonku za sebou. Popruhy su pre velkeho chlapa nepohodlne. Nema pracku na hrudi. Takisto nema odovodnovacie diery na spodku, takze ked mi praskol camelback (ktory vzhladom na chybajuci priestor pren musel byt v hlavnom priecinku) tak mi komplet vstko premoklo.

Povodne som ho chcel nechat zene, kym mne pride condor, no najskor pojde do auta ako posledna moznost... :?
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa sego13 »

agger, ved preto som to ani nedaval do topiku "Co vas potesilo".
Lebo nemam z neho velku radost ... holt, asi treba priplatit za kvalitu
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ja osobne mam tento http://www.tacticaldc.eu/warrior-assaul ... 16065.html

...na 3 dni do lesa pre jedneho cloveka akurat.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Ja mam Warrior Crusader Pack
http://www.tacticaldc.eu/warrior-crusad ... 39517.html

zatial plna spokojnost, akorat sa mi zda byt trocha tazky, ale je to asi len o zvyku (treningu). Kvalitovo super, len ta cena bola zial trochu vyssia..
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Za vela penazi malo muziky :twisted: ??

Ozaj ma tu niekto skusenost s ramovymi batohmi, takzvanymi krosnami ? Nikde to nie je dostat, nikto to nevyraba. Dovoz z USA mi pride problematicky.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Nosil som pár mesiacov TENTO. Ako je to velka obluda,výhoda je že dá sa tam naložiť aj 40 Kg a drží pevne. Nevýhoda že konštrukcia a samotný typ batohu je 150 rokov stará.
Krosná sú dobré na nosenie ťažkých váh, na nič iné. Na moderné batohy proste nemajú.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Rudo:

krosna mam, ale odkedy zacala rodina chodit na lyzovacky autom, prestali sa pouzivat. Zatial ale este nie su na predaj :)

Inak to bola udajne super vec, dalo sa do nich nabalit aj na tyzden lyziarskeho.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

ja mám tento:
http://www.bestarmy.sk/batoh-25-l-helik ... =33_92_163

a maximálna spokojnosť, za tie peniaze si myslím že lepšie sa nedá ani zohnať, celkovo značka HELIKON má dobré veci mám od nich aj dvoje nohavice a jedno bundu a som spokojný
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Mam od Helikonu stvoro nohavic, dvoje su SFU, jedny M65, jedny MARPAT. Tie SFU su velmi zdarile, ale len tie prve-zelene. Cierne stoja za hovno. Zle usite, cierna rychlo bledne a material je o cosi tuhsi nez u zelenych. Napriek tomu ma pri pade z bicykla perfektne ochranili. A gatiam sa vobec nic nestalo. Kto vie, ci aj ten batoh je tak zdarily ... vyzera ako zdarila kopia kusku o par riadkov uvedeneho.

Tym som chcel povedat, ze ten batoh by nemusel byt vylozene zly. L:en som v poslednom case na Helikon vela chvaly nepocul.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Nasiel som obchod, ktory vie poslat aj mimo uzemi USA. Musi to vsak byt objednavka nad 50 dolarov. Su tam aj krosna znacky Kelty. Je to nejaky Campsaver:
http://www.campsaver.com/outlet/?___store=outletmain

Mozno to uplne nepatri do tejto temy, ale nevedel som najst nieco na sposob "obchod, ktory posiela mimo USA".
vmp
občasný prispievateľ
Príspevky: 62
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa vmp »

mozno by ste sa mohli poobzerat po nejakych overenych batohoch z civilneho prostredia - je vela turistickych a outdoor znaciek, ktore siju kvalitne, dlhodobo trvale a do extremnych podmienok urcene batohy (Deuter, Mammut, VauDe, Ergon), ktore sa daju pouzit aj na sportove aktivity aj na bezne kazdodenne nosenie, pripadne do mesta urcene tzv. messengers bagy pouzivane mestskymi cyklistami, ktore splnaju poziadavky vodeodolnosti, oteruvzdornosti a poskytuju naozaj siroke spektrum modularity (puzdra na pocitac, fotovybavu, techniku, atd.) a nevyzeraju vojensky ci takticky hned na prvy pohlad (staci si do googla zadat "messenger bag" a hladat). Ja ked vidim cloveka, ktory ma na sebe nejake tacticool doplnky, tak si ho vsimam ovela viac ako cloveka, co take doplnky nema, lebo poskytuje o sebe informaciu, ze by mohol byt potencialne vedomostne ci skusenostami nebezpecnejsi ako bezny clovek (samozrejme individualne).
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ten batoh od heliconu vyzera dobre, ale POZOR... nieje to 100% cordura. Ono aj ine synteticke tkaniny su pevne, ale cordura je cordura.
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Cubitko mam ho v meritku tan od helikonu, ako hodnotis spracovanie a tak ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

cubitko napísal:cordura je cordura.
presne tak,zatial ma ziadny batoh z ineho materialu nepresvedcil ,ze je lepsi
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."