Kúpa komisnej ČZ vz. 75

inspiring_visvesvaraya

Kúpa komisnej ČZ vz. 75

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Chalani a dievcata caute.
Mal by som dve otazky. Kedze som fanusikom Ceskej zbrojovky, chcem si teraz kupit vz. 75 - povodny model (chcem to aj kvoli zbierke) - samolzrejme v komise. Mam na vyber 2 kusy. 1 je cierny lak, druha ma zaujima menej, nema originalnu povrchovku. Vie niekto, na co si mam davat pozor pri kupe tychto zbrani? Je tam nejaka casta zavada, alebo chyby, ktore su skryte a mozno ich odhalit? Je vraj trezorova - malo strielana, ale to su podla mna vsetky, ked sa ich chcu zbavit... .
Ako zistim, ze ma uz opotrebovanu hlaven? Resp. kolko vystrelov ta hlaven v povodnej 75 - ke vydrzi? Dakujem za odpovede.
Butrus
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Toto som Vaquerovi písal pred pol rokom, už neviem ako to vtedy dopadlo, možno to ale pomôže tebe:
Zoidberg37 napísal:Nevyznám sa v 75kách, ale všeobecne by som skontroloval stranovú vôľu na ráme, čiže hýbať záverom doprava/doľava - ideálne porovnávať s novým kusom. Potom rozobrať zbraň a skúšať hlavňou pohybovať v závere dopredu-dozadu. Jedná sa o uzamknutý systém, takže by vôľa nemala byť prítomná. Zrejme by som pozrel aj uzamykacie ozuby ako sú na tom. A keďže si skúšal na strelnici, tak si zrejme aj vyskúšal, že zbraň je spoľahlivá, že funguje vyhadzovač, že nezasekáva nábojnice, že spoľahlivo podáva a tak všetko. Skontroloval by som ešte mušku a podobné plochy na ktorých je najlepšie vidieť, či zbraň bola nosená. Natiahni zbraň a párkrát skús cvaknúť naprázdno. Či je chod spúšte rovnomerný, či nikde nedrhne. Pri natiahnutom bicom kladive skús jeho stranovú vôľu. Tiež by mala byť minimálna až žiadna. A ešte si pozri ako je na tom zápalník (úderník), či je oblý a jednoliaty.

Nejaký majiteľ 75ky ti toho ale poradí určite viac.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

napr.
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=2280

Odporúčam dať ju pozrieť niekomu mimo okruhu predajcu, kto tomu rozumie. Okrem toho si daj predložiť aj nový kus a porovnaj vôle, stav hlavne a pod. Ak je to možné, vystrieľaj z nej čo najviac rán, jednak na presnosť, ale aj rýchlo za sebou celý zásobník.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

ehm,ak to chceš do zbierky,tak uvažuj iba na 1. ponukou - pôvodný lak.
Ako zistíš že je opotrebovaná hlaveň ? Ak vieš čo sú uzamykacie zuby a vývrt hlavne,tak tieto skontroluj. Vôľa záveru,vyhadzovač (bol menený?) a podobne... Komis CZ75 je téma o ktorej sa popísalo more textu všade možne po internete :idea:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

pištole z Uherbrodu, náboje z Vlašimi a autá z Mladej Boleslavi nebrať
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Zoidberg37:

tesne si ma predbehol. Inak dopadlo to dobre, tú zbraň som mal aj na stretnutí západniarov, ale tam sme moc nepokecali.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Zdalo sa mi že si mi potom aj posielal pm s ďakovaním, ale nebol som si istý, tak som sa bál aby si sem nanapísal "Najhoršia rada akú som kedy dostal, zbraň sa rozpadla po prvom výstrele" :lol:
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Fuha, diky diky diky vsetkym. Poskusam, uvidim... . Inak ja asi som dost na Cesku zbrojovku. Teda zbieram to ... . Keby ste este nieco mali, potesi ma to. Dakujem este raz.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

No pridám aj ja postreh...

Mal som aj staru CZ 75..tu najstarsiu..tusim pred 1992 s este oblym vrchom..a mam Shadowa co ma tak do 25000 ran..

V princípe podobná konstrukcia..myslím, ze ktorákolvek vydrzí mnozstvo tisíc rán...a teraz ako to spoznat...
Ak ju nikto nanovo neciernil..tak ta co ma ozaj vela vystrielane ako moj shadow tak je vylestena vsade kde sa to "pohybuje"..cize hlaven je takmer uplne vysuchana(vonkajsi povrch na styku s ramom)...klzne plohy na zavere...spust ide uplne plynule..je vysuchany vypustac zásobníka..teda nie jeho ovladanie ale priamo v dotykovych plochach.je vysuchany vypustac zaveru (sakra práve sa mi vcera zlomil..) v mieste kde sa ma nom klze hlaven a podobne.

Co sa tyka vol zaveru a podobne..nemyslim, ze by realne mali vplyv na presnost... su to velke plochy co vela vydrzia a odieraju sa relativne malo a podla mna skor o nich rozhoduje povodna vyrobna vola ako to co sa "zodralo" strielanim...presnost sa u shadowa strati tak po 30-40 tisic ranach, ked sa zoderie hlaven..Vtedy uz hrozi aj prasknutie niektorej hlavnej casti. Je vsak velmi malo zbrani na Sr ktoe by mali vystrielane take mnozstva..
CZ je dost nachylna na hrdzavenie..predsa len brunir je tak na urovni ktoreho storocia???...necem zas rozprudit debatu..ale nevidel som odolnejsiu povrchovu upravu ako ma uz dnes viac ako 30 rokov stara technologia Glocku...takze aj stopy po hrdzi je dobre hladat...chuda moja stara CZ ked som ju nosil za opaskom na holom tele..ta satenova uprava to znasala horsie ako orechove crienky:-)

To asi vsetko.
Miki
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa Vaquero »

Stará 75 ešte pred béčkom má výhodu, že sa dá veľmi dobre ladiť spúšť, lebo nemá blokáciu úderníka, podobne ako Shadow.
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Dakujem este raz za rady. Tak som ju kupil, je v originalnom matnom ciernom laku, , vyzera byt minimum strielana, ozuby na hlavni su ciste, neposkrabane, dokonca na vodiacich drazkach zaveru a tela pistole je este cierna farba (asi pri tovarenskom nanasani), ktora je tam ocividne nanesena len ciastocne z vyroby. Vylestene, alebo zodrane nie je nic, trochu je vylesteny zachyt zaveru. Inak zasrana bola riadne - moc cistena nebola, ale ziadna korozia (okrem trochy korozie v hlavni - ta bola extremne spinava), ale mozno to ani nie je hrdza (v zahyboch, kde vystupuju drazky z hlavne). Striela presne, tak mam dalsiu do zbierky ... .
Este chcem k tomu spravit drevene pazby, ale to ma cas.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"