Potencionálne nebezpečenstvo po úprave na semi-auto

Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

roman napísal:Potom som záver iba v pod čelom v mieste kde dopadá piest podložil plochým skrutkovačom, tzn záver bol vzadu cca 3mm a stlačil spúšť, k odpáleniu zápalky došlo na prvý raz.
romane, vdaka ti za empiriu. praktik sa v tebe nezaprie :)

toto vo mne prilis vela dovery nevzbudzuje. byt tam ostry naboj, ktovie ci by odhalena nabojnica ustala tlak vystrelu...

panzer - kolarms vraj v minulosti robil rozne typy uprav. otazka je, ci ste sa s puskarom bavili o sposobe upravy o ktorej je rec v tomto vlakne. v ziadnom pripade tym vsak nechcem spochybnit jeho znalosti ani nazor...
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ešte dodám, že vonku husto pršalo a pes sa snažil za každú cenu dostať do garáže. Po odpálení zápalky sa už do garáže nehrabal...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

boris


Mám kosu upravenú rovnako ako berseker na hornom obrázku a Norko mi ju upravoval, takže vie o čom som hovoril.
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

roman dakujem za test, po rastovom prispevku som dlho spekuloval ako tento pokus vysvetlim polovicke:-).

Takze povazujem moju teoriu az na posledne 3mm za spravnu.;-)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

skúsim to ešte zopakovať , len si musím nachystať podložky 3 až 10mm a skúšať postupne uberať

keď pomaly zatváraš záver rukou, cítiš posledných 5mm zvýšený odpor, to može byť tým že sa nábojnica dotýka komory alebo sa zamyká záver. Počítam že až v tejto časti dokáže zápalník iniciovať zápalku
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

takze ked 3,2 mm je dno hilzne, potom by medzera 4 mm umoznila vystrel, a pritom bolo nepravdepodobne roztrhnutie hilzne, pretoze je skoro cela v komore?

edit: mam na mysli roztrhnutie ktore by ohrozilo strelca.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Panzer:
Mohol by si sa ho spýtať, na základe čoho vraví, že je to OK? Je to na základe skúsenosti, že s tým ešte nebol problém; robil podobný test ako Roman; alebo existuje vysvetlenie na základe napr. konštrukcie zbrane, ktoré zaručuje, že problém nenastane?

Rovnako ako boris, samozrejme ani ja nespochybňujem znalosti puškára, len som zvedavý. :) Bohužiaľ som typ človeka, ktorý rád vie ako veci fungujú a skoro vo všetkom sa vrtá. 8)
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 20 Sep 2011, 21:19, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

berserker

Citujem: "Buď spokojny! Kym to poradňe nezamkňe, ta to neodpali."

Ale pre pokoj duše sa ho ešte raz opýtam. Ty by si mohol skočiť do Kolarmsu, keď to nemáš veľmi ďaleko. Alebo sa p. Angyala opýtaj telefonicky.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Mám to cca 40 km. Snáď sa tam budúci týždeň dostanem. Telefonicky to asi nemá význam riešiť, lepšie je tam ísť, aby mi to ukázali rovno na zbrani.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

skor by som to hodil na jazykovu barieru :-)
tie 3mm co nedoviera zaver by som vobec neriesil, lebo strela je uz smerovana do hlavne max trosku ofukne strelca.
To iste sa stane ked je naboj obteceny a vam ho nedorazi kompletne do komory.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

bers nemá problém s jazykovou bariérou :D
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Sa.vz. 58 Ful-auto.
Zaver ide dopredu ,udernik sa zachytava za pravy ozub spuste.
Zaver zavrety stlaca vypustaciu paku.Pravy ozub vyjde zo zaberu
a udernik sa zachytava za lavy ozub.

Uprava.Sa. vz. 58. Semi-auto.
Pravy ozub a vypustacia paka je odstranena .
Preto moze dojst k vypusteniu udernika pokial neni zaver celkom
zavrety.
Ten pravy ozub a vypustacia paka naozaj chyba.Ale potom by sme
ho nemohly mat.
Pri nabijani by mal byt Sa. zaisteny.Vtedy nemozes vypustit udernik.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

roman a strelu si zasunul naspat do nabojnice pred testom ?
Ide o to ci bol dodrzany identicky uhol pri odpale.

Postupne posuvaj zaver dozadu pokial bude odpalovat zapalku a uvidime pokial to tak bude fungovat.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Ivanov napísal: Ten pravy ozub a vypustacia paka naozaj chyba.Ale potom by sme
ho nemohly mat.
podla coho tak sudis? Pretoze ja mam aj vypustaciu paku aj pravy zachyt.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa boris »

BK - ak by roman narazil do nabojnice naspat strelu riskuje ze zapalka ju po odpaleni natlaci do vyvrtu a moze strelu vyklepavat z laufu :roll: myslim ze o uhly nejde. nebavime sa o momente podavania naboja zo zasobnika smerom ku komore ale az o o situacii ked je naboj iba povysunuty z komory resp. je takmer dokoncene jeho podanie do komory. strela v takom pripade este resp. uz nevymedzuje ziadny uhol, polohu naboja v komore v takom pripade vymedzuju steny nabojnice a dotyk rantliku s vytahovacom + lozko nabojnice.

ako uvadza elektrocn, Ivanov sa myli. Ivanov tiez zabuda ze poistka sice riesi (?) situaciu pri prebiti ale nezabrani situacii ked sa zaver nedovrie pocas strelby koli deformovanemu alebo spinavemu naboju a zapalnik spusti iniciaciu naboja pri otvorenom zavere...
Naposledy upravil/-a boris v 30 Sep 2011, 13:37, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "