Podrobnejšie uvádzanie výrobných čísel zbrane

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

lovec napísal:To by som im nedovolil, mne chceli obdobne sprasit Howu 1500 za neviemco ine....pekne si zaviedli dalsi model do databazy.
mne švajčiarsku karabínu K31 zapísali ako "Schmidt Rubin M1931" ale nemal som silu sa s nimi hádať
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

a nemá ten tvoj "bonsaj" vz.45 náhodou hlaveň napevno spojenú s telom zbrane?
- to ja mám dve raritné brokovnice, jedna má namiesto výrobcu len meno puškára a druhej šupli do "rodného listu" Zbrojovka Brno" ale nezisteného typu... :D

Preto hovorím, že evidencia je o ničom, lebo neni poriadok a prehľad v zbraniach a ich skutočnom pôvode(výrobca). Ja môžem za brokovú kozlicu zn.Zbrojovka Brno vydávať hocijakú brokovnicu, na ktorú si nechám vyraziť príslušné v.č. Tá moja zbrań nemá ani značku výrobcu.
Som zvedavý, aký znalecký posudok by na ňu vyhotovilo KEÚ. A to ešte nehovorím o ďalšej rarite zo začiatku roku 1900.
Na našom území ludia vlastnia množstvo nádherných, legálnych, raritných zbraní, ktoré sú na hanbu sveta všelijako pomenované a evidované.

Uvediem už len jednu vec záverom- údajne bankomatová mafia mala poskladané zbrane(aj krátke aj dlhé) z nových nečíslovaných súčiastok a náhradných dielov + mali prerobené cvičné samopaly na funkčný stav. Vraj špičková puškárska práca(precízne odstránené pôvodné čísla,nové vyvložkovanie hlavní a podobne...)

Takže, kde nás tlačí vlastne bota????
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

71Jany71 napísal:No tak ja som bol prihlásiť CZ 45 hned v prvý deň, ako im nabehol nový systém. Na hlavni nema vyrazené vyr. číslo a nebol problem a ani ju nemali v zozname...v preukaze zbrane mam napisane CZ Strakonice :shock:
Buď nevedela hľadať alebo je ten systém ešte nedoladený, CZ 45 je dosť rozšírená zbraň na to aby v tom systéme bola, je tam minimálne tá moja - správne zapísaná :lol:
peterson napísal:a nemá ten tvoj "bonsaj" vz.45 náhodou hlaveň napevno spojenú s telom zbrane?
.45 ACP s dynamickým záverom? :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

zoid: pletieš si cz45 s .45ACP? :lol:
dyk aká neznalosť :D
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

petersom...pokial si naražal na môj bonsaj, tak nie...hlaveň nie je pevne spojena s telom zbrane
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tak som nič nepovedal :oops: :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: uvažoval som či náhodou nehovoríš o CZ45, ale z logiky príspevku mi prišlo, že skôr píšeš o Romanovom Spartanovi v .45 ACP :)

Pozerám svoju CZ 45 a ani na závere ani na hlavni výrobné číslo nie je iba na ráme.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

ja som príspevok adresoval janymu71 a ten písal, že má cz45.

Do .45-iek sa nevyznám. Táto kubatúra ma bude zaujímať, až ked Jaro Kuracina vypustí do sveta vlastnú 45ku
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: áno teraz to už viem, ale keďže si ten post nezačal niečim ako "jany:" tak som myslel, že píšeš Romanovi, keďže tvoj post išiel rovno po jeho. Nevadí, chápeme sa, máme sa radi.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

iba sa chápeme, jouan Mariška? žádne bližšé vzťahy :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

ja mam na CZ45 napisane "pistol automaticka" Som sa vtedy dobre nasmial.
Ale vraj stary system inac nepustil :wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

roman napísal:peterson : telo zbrane nie je hlavná časť , tam problém nie je. Kačena má očíslovanú hlaveň aj záver. To je OK

ale ja mám STI Spartan a ten nemá číslo ani na hlavni, ani na závere 8) 8) 8) ale zato ho má na tele (ráme) , tam kde ho náš zákon nevyžaduje :o

no a na potvoru, som chcel spartana zrovna predať
sak jedno cislo len na rame je u americkych zbrani. pokial som dobre cital na stranke LT, tak sa tie cisla tykaju len pri prevode samostatnej casti zbrane, ak predavas zbran ako celok by to malo byt ok, nie?

"(napr. zväzok výmenných hlavní na lovecký guľobrok alebo výmenný valec revolvera), ktorá nie je opatrená výrobným číslom, bude sa postupovať v zmysle ust. § 37 ods. 4 zákona o strelných zbraniach a strelive – pri prevode neoznačenej samostatnej hlavnej časti zbrane (napríklad pri predaji sólo náhradnej hlavne) bude jej držiteľ vyzvaný, aby si na vlastné náklady zaobstaral jej označenie výrobným číslom prideleným autorizovanou osobou. "
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa siver »

Ja som bol zaregistrovať Glock 19 hneď prvý deň po zmene systému. Troška sa s tým natrápila a aj si ponadávala. Musela vypisovať hlavné časti.

A na kartičke mám teraz uvedené dve čísla.
HL: xxxxxx
TZ: xxxxxx
Predpokladám, že je to hlaveň a telo zbrane.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5203
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

skemro napísal:ja mam na CZ45 napisane "pistol automaticka" Som sa vtedy dobre nasmial.....
....pohoda, tiez mam Walthrik P99 zapisany ako plnu automatiku... :twisted: :lol:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Marek Z »

ja mam takto automaticky G19 :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"