Ožran s nožom V MHD

Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

Jack napísal:... začal fyzicky útočiť na mňa alebo nevinné obete. ... totiž hrozí, že výsledkom ... konfrontácie ... by mohli byť práve nevinné obete.
:!:
:)
ked pocujem/citam toto slovne spojenie vyhadzuju sa mi vyrazky.


a k teme: volil by som pristup kapulu s malou zmenou. Ak nie je mozne vystupit, pripravujem sa na potrebu tasenia. V mojom pripade najskor mentalne, prehrajem si potrebnu sekvenciu pohybov, aby som v nutnom pripade nezavahal a pripadne sposobil co najmenej vedlajsej skody.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aris a vadia ti viac tie vyrážky, alebo natrhnutý kakáč od sexuchtivých spoluväzňov?
:lol: :lol:
Moje sebavedomie je natoľko vysoké, že vôbec nepochybujem, že keby bol moment prekvapenia na mojej strane, tak by som takého z*rda v buse zvládol aj bez tasenia. A ani by som sa pritom nezapotil. Ale pýtam sa, stojí mi za to prizabiť nejakého blbečka? Stojí mi za to znášať potom všetky dôsledky takéhoto rozhodnutia? Stojí mi za to riskovať, že pri pacifikácii toho hoväda môže prísť k ujme tretia osoba? A vieš k akému záveru som prišiel? Nie, nestojí, ak mám ten luxus a môžem privolať políciu a zodpovednosť za zvládnutie situácie presunúť na ramená ľudí, ktorí sú za to platení.
:wink: 8)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Kto by už len dnes cestoval v MHD?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, čudoval by si sa! Aj mne sa minulý štvrtok podarilo cestovať MHD. Ani neviem, po akej dlhej pauze. Po roku? Roku a štvrť? Normálne zážitok. Myslím, že minimálne ďalší rok si dám pauzu.
:D :D
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Butrus napísal:... V prvom momente je fakt nutné sledovať situáciu a vyhodnocovať, ... .
S týmto sa ja osobne najviac stotožňujem.
Netreba tasiť zbraň a vyhrožovať sa jej použitím hneď ako je náznak možnosti skryť svoje konanie pod NO. Tento právny systém nepodporuje hrdinov z radov civilného obyvateľstva.
A ešte mi nedá k tomu MHD: Zbraň je oveľa lacnejšia ako osobný automobil, preto výskyt legálne ozbrojenej osoby cestujúcej v MHD môžme teoreticky považovať za bežný jav.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Nuž, cena auta dnes nemusí prekročiť cenu krabičky lugerov. :wink:

Hrdinovia by sa predsa len nemali tlačiť s pospolitým ľudom. 8)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5608
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, ale čudoval by si sa, keby si v dnešnom svete niekto kúpil skôr kvér ako auto? Ja ani nie.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Dnešný svet je akože horší, ako včerajšie? :wink:
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

V prvom rade si treba uvedomit, ze pokial ten clovek nevyskoci *vyslovene* na teba tak sa na to radsej vyser, nech ti svedomie a "obcianska povinnost" kaze cokolvek. Ludia su bohuzial svine, a ak im aj pomozes ale nahodov skoncia so skrabnutim, tak sa budu tahat s tebou za to ze si svojim "utokom" voci neskodnemu opilcovi ho svojim koannim vyprovokoval a sposobil tym vacsiu skodu atd...

Druha vec je, ze ak aj na teba niekto s nozom vyskoci a ty mu v sebaobrane nedajboze zlomis prst, tak ta hned budu tahat za 1. neprimeranu obranu, 2. ublizenie na zdravi, 3. neposkytnutie prvej pomoci a samozrejme pre polku autobusu budes nasilnikom prave ty, takze z bodu 1 sa moze stat vpohode utok... a to si este ani ziadnu zbran nevytiahol. Samozrejme ak pojde vsetko normalne a 112 si zavolal ako prvy, tak sa z toho najskor vysekas, ale proste nebude to automatika a cim viac ludi bude svedcit, tym horsie pre teba.

K samotnej situacii... pokial je to tak ze sa tomu da vyhnut, tak konflikt vobec nehladat... maximalne by som dal znamenie vodicovi na zastavenie... ked by naozaj zastavil a siel kontrolovat co sa deje, tak ludia mozu hne dvystupit a trebars v tom bude moze tipka aj zavriet kym nepride policia si ho poriesit. Samozrejme, stale budes ty ten zly, lebo ludia zo zadu ktory opilca nevideli a ani necitili koli tebe budu slapat na dalsiu zastavku peso.

Jack> ja auto nemam a zbrani mam zatial dost :roll: (nemam sukromne ani firemne a vsade chodim vlakom alebo po meste mhd...)
DOBERMAN
prispievateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa DOBERMAN »

Ak s tým nožom iba machroval pred babami neriešil by som. Je to jeho problém že si tak potrebuje dvíhať ego. Pokial by agresivitu stupnoval bolo by podla mna idealne šlahnuť ho od chrbta po ruke teleskopom. On by skončil iba so zlomenou rukou a ja by som sa vyhol opletačkam s políciou a chodením po sudoch
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Doberman, predstava pouzitia teleskopu v plnom autobuse a nezasiahnutie pri rozmachu spolucestujuceho, ci madla nad hlavou chce naozaj trening ;-)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

to teda chce. ale ked ti potom take pekne abanico alebo redondo vyjde tak to ma celkom stavu. tym chcem povedat, ze ani rozdavat velmi silne udery teleskopom vo velmi stiesnenom priestore nie je nemozne.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Filip »

Lenze potom ti sudca povie, ze kedze si s tym vedel narabat, mal si moznost kontrolovat tvoj uder a pachatelovi len vyrazit noz a nie mu zlomit ruku..
Používateľov profilový obrázok
geronimo
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 12 years 8 months

Príspevok od používateľa geronimo »

nemusis sa obhajovat tym, ze si pouzil "abanico" ... proste si ho odzbrojil podla danych moznosti 8)
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Ježišmária, točíte sa okolo toho ako okolo horúcej kaše. No, áno, v súčasnosti je naozaj použitie zbrane problematicka otazka (vždy posúdi súd a čo človek - to názor a sudca = človek). Ale raz tu na fóre niekto napísal, radsej nech ma 12 - ti súdia, ako 4 nesú v truhle. Ale jasné, ak by agresivitu stupoňoval, treba zakročiť, ale keďže je to v MHD, určite nie zbraňou. Preto sa pýtam na Váš názor. Som proste zvedavý na konštatovanie. Vzhľadom k tréningu a cvičeniam si myslím, že by som mu dokázal vytrhnúť nôž so zlomením ruky (samozrejme človek si nie je nikdy celkom istý), len by som sa aj tak bál kvôli tomu, že sa trhne, urobí zlý pohyb a niekoho poraní a to by ma strašne mrzelo... .
Ďalšie názory?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"