GP .45 ACP

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Odpoveď závisí od toho, či ide človek strieľať LOS-ku takpovediac "výkonnostne" alebo kvôli zábave a vlastnému tréningu, není liž pravda :wink:


Ono celkovo pri výbere zbrane zvažovať aj parameter "chcem s tým aj strieľať LOS-ku" je trocha nepochopením hlavnej myšlienky tej súťaže - zober čo máš a/alebo nosíš a príď si zastrieľať.
To samozrejme bez urážky, Béďa.
Jasné, chodia nám tam aj borci so zbraňami a výbavou na hranici pravidiel, s ktorými by nikdy na ulicu len tak nevyliezli, ale to už je asi o jednotlivcovi a jeho motivácii, čo a komu chce vlastne dokázať...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nevidel by som to tak pesimisticky, skôr naopak - väčšina zúčastnených to podľa mňa chápe veľmi dobre.

Ale sme tu OT.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa Akira »

dockame sa seriovej vyroby aj semi-kompaktov v 40tke a 45ke?nejaky by som potom urcite bral
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

momentalne sa o kompaktoch a semikompaktoch v .40sw a .45ACP neuvazuje. zvazuje sa rozsirenie ponuky sluzobnych fullsize a sportovych patpalcov v tychto razach o dalsie modifikacie. detaily zatial uvadzat nechcem.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

túto .45 som si požičal na strelnici v KK a môžem povedať že ma oslovila. Ergonómia vynikajúca, 5´palcová hlaveň, fantastická (skutočne fantastická!) spúšť, spätná ráz.
Magtechy trochu kopali ale prebíjané mojej výroby jedna báseň. Rozhodol som sa že si ju asi kúpim ku 1911.
Trocha mám problém s mieridlami. Ako mierenkár by som potreboval aby sa zadné mieridlá dali nastaviť a to je problém. Ako by sa toto dalo vyriešiť ? Volal som do predajne GP. Povedali mi že tam sa dať nedajú, myslím vo fabrike ale ja by som to potreboval a to by rozhodlo o tom že hneď ju kupujem. Inak tie mieridlá čo sú na tej zbrani sú výborné, ľahko čitateľné, kontrastné, v tom problém nieje ale...
Aby to padalo do čierneho musel som na 25 m mieriť na horný okraj čierneho, s oporou to bolo to isté, takže buď nižšiu muchu alebo (najlepšie) nastavitelné zadné mieridlá.
Neviete v GP nejako nahodiť nastaviteľné zadné mieridlá vo fabrike? Alebo aké by boli najvhodnejšie ktoré by tam vedel puškár pri malom zásahu do zbrane osadiť. Určite je tu na fóre niekto z GP, možno rovno šéf :)
Inak odviedli ste s rámom MK12 aj s menovanou 45-kou perfektnú prácu. A cena je maximálne primeraná, až nižšia než by som očakával. Ešte k povrchovke. Páčila by sa mi niklovaná ale v predajni mi povedali tiež že to nieje možné pre nejaké výrobné procesy a problémy s nimi. Bude možnosť v budúcnosti aj nejaká iné povrchovka alebo iný rám? Myslím farebne.
Poradí mi niekto?
Ďakujem

PS: Skúšal som aj 97B od CZUB a to ma tak neoslovilo, hlavne ergonómia gripu pri GP je lepšia (pre mňa)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

pokial viem, tak v GP maju aj vyssie cielinky a tusim aj rozne vysky much. Eliasony tam asi ale nedas, ale vsak mozno by ti vedeli zaver vyfrezovat... ale je to jednosmerka :)
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

P45 s mikrometrickymi mieridlami sa momentalne nevyraba ale zopar prekvapeni je vo vyhlade. Kedy sa tak stane nevie momentalne odhanut nikto. V zasade su dve moznosti - cakat na novy sportovy model P45 alebo kupit to co je dostupne a osadit na zbran nejake aftermarket mikrometre tvarovo resp. rozmerovo podobne typu novak. moznosti na trhu je dost, otazka bude trafit rozmer rybiny. nic co by puskar nezvladol.

farebny ram je otazka dopytu ktory pokryje vyrobu celej serie. mozno v buducnosti nieco v bezovej (DT). niklovany povrch nie, PVD povlakovany ktory sa na niklovanie ponasa sa zatial tiez nerobi a zvazuje sa ci sa vôbec bude vo vacsich seriach vyrabat.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

tak asi počkáme. Podľa mňa by sa taký špeciál či už 9 Luger alebo aj 45, 40 SW a iné mohli celkom chytiť. Svetlovodná mucha, nastaviteľný cielnik, možnosť doladenia spúšte vo fabrike prípadne iné vychytávky.
Iste, v Lugri je X calibur ale myslím si že aj štandardný mierenkársky 5 palec by mohol byť predajne úspešný.
Mne sa napríklad ten vzor na X calibure alebo na X trime nepáči, ale to je otázka osobného vkusu. Preto som si aj v pondelok kúpil K 22 S a nie X trim (aj keď by som privítal nastavitelný cielnik) Jednoducho dizajn K 22 S ma oslovil, X trim nie.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

robíte vo fabrike aj také že spúšť SA, odlahčiť spúšť pod 2 kg prípadne iné individuálne požiadavky?
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Caute chlapi, nemate niekto manual na P45 v PDF alebo nebol by niekto ochotny to pofotit a poslat mi to mailom?
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Co si od manualu slubujes? Explozivne nakresy su aj na strankach GP.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

nic specialne si neslubujem. :D :D nakresy som nasiel. len som si to chcel kuknut nic viac.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nepamatam ci tam nieco je. Navod na pouzitie je vicemene rovnaky ako na kazdu kuru ;)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

pre zaujemcov o velke zelezo (5" hlaven): Limitovaná akcia pre zákazníkov v SR: Pištoľ P45 L na našej predajni v Slovenskej Ľupči za 699 EUR s DPH:)

Edit: preklep v dlzke
Naposledy upravil/-a Mesi v 03 Feb 2016, 15:09, upravené celkom 1 krát.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

wooow...voľajaká fotečka by sa nenaška? To musí byť impozantné. Má to nastavitelné, či pevné mieridlá...dedukujem že by to malo byť mierenkársky zamerané, tak by som očakával stavitelný cielnik a vysokú muchu
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"