ZKM 456 - demontáž mušky

inspiring_tharp

ZKM 456 - demontáž mušky

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zdravím,

Dostal som sa lacno k puškohľadu (je to Čína, ale snáď sa na malorážke nerozpadne), preto potrebujdem demontovať mušku.

Je tam jediná skrutka, ale nemôžem ju vybrať. Viem ju posunúť tak o 1-2 mm doľava a potom sa tunel mušky dá posúvať kúsok dopredu a dozadu. A to je všetko.

Vopred ďakujem za pomoc.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

neriesil som ju ... zakupil som "redukciu" rybiny na rail takze optiku mam vysie a ked ma omrzi optika neni problem nadodit diopter a strielat tak ...

ale ak ju budes chcet dat aj tak dole skus ju "namocit" do oleja po 1-2 dnoch by to malo ist lahsie zmontovat ak ti to nepojde aj tak nebude ti zostavat nic ine ako navstivit "doktora" puskara :?
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa spotter »

Muška je na ZKM 456 na rybine. Maticu treba povoliť aspoň milimeter a zatlačiť na ňu, ako keby si chcel vybrať skrutku. V rybine je drážka a hlava skrutky má výstupok zasahujúci do drážky. Ak to nikto nerozoberal 30 rokov, tak to môže isť ťažko. Skús olej, ako tu už bolo písané.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak muška je dole. ;) Ďakujem všetkým za pomoc :!:
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa wizzard160 »

Zdravím. Ja mám na ZKM 456 takúto mušku (majiteľ predomnou si ju dal prerobiť z originálu). Nie je tam žiadna skrutka a skôr to vyzerá, že muška je spolu s tou prednou časťou hlavne našraubovaná na závit vyrezaný do hlavne alebo nalepená, len či ste sa s niečím takým nestretli a či mi neviete poradiť ako to dať dole svojpomocne alebo s tým budem musieť utekať za puškárom.

Ďakujem

Obrázok
[/img]

Obrázok
[/img]

Obrázok
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

objimku opatrne pilnickom rozbrusit.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa wizzard160 »

akú objímku?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to vyzera ako "nadstavec" na hlaven ktory je nasunuty na rybine povodnej musky ... chyba foto z predklonu a ustia hlavne ci su tam niesu drazky ak ano sla by zmontovat posunom do predu ... i ked pri jej dlzke moze bit vsetko schovane pod nou ... moj odhad je posunut ju dopredu i ked najjednoduchsie bude spytat sa povodneho majitela :wink:
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa wizzard160 »

Mno tak som zistil kde to bolo prerábané a zavolal priamo do tej firmy. Muška je "nalepená" a že im to mám doniesť, že mi dajú dole, aj mušku aj cieľnik. Ale asi kašlem na to chcel som z upravenej ZKM456 urobiť varmintku, ale kedže z hlavne je už zobrané tak presnosťou sa aj tak nepriblížim pôvodnej terčovnici :( teraz už len zvažujem či sa na to vykašľať a strieľať s tým čo mám alebo predať a kúpiť si nejakú .22 s hrubostennou hlavňou.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

BTW ludom co stacaju hlavne na 456-kach by som ruky polamal
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

roman, ktoreho polovnika stretnem - vsetci snivaju o terčovnici so stočenou hlavnou :roll: :lol:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

roman:z akeho dovodu?
ved 456 nikdy nepredstavovala nejaku extra triedu. takto sa z nej stane aspon uzitkovy nastroj.
mozno si mal stastie na garazmajstrov co zostihlenie nezvladli a scubili to,tych nakopat. no ked sa to da cez lunetu a s dobrym nastrojom a chladenim tak je to krasna praca.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

nechcem zakladať novú vlákno preto to skúsim hodiť sem...
chcem sa opýtať ako demontovať cieľnik?
nakoľko som kúpil optiku s veľkým priemerom a mám zrejme nízku montáž...
Prílohy
zmk cielnik 2_.jpg
zmk cielnik_.jpg
Naposledy upravil/-a regnak v 24 Nov 2016, 20:52, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Zaves sem foto.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Choď na stránku CZ UB
Stiahni si rozkres danej malorážky. http://www.czub.cz/cz/navody.html/
Následne postupuj podľa obrázkov...vyjdeš z nich, nemaj obavy. :wink:
Základ je vybrať ten kolíček. Na ňom je postavené všetko a odvíja sa aj ten demont.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"