PPQ

miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Hi strelci,
takze v sobotu bola prva strelba z Walthera. Vystrielal som 250ks S&B 9mm.
Zbran mi vyborne sedi v ruke, spust ma kratku drahu co mi vyhovuje, ale...
Nepacilo sa mi, ze mi asi tak 5 krat nezostal pri vystrielani zasobnika zaver v zadnej polohe. Pytal som sa na to spravcu strelnice a povedal, ze to je bezne.
Nepamatam si, ze by mi to robilo pri inych zbraniach, z ktorych som tam strielal. Uvidim casom.
A druha vec, ktora mi vadila viac, boli mieridla.
Ak ich porovnam s napr. GP K100 alebo Excaliburom od GP tak sa musim viac sustredit, ked ich chcem mat v rovine a kym zamierim, trva mi to dlhsie.
Snad sa to casom podda a zvyknem si. Ale vzhladom na to, ako malo mam odstrielane je to asi normalne.

Pekny vecer zelam. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Je to bežné. Respektíve, nie je to nič neobvyklé. Zvlášť pri nových zbraniach a tiež slabších laboráciách streliva.
:wink:
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Tak dnes som bol v ZVS a kupil som do zasoby 1000 Lugrov sypanych. Nedalo mi to a isiel som ich vyskusat.
Vystrielal som 150ks a iba jediny krat sa mi vyhodena nabojnica zasekla v okienku.
Pri cisteni zbrane sa mi zdalo, ze tam bolo este menej granuliek zvysneho strelneho prachu ako ked som strielal prvy krat so S&B.
Co sa tyka samotnej strelby dnes sa uz darilo viac a s mieridlami som sa trochu skamaratil, kedze som dokazal trafit z 10 striel 8krat "CD-cko" na 10m vzdialenom terci co sa mi predtym nestalo.
Neviem si vynachvalit ten uchop a spust.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Olap na 3x som ti odpisoval na SS ale vobec mi to nechce odoslat. Neviem co je s tym.
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

Mam otazku na ostatnych PPQckarov. Po par sto vystrelov mi zaver zacal hrkat do stran. Pri usti hlavne je pohyb cca pol milimetra, na opacnej strane skoro ziaden. Zbran vsak vydava hrkajuci zvuk ked s nou zamavam do stran, co mi pride trochu vtipne :)

Mate podobnu skusenost?

EDIT: ze vraj to je normalne - http://www.waltherforums.com/forum/ppq/ ... -rail.html
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

U mna je to rovnake. Raz som si to vsimol pri cisteni. Popravde neviem ci to bolo aj na novej zbrani. Ked mam naladovany zasobnik v zbrani, tak to tlak nabojov na zaver brzdi a nehrka to.
Inac zaujima ma ako to vplyva na presnost. Hlaven je pevne spojena so zaverom - tam volu nemam, mieridla su na zavere, takze opakovatelnost mierenia je zarucena. Problem len je ci ta vola sa nepodpise na presnosti prave v case ked sa cela sustava (zaver a hlaven) zacne davat do pohybu. Predsa len vola je vola...
Nema s tym skusenost nekto aj na ine zbrani (Glock a pod.) ?
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

U mna to pri novej zbrani nerobilo urcite. Dost vela som s nou susil pred tym ako som siel na strelnicu, a som si isty ze zaver bol pevne na rame.

Precital som si zopar diskusii na tuto temu (slide play/loose ppq/glock.. ) a vsade pisu ze je to ok a na presnost to nema vpliv. Ze je to bezne u "polymer frame pistols". Ta presnost ma trapila tak isto, ved ak to v case vystrelu sa posunie do niektorej zo stran o cca pol milimetra, mozem ocakavat na nejakych 20 m nepresnost par cm. Kazdopadne vyjadrenia skusenejsich strelcov hovoria za to, ze riesime somarinu, tak cas ukaze :)
Lacinku
občasný prispievateľ
Príspevky: 27
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Lacinku »

Moja ma nastrielanych cca 5000 a prave som skusil ci tam je nejaka vola. Citit to v prstoch ked pohybujem zaverom zo strany na stranu. Pochybujem ze to ma vplyv na presnost vzhladom na vysledky ktore s nou dosahujem.
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

Po dvoch rokoch užívania som maximálne spokojný......Teraz sa bude čakať na Walther PPQ 45.......
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years

Príspevok od používateľa drescenter »

Od pondelku som majiteľom aj Walther PPQ 45 ACP. Čiže mám doma dvojičky.....Hneď pri prvej streľbe ma nemilo prekvapilo vypúšťanie zásobníka na boku, počas streľby mi niekoľkokrát vypadol zásobník, pretože pri devine som si zvykol držať zbraň práve tam. Nič iné mi neostáva len si zvyknúť alebo prehodiť vypúšťanie zásobníka na pravú stranu....
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Vie niekto poradit nejake nahradne - ine mieridla na PPQ, pripadne kde a za kolko? Tie originalne mi vobec nesedia.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Skus napisat chalanovi co ma nick "ipa". Vymienal na svojom PPQ cielnik s uzsim priezorom. Mozno ti poradi.
Ani mne nevyhovuju tie mieridla, trva dlho kym ich zrovnam. Ale nemam este moc nastrielane takze musim trenovat :D
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

Ipa si to tu náhodou práve čítal, tak odpovedá :)
Na mojom PPQ som si dal vymeniť cieľnik, teraz mám na zbrani užší. Sú očíslované #1, #2 (neviem, či sú aj iné). Na zbrani je originál namontovaný cieľnik #2, zháňaj užší s označením #1. Bodky na cieľniku sú o kúsok bližšie k sebe, čo by malo zlepšiť presnosť streľby.
Ak Ti ale mieridlá vôbec nevyhovujú tvarom, farbou alebo umiestnením, tak sa musíš poobzerať po nejakých iných, ale to už Ti, žiaľ, neviem poradiť.

Ja som ich zohnal v Dubnici nad Váhom, u Borisa Hodála. Nový cieľnik stál okolo 30 Eur.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

V Cechach nieco ma napr. GunsTrade z CB (su na strelnici kam chodievam) - pozeram ze ale teraz nie je vsetko skladom.
http://www.guns-trade.cz/walther-p99ppq-931
Pripadne som zaregistroval ze Truglo ma Beareka
http://www.beareka.cz/1097-2-prislusens ... er-ppq.htm

Ak ti nevadi postovne, nemal by byt problem to poslat na SK.
t1n4
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa t1n4 »

Ahojte,

vedeli by ste poradit kde v BA alebo okoli by sa dalo z 9mm PPQ zastrielat? Je to horuci kandidat na moju prvu zbran, no nikde na strelniciach co som sa pytala ju nemaju.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"