Ožran s nožom V MHD

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

alebo by si mohol skoncit poraneny ty, co by ta mrzelo asi este viac.
mne tu odpovede pridu celkom jasne, kym je situacia pokojna a na nikoho neutoci, tak nezasahovat. ak utoci na cudzieho, tak je na tebe ci sa do toho pustis. ak ide po tebe, je to podla mna no limits, je podla mna na mieste aj strielat.
uprimne povedane, neviem, kde tolki z vas beru tie skusenosti a kuraz ist chlapovi s nozom ten noz trhat u ruk, a zapasit s nim a podobne.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Butrus:
Zober si to tak - ak by sa ti taký incident nedajbože prihodil a ty by si mi ho chcel dodatočne do úplného detailu popísať (*), jedna A4-ka by ti určite nestačila. Možno ani desať. Čo tomu predchádzalo (kto, aký, kde, kedy, ako, ...), aký to malo priebeh sekunda po sekunde, ako reagovali jednotliví aktéri, atď atď.
(*) V takých chvíľach sa rozhodujeme hlavne na základe vypozorovaných náznakov a detailov.

Čiže moje konštatovanie:
Butrus napísal:ale keďže je to v MHD, určite nie palnou zbraňou
Či treba zakročiť a ako, to už závisí od jednotlivca a hlavne od vývoja konkrétnej situácie.

Inak povedané - ak by som ti tu ako odpoveď na tak letmo popísanú situáciu hrdinsky napísal "zlomil by som mu ruku a vytrhol nôž", pripadal by som si ako blb.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Yarco nebud na neho taky prisny.
Ja len nahodim vybornu odpoved ohladom nadobudnutych skusenosti od Arminiusa Lukovi :lol:

"Proč jsi takový naštvaný?"
"Půl roku jsem chodil do jednoho kurzu.
Myslel jsem, že je to karate, ale dnes jsem , kua , zjistil, že je to diskusní klub pro hluchoněmé! "
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Aha, vyznelo to možno tvrdšie než som zamýšľal.
Toho "blba" som vzťahoval výlučne na moju osobu, nikoho iného. :wink:
inspiring_visvesvaraya

Príspevok od používateľa inspiring_visvesvaraya »

Kua, mno, si nabuduce rozmyslim, co napisem. Ale cakal som to. Nechce sa mi to proste rozpisovat v style "chytim ho za ruku s nozom mojou pravou rukou, palcom pri tom prudko tlacim na chrbat jeho ruky, tak, ze vykonam flexiu jeho ruky v zapästi do medialnej strany k ulne a pokusim sa porusit mu mäkké tkanivá zápästného kĺbu... " Nie, len budte prisny, mne to nevadi. Pred casom som sa tvrdohlavo hadal s Jackom o jadrovych vybuchoch a zamoreni Zeme :roll:
Ale jasne, nazory pripustam, samozrejme, ze beriem do uvahy, ze ruku mu nezlomim a nic nezmozem, akurat ho nas.r.i.m, ale kazdopadne, keby ma napadol, tak to aspon skusim, urcite by to predchadzalo taseniu zbrane - jednoducho minimalizovat skody.
Asi som este potuzeny z jedneho incidentu, kedy sa mi podarilo nôz vytrhnut z ruky a vyklbit dotycnemu ruku. A ze som blb - nevadi, v praci mam aj kontrolnu funkciu, takze pocuvam aj horsie nadavky na moju adresu :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5599
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Butrus, hohooo, my dvaja sme sa predsa nehádali. Pomerne kultivovane sme diskutovali ako sa na dvoch distingvovaných džentlmenov patrí. :wink: Inak, hádky so mnou vyzerajú inak. :lol:
A nemaj komplexy, že tie názory sú tu pomerne vyhrotené. Každý, kto do tejto debaty prispel, mal dobré dôvody, prečo odpovedal tak ako odpovedal. :idea: Ja som napísal, ako by som sa snažil postupovať a tiež som mal na to dôvody. Hodil som do pléna aj nejaký ten prudko racionálny argument. 8) Butrus, ber to tak, že si odštartoval zaujímavú debatu.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

zavolat na 158,alebo hoci aj 159 a nahlasit to je najrozumnejsie riesenie,ak si clovek nechce privodit zbytocne problemy
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5599
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Akira, presne tak. To isté som písal tri strany dozadu. :D Ale keď pre niekoho to asi nie je dostatočne akčné riešenie... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Presne tak, zavolat alebo ist za soferom, nech kontatuje dispecing.
Malo akcne? No aby pri akcnom zasahu alebo po nom nebolo akcie viac, ako by nam bolo mile :) zbrane sa maju v MHD prepravovat vybite, napriklad. Jasne ze to nikto tak nerobi (aspon neviem ci niekto na zastavke vybera zasobnik a naboj z komory), ale...

Hlavne, nikto sa ti nepodakuje, ale kazdy na teba nakyda a policajti budu mat kopec otazok - ak taku akciu niekto chce, prosim :)

Jasne ze moze nastat situacia, ked je ohrozenie bezrpostredne, elektricka uplne prazdna, vali sa k tebe narkomat s nozom a striekackou a slintajuc krici abijem ta...ak je nahodou zasatavka, aj tak by som vystupil radsej... Na 99% situacii podla mna staci zavolat alebo vystupit a neriesit, sorry, taky je dnesny svet.

Tot moj osobny nazor
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Preboha, len nestrielať. 8)
Radšej budem čítať v novinách:"...opilec v električke vyčíňal nožom..."
Ako "...další šialený strelec...strelba v MHD...vytiahol zbraň na cestujúceho..."
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ravenn napísal:zbrane sa maju v MHD prepravovat vybite
Nie len v MHD, ale všade. ;)
Iba nosenie zbrane je povolené v stave umožňujúcom okamžité použitie, prepravovať je povolené len vo vybitom stave.
Akira
prispievateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa Akira »

Jack: no ale je to asi najrozumnejsie riesenie.pripadne aj vystupit z busu a zavolat z mobilu,ak sa bojim telefonovat v buse a neponahlam sa :wink: ale treba si zapamatat polohu,cislo linky,smer,mozno aj cislo autobusu.a zavolal by som 159,nech si ti chalpci uziju aj trochu akcie,nielen vypisovanie blokov za psie exkrementy na chodnikoch a podobne
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Niektorí tu odsudzujete ľudi, čo by sa zastali napadnutého a zasiahli by. Vy by ste len volali políciu......ale trochu sa zamyslite...niekedy ide o sekundy a polícia nestihne doraziť.
Netrápilo by vás svedomie, keby ste vedeli, že daný človek mohol prežiť, keby ste zasiahli??....a teraz má len náhrobný kameň s nadpisom ,,odpočúvam v pokoji"
Ako príklad pripájam video: http://www.mojevideo.sk/video/c942/muz_ ... ulici.html
Boli by ste schopní volať políciu a nič viac nespraviť??
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ale tu nebol nikto napadnutý. Tu len dáky šuhaj ukazoval spoluobčanom, /možno spolužiačkam/ svoj nožík.
V podstate ja teraz tiež všade kam chodím, ukazujem svoj nový ka-bar. A bol by som trochu nasratý, keby ma hneď nejaký akčný "hrdina" za to zastrelil.
Naposledy upravil/-a Kapo v 25 Nov 2011, 18:11, upravené celkom 1 krát.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

tu ale nikto nozom nepichal, chlap mal byt opity a hrat sa tam s tym a mat blbe reci... a vyhrocovat konflikt s nozom v MHD s ludmi je naozaj blbost
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"