Podrobnejšie uvádzanie výrobných čísel zbrane

Používateľov profilový obrázok
Legis Telum
prispievateľ
Príspevky: 187
Registered for: 13 years 9 months

Podrobnejšie uvádzanie výrobných čísel zbrane

Príspevok od používateľa Legis Telum »

Podrobnejšie uvádzanie výrobných čísel zbrane :

http://www.legistelum.sk/komentar/139-p ... iel-zbrane
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

S tymto som sa tretol min tyzden v stredu pri prihlasovani zbrani...

Prihlasoval som gulovnicu a policajt sa ma spytal, ci aj hlaven ma svoje cislo, ci sa da odmontovat. Bolo mi to cudne... Este aj na tlacive boli kolonky na cislo zaveru, puzdra zaveru, hlavne, atd...

V Karticke mam zapisane vsetky tieto diely spolu aj s cislami...

Novy system u nas v ORPZ Dolny Kubin pracuje od 15/11/2011.

Zaujmave je, ze moju pusku Savage 10 ani nemali v databaze, tak mi tam dali Savage 11. :?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5251
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

To by som im nedovolil, mne chceli obdobne sprasit Howu 1500 za neviemco ine....pekne si zaviedli dalsi model do databazy.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Jedna poznámka k článku.
... držitelia strelných zbraní ...
... držiteľ strelnej zbrane ...
... bude jej držiteľ vyzvaný ...
Nemalo by tam byť slovo vlastník?

Opravte ma ak sa mýlim, ale ja som držiteľ ZP a majiteľ zbrane. Zbraň je mojim majetkom, keďže ju môžem podľa vlastného uváženia a bez predchádzajúceho súhlasu orgánu predať, dať znehodnotiť, atď (pri dodržaní príslušných ustanovení zákona, samozrejme).
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

badám drobné zmeny v systéme evidencií zbraní. Ale vidno, že to robí súkromná firma a podklady na tvorbu menu im asi dávajú totálny zbraňoví diletanti.
Celkovo hodnotím tú evidenciu stále slabú. Vôbec nie je pripravená na skutočnosť, že na našom území sú v držbe zbrane od výmyslu sveta a tým pádom nemôže byť ponuka zbraní obmedzená nejakou skupinou značiek ako napr.ponuka značiek vozidiel na autobazar.eu
A to ešte neriešim, že v tej evidencií nenájdem dalšie potrebné informácie k držiteľovi alebo k jeho zbraniam, ktoré sa môžu nachádzať v spise držiteľa. Hodila by sa tam kolónka- "poznámka"

Vyzerá to tak, že niekto v tej firme a asi aj na PPZ žije v tom, že naši ludia majú len ČZty...
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Peterson,že drobné zmeny :D
Teraz som volal na zbrane (PB) že pridem zajtra rozširit na E,F či som niečo nezabudol a hned mi bolo povedane že chcu psychotesty...tak tam idem zajtra pokecat :D a dam raport.Samozrejme so žiadostou v ruke :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

pokiaľ viem, tak psychotesty si povinný vykonať do 30.04.2012, pokiaľ si držitelom samopalu, pri podávaní žiadosti o vydanie nového ZP alebo pri predlžovaní platnosti ZP.
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa mamaro »

Ja som včera požiadal o rozšírenie na E v Banskej Bystrici,mám AF všetko ok a dnes mi volali že prišiel rozkaz alebo ako to nazvali a že mám doniesť aj psychtesty.Tak som sa hneď objednal na pondelok,keby som to bol včera vedel tak sa nato asi vy....m.Asi to zaviedli celoplošne,idú predsa voľby a treba vyvíjať nejakú činnosť,akurát,že ma to bude stáť asi 50 eur navyše a zabitý deň,kde som mohol zarobiť.A teraz sa pýtam,koho voliť,čo je aspoň trochu liberálny k zbraniam?
A tie čísla si odpisovali z hlavne,záveru a rámu.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa pif paf »

Tie psycháče na každú skupinu pri rozširovaní sa už vyriešili tu:
od príspevku wizzard160 Pi november 25, 2011 1:34 pm
jednoznačne ich netreba pri rozširovaní. Čo ale treba je vyžiadať si opečiatkovanú a podpísanú kópiu toho interného predpisu ktorý to nad rámec zákona prikazuje!
A inak ideme brutálne Off Topic.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Presne ako vraví pif paf, sme veľmi OT, takže len v krátkosti.
peterson napísal:pokiaľ viem, tak psychotesty si povinný vykonať do 30.04.2012, pokiaľ si držitelom samopalu, ...
Áno (samonabíjacia odvodená/upravená zo samočinnej) a tiež ak máš Ačkovú zbraň.
peterson napísal:... respektíve pri podávaní žiadosti o vydanie nového ZP alebo pri predlžovaní platnosti ZP.
Áno, len to preložím do legislatívnej reči, aby potom neboli nedorozumenia pri hľadaní v zákone. ;)
- čo nazývame "vydanie nového ZP" je podľa zákona iba "Vydanie ZP" -> § 16
- čo nazývame "predlženie platnosti ZP" je podľa zákona "Nový ZP" -> § 24

Tu je inak presný link na začiatok spomínanej diskusie.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

ano mne to bolo povedane tak isto bolo to nove školenie! ja som za .. aby hlavne časti zbrane zameniteľne mali označenie.

doložím príklad: Beretta 71, číslovaný len rám, hlaveň a záver nemá čislo, len značku tlakovky, ak takúto zbraň pôjdete prepisovať neprepíšu ju Vám , treba si potom požiadať o pridelenie čísla, týmto problémom predítete ak si dáte puškárovi vopred tieto diely očíslovať sami, takže ak prídete na policiu tak už každá mať číslo bude a nebudú vás hnať po všetkých čertoch teda mate po probléme.

Inak ak donesiem na evidovanie zbraň , ktorú ešte v systéme nemajú , žiaden problém zavolaju do BA tam im to nahodia a je to, ja som tak evidoval set pre kaliber 7, 62x39 do pušky AR15 223 , pozostávajúci zo závorníku a hlavne, tak si to v blave dali nahodiť ako konverzný set daného puškára.. a basta..
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

síce naplánujem predávať moju k100 Mk6, ale tá nemá v.č. na ráme.

Otázka pre Kura, bude GP niečo riešiť v tomto smere? Napr. alu pliešok s číslom ako má Glock?
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

No tak ja som bol prihlásiť CZ 45 hned v prvý deň, ako im nabehol nový systém. Na hlavni nema vyrazené vyr. číslo a nebol problem a ani ju nemali v zozname...v preukaze zbrane mam napisane CZ Strakonice :shock:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

peterson : telo zbrane nie je hlavná časť , tam problém nie je. Kačena má očíslovanú hlaveň aj záver. To je OK

ale ja mám STI Spartan a ten nemá číslo ani na hlavni, ani na závere 8) 8) 8) ale zato ho má na tele (ráme) , tam kde ho náš zákon nevyžaduje :o

no a na potvoru, som chcel spartana zrovna predať
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

ja mam v preukaze zbrane na ČZ 52 v kolonke znacka zbrane uvedene "ČESKOSLOVENSKO", tiez uz v novom systreme :shock: :shock: :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"