Lee classic loader a Lee hand press

inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Do toho by som nesiel.
S dlzkou by si mozno nieco narobil (osadzanie strely, celkova hlbka) ale nebude Ti sediet sirka - .380 Auto ma ine rozmery nabojnice ako 9mm Luger, dokonca mam pocit ze .380 je rovna a Luger je mierne kuzelovity. Cekni to na nejakych strankach kde su presne rozmery, ale .380 je o malinko subtilnejsi.

Skus posurfovat po ebay, nasiel som tam staru (60-te roky) sadu Lee Loader pre take raze, ake dnes neponukaju.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ebay som preliezol od vrchu az dolu, ten kaliber som nenasiel. Pisal som predajcovi z USA, ci nevie zohnat, odpoved bola, ze nie. Napisal som aj priamo do LEE Loader, zatial ziadna odpoved. Budem hladat dalej, mozno sa nieco objavi na Ebay.
EDIT : na stranke LEE loader pisu, ze neodporucaju takto prebite strelivo pouzivat do samonabijacich zbrani, pump a lever action zbrani. Takze je to vlastne vhodne iba pre revolvery ?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vdaka za tip, napisal som do brassworldeshop, ci to poslu na Slovensko. Uvidime.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Pripadne skus napísať do http://www.zbrane-ke.sk/index.php mne zohnal matrice od lee ktoré nie sú bežne v ponuke.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

sundance.kid napísal:na tom videu robi naboj cca 2 minuty. po 10 by som mal dost.....tie odmerky su nepresne a vazit kazdu jednu navayku na vahe si tiez neviem predstavit
Ja som takto robil prvu seriu .44 nabojov. Nemal som skrutky pre prachovac tak som vazil a davkoval prach rucne naberackou. Na moju smolu som mal Lovex D032, kde rozdiel medzi minimalnou a maximalnou navazkou robil tusim 0,7 graina. 20 nabojov mi trvalo skoro 3 hodiny.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

bus driver napísal:EDIT : na stranke LEE loader pisu, ze neodporucaju takto prebite strelivo pouzivat do samonabijacich zbrani, pump a lever action zbrani. Takze je to vlastne vhodne iba pre revolvery ?
Lee Loader nekalibruje celu nabojnicu, ale len krcok, moze sa stat, ze by bol problem s dlzkou (myslim skor s dlzkou tela naboja). Pri prebijani nabojnic pochadzajucich z vlastnej zbrane by problem nemal byt. Uplne vylucene to pouzitie ale nie je - v samotnom navode sa pise, ze si mas pri nabojoch do takychto zbrani zakrimpovat strelu.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Rudo napísal: 20 nabojov mi trvalo skoro 3 hodiny.
.... ten prilozeny Lee davkovac je presny skor v intenciach pistoloveho streliva (pripadne nejaka lever action puska v .38, .44 a pod.). Cez davkovac je rozdiel v celej desatine gramu, z toho 80% v ramci jednej dvadsatiny, prepocital som takto 50 navaziek cez vahu. Samozrejme kazdy prach moze byt iny. Vyrobca odporuca iba zarovnat hladinku prachu. Ak by vaha neexistovala (WTSHTF a pod.) da sa presnost zvysit tym, ze sa do "nadobky" vlozi nejaky kusok plastu, ktory vytesni cast objemu prachu ktory tam mozem dostat. Potom poklepavanim zahustim objem a mal by som byt o nieco malo presnejsi.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Aj dávkovač na lise zahusťuje objem ,paka hore dole to sú otrasy ktoré prach v zasobniku zahustia ,myslím že ak by sa naberačkou poklepalo -doplnilo pri dávkovaní prachu nič sa nestane len bude presnejšia dávka.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 5 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Co sa tyka prebijania, som zelenac. Ak prebijem naboj tou rucnou sadou, ale tu strelu nezakrimpujem, co mi realne hrozi ? Prebite strelivo chcem pouzivat len na strelnici, nabojnice budem pouzivat len tie, ktore boli vystrelene z mojej zbrane.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Zaleží na call, pri 357mag a slabom krimplovani sa mi stalo že mi vyliezli od otrasov strely a nedalo sa točiť valcom pri slabších call. mi strely nelezú von ani keď krimplujem minimálne. Ked prebíjam 3jkami matricami je to dosť problém naraz osadzovať a krimplovať -tak aby mi neorezala nábojnica strelu tak nastavujem minimálne krimplovanie a zatiaľ žiaden problém.
V najhoršom ti vypadne strela :D Pripadne nechaj podať náboj záverom a skontroluj či nelezie strela dnu ale olovo sa väčšinou do nábojnice radšej zareže než by vliezlo do nábojnice.
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Pozri ci vobec tie strely maju krimpovaciu drazku.
Používateľov profilový obrázok
neosk
prispievateľ
Príspevky: 345
Registered for: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa neosk »

hm celkom zaujimava vecicka, presne kvoli WTSHTF by som nad tym mozno uvazoval, kazdopadne by ma zaujimalo, ked sa to chcem naucit, mozem si sam takto "prebit" strelivo? Ale mam len ZP-A, musim na konkretne tento proces mat D, alebo E (podla §27 ods. 6 )?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Bum :

Vsak rozdel osadzovanie a krimpovanie na 2 kroky. V prvom nasrobuj matricu tak aby si pri osadzovani vyradil crimp z akcie a len osad. V druhom kroku vyrad z cinnosti osadzovac a dolad len crimp. Ja osobne vzdy rozdelujem osadzovanie a crimp na 2 ukony.

Deputy : je uplne jedno ci ma alebo nema strela drazku, dobry crimp spravis aj u FMJ bez drazky.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

No u silnejšieho call, to tak robím ale pre slabšie kalibre mi stačí aj bez krimplovania ,rozdiel nevidím. Mne na krimplovanie 9br, 9mak stačí 4 matrica z lugra. 7,65br nekrimplujem skoro vôbec.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"