Zbrojny preukaz Presov (B,E,F)

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Zbrojny preukaz Presov (B,E,F)

Príspevok od používateľa Jean »

Ahojte,

chcem ako zaciatocnik poprosit o pomoc a informacie potrebne pri vybaveni ZP.
Kedze v roku 2011 vyslo zopar novelizacii a vyhlasok ktore upravuju zakon 190/2003 ktory som si cca 2x precital zistil som ze potvrdenie ktore mi momentalne vydala moja obvodna lekarka nie je aktualne. Co som pozeral tak mi mala podla 229/2011 vydat povolenie citujem:

"Lekársky posudok má rozmer 86 mm x 55 mm. Posudzujúci lekár vydá lekársky posudok v dvoch vyhotoveniach; jedno vyhotovenie lekárskeho posudku je súčasťou zdravotnej dokumentácie žiadateľa alebo držiteľa a jeho druhé vyhotovenie sa odovzdá žiadateľovi alebo držiteľovi. Vzor lekárskeho posudku je ustanovený v prílohe č. 3."

Dalej som zistil ze mam dolozit aj posudok od klinickeho psychologa. Tu mam zopar otazok:
1. predpokladam ze za psychologom ma ma poslat obvodna lekarkanakolko ja ziadneho nepoznam ?
2. ako prebieha vydanie posudku ? (robia sa nejake testy, alebo sa iba pyta ?)
3. je potrebne sa vopred nejak pripravit?

Material na studovanie:

Zohnal som zatial tuto knihu: Príprava na skúšku odbornej spôsobilosti žiadateľa o vydanie zbrojného preukazu z roku 2006. Planujem si zakupit knihu z roku 2010 ale ani tato nebude uplne aktualna. Z coho sa teda je najlepsie ucit ?

Kedze som chcel aj skupinu E zaregistrval som sa v prvom Presovskom streleckom sportovom klube. Potreboval by som pred skuskou nabrat nejake prakticke a teoreticke skusenosti. Je tu niekto ochotny z PO alebo z KE kto by mi vedel pomoct ?

Vrela vdaka.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ku psychologickemu posudku... tu ta uz nikto nikam posielat nebude, toto si uz musis vybavit sam, sadni za googel a googli a telefonuj, kde a za kolko... pripadne sa popytaj svojej lekarky

K tomu lekarskemu posudku, vytlac si celu tu vyhlasku a prilohu c. 3, nech ti to opravi, lebo tento predpis ma ona poznat, takze neplat uz druhy krat
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

som sice z BA okolia, ale ja som si psychologa jednoducho vygooglil. Zavolal som tam a na druhy den som robil test. Netreba sa nijak pripravovat ale urcite dojdi triezvy, najedeny a oddychnuty. Ten IQ test tam bol dost narocny na koncentraciu.

Ked som siel za mojou fyzickou (detskou) :!: nemala ponatia o novej vyhlaske, tak som jej ju tam rovno nechal (to som predvidal), a ja som pochopil ze treba vystrihnut ten vzor z vyhlasky (az neskor som zistil ze nema presne hentie rozmery, ale je cca vacsi o 1cm). Ked som to doniesol na policiu v kartickovej forme, tak mi povedali ze si zoberu cely papier (A4) radsej ako tu karticku (doktorka mi to dala 2 krat, pricom len z jednej spravila karticku).

Uvidime, to bolo nedavno - ci az teraz si tam daka dobra dusa povie ze ma bude trestat kvoli 9mm :D
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Tak psychologicku som uz nasiel za cca 40€. Celkom prijemna pani aspon po telefone :).

Knihu som dnes objednal tu z roku 2010. Dufam ze sa otazky aj odpovede budu zhodovat stymi co sa davaju teraz.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

zelena kniha z 2010 je vpohode, ale nezabudni si dostudovat zmeny z poslednej novely, tu z 2006 by som radsej ani neotvaral, lebo je tam kopec veci ktore dnes uz neplatia a budes ` toho mat imo mat viac bordelu v hlave ako uzitku.

Otazky sa vymenili tusim len 2 (vpodstate okrem fyzickej treba vsade kde to sedi pridat aj psychicku sposobilost).
inspiring_noyce

Príspevok od používateľa inspiring_noyce »

choď sa informovať na políciu, dostaneš tam minimálne tlačivo ku lekárke.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Tlaciva som dnes vytlacil z netu. Uz mam doma aj novu knihu.
Tak a teraz este najst nejaku ochotnu dusu ktora by trocha pomohla s praxou :).
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Čítaj fórum, je tu toho dosť z praxe k jednotlivým otázkam.
Používateľov profilový obrázok
mgke
občasný prispievateľ
Príspevky: 41
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa mgke »

Stačí si naštudovať otázky z knihy a máš to. Otázky sú na jedno kopyto. Podľa mňa sa opakujú a opakovanie je predsa matkou múdrosti. :D Ľahšie ako maturita :!: :lol:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ja som nemyslel pod praxou prakticku cast skusky ale ze si s niekym pojdem zastrielat :).
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

V nedeľu 28.8. by mala byť malá odstreľovačka https://sites.google.com/site/klubsluka ... propozicie
Príď, uvidíš, možno si (mimo súťaž) aj vystrelíš... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Jean, tak čo - bol si si streliť? 8)
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Nedalo sa, prisiel som na dedinku ku rodicom a tam potopa. Pokazil sa im darling a tak som riesil to. :(

Edit: pozeram ze som sem ani nenapisal ze som absolvoval psychologicku. Bola to ta o ktorej pisem vyssie za 40€. Celkom prijemna mlada slecna. Testovanie bolo vpohode len som bol uz dost unaveny z prace. Vysledok je samozrejme ZP nakloneny :). Ak by mal niekto dalsi z PO zaujem mozem posytnut kontakt.
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Registered for: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa Jean »

Zdar viem ze je to sice offtopic ale skusim sa spytat mozno sa niekto ozve v KE alebo v PO nejake dobre duse ktore su vlastnikmi G19,G17 alebo K100 by sa nenasli ?
Používateľov profilový obrázok
miro_sk
prispievateľ
Príspevky: 174
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa miro_sk »

28.8.2011 si dostal aj telefonicky kontakt a doteraz si nezavolal . . ., nerozumiem, preco tu motas ostatnych . . .
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"