Kupa zasobnika v e-shope

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Treba vsak pocitat aj s postovnym a nasou milovanou DPH :evil: . Jednu vec sa asi moc neoplati objednavat, ja som objednal 10 ranovy do LCP, 22 ranovy do GSG 5 a TRUGLO sight na brokovnicu, postovne vyslo na 20 USD. Ale ako slepy povedal : ta uvidime... :D
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Takze dnes som dostal balik z USA s objednanymi zasobnikmi a TRUGLO shotgun sight. Trocha som trpol, ci budu zasobniky v baliku, pretoze som musel konkretizovat colnej poste, co presne je v baliku a dosly balik bol prelepeny ich zelenou lepiacou paskou. Takze bol otvoreny a kontrolovali obsah. Ale vsetko o.k.
P.S.
Teraz uz len cakat na list z FBI. :lol:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

To je bezny postup, ze pozeraju co doslo, jednak koli tomu, ze to najprv kontroluje kriminalna policia, ci je vsetko v cajchu a potom este colnica, koli vyrubu cla.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Prišlo Ti to dosť rýchlo. Ak to nie je tajomstvo, koľko si celkovo preplatil nad cenu v e-shope? Bol obsah zásielky O.K.?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Balik bol odoslany 1.5., dosiel dnes, 10.5. Ziadal som ich, aby to poslali vo vacsej bublinkovej obalke ako First Class Mail International Letter, kvoli lacnejsiemu postovnemu. Poslali to vsak balikom Priority Mail, cize postovne vyslo na 20 USD. Plus DPH 10,64 Eur. Zasobniky stoja kazdy jeden 16,74 USD, TRUGLO shotgun sight 15,67 USD. Ak to vsetko spocitam, dokopy to stalo 63,83 Eur. Ak by som kupoval zasobniky u nas, len za ne by som zaplatil 70 Eur bez postovneho. Takze TRUGLO mam vlastne zadarmo. Nehovoriac o tom, ze 10 ranovy zasobnik na LCP som na Slovensku nevidel. Obsah zasielky prezerali, ale nic nechybalo a nebolo poskodene. Rozdiel v konecnej cene { USA-SR } sice nie je nijako zavratny { postovne a DPH urobili svoje }, ale ja takto cez net nakupujem vela veci z celeho sveta a tu plati "babka k babce, budu kapce". Ak by som vsetky veci, co som kupil cez net zo zahranicia, kupil na Slovensku, tak som o par stovak eur lahsi.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak to ma teší, že všetko prebehlo v poriadku.

Do LCP si bral aj štandardné 6-ranové zásobníky?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vyrobca zasobnikov PROMAG, kvalita velmi dobra. Do LCP som vzal len jeden 10 ranovy zasobnik. Ten nosim vo vrecku, keby 6 ran nestacilo.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vanto tak kriminalka vravis hmm, to daj radsej medzi vtipne veci :lol:
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa satu »

Potvrdzujem pozitivnu skusenost bus_drivera s obchodom budsgunshop.com
Vsetko prebehlo bez problemov, aj ked som bol spociatku mierne skepticky. Problem je ze registrovat sa mozete len pre adresu v US a Kanade. Platit cez webovu aplikaciu tak nemozete, lebo vam to asi neprida na adresu domov na Slovensko. Nastastie tam robi mila a ochotna pani, ktora obchod zrealizuje za vas. Treba jej v emaili poslat co chcete a cislo kreditnej alebo debetnej karty s CVV kodom. Toto je najrizikovejsi krok. Po emailoch co sme si vymenili som vsak usudil ze su OK.
Tu su podmienky ako mi ich poslali:

Jestli objednávka zásobníku celkem nestoji vic než USD 100, nepotřebujete licenci na export našeho US State Department. V případě, že objednávka zásobniků v celku překroci USD 100, musíme zažádat o licenci na export, která stoji USD 300.

Doprava z poštou (US Postal Service) stojí:
1 - 2 zasobniky: USD 40 (ze sledovacím číslem/tracking number)
3 - 4 zasobniky: USD 50 (" ")

Než můžeme exportovat zásobníky, potřebovali bychom:

Kdo je uživatel těchto produktů?
K čemu se budou tyto produkty používat?
Povoleni na import (nebo vaše podepsané potvrzení ,že neexistuje nebo se nepotřebuje)
Identifikaci s fotkou
Licenci na zbraně (nebo licenci na prodej)
Jakýkoliv jiný dokument který US State Department bude popřípadě žádat.


Můžete to poslat přes email (pdf) nebo fax (+1-888-884-8310).

Za objednávky do USD 100 můžete platit s kreditní kartou a můžete mně poslat podrobnosti přes email nebo fax. (PayPal nedovoluje transakce na zbraně a součástky na zbraně.)

Naše ceny již obsahuji hotovostní rabat 3%. Jestli platíte s kreditní kartou, přijdou k tomu 3%.

Pro objednávky přes USD 100, akceptujeme bankovni převod.

Všechny mezinárodní prodeje a zásilky musi být v plném souladu s předpisy Slovenska a USA.


Poslal som im nascanovane dokumenty + ZP a preukaz zbrane. Napisal som ze zasobniky budu pre moje pouzite na ochranu zivota, zdravia a majetku a sportove ucely a vyhlasenie ze podla zakona 190/2003 nie su hlavnou castou zbrane a na ich kupu nie je potrebne nakupne povolenie.
Ceny su nizsie ako u nas. Aj s postovnym ma vysli rovnako ako vlani u Frana. Bohuzial colnici si vyrubili DPH 21 EUR. Ber to cert, ked ich Frano aj tak nechcel objednat. Mala komplikacia bola este v tom ze do balicku nedali fakturu, alebo potvrdenie o cene. Colnica to zadrzala a poslala mi doporuceny dopis o zacati colneho konania na oddeleni v Blave. Nastastie nebolo treba cestovat, stacilo poslat emailom vyhlasenie o neobchodnom pouziti a cene. Potom mi to poslali. Prvy kontakt s eshopom som mal 7.5. a 6.6. som mal zasobniky doma. Aj s colnym konanim.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Takže konečne pridám aj ja svoju skúsenosť s týmto obchodom. Zo začiatku to vyzeralo nádejne, ale nakoniec to dopadlo zle, takže skúsenosť je jednoznačne negatívna.

Najprv to išlo super, odpoveď som dostal vždy na druhý deň.

Po vyriešení prvotných detailov prišla na rad prvá studená sprcha -- platbu kartou akceptujú len do 100 USD, potom už iba bankový prevod, nie je možná ani viacnásobná platba kartou pri sume nad 100 USD, iba prevod.

Poštovné je astronomické. Keď som sa pýtal, či berú sadzbu za balík alebo list (moja objednávka by sa v pohode zmestila do obálky), tak túto otázku vždy ignorovali a odpovedali iba na ostatné veci v maily. Nakoniec som sa pýtal len na poštovné, aj s konkrétnymi sumami z usps.com. Na tento mail som už ale odpoveď nedostal. Po týždni čakania som poslal ďalší mail že čo je, prečo neodpovedajú. To bolo 25. mája a doteraz žiadna odpoveď. Totálna ignorácia.


Ja teda tento obchod odporúčať nemôžem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mrzi ma, ze berserkerovi to nevyslo. Prekvapuje ma pristup budsgunshop.com , hlavne to, ze pytaju nekrestanske peniaze za postovne. Odo mna pytali 20 USD, od satu 40-50 USD a od berserkera pokial viem tak este viac. Napisem im, ze som im zrobil reklamu na zbranovom fore a ze svojim pristupom si len odozenu zakaznikov. Asi maju dost americkych, ale potom preco si vybavovali registraciu u United States Depatrment a dalsie licencie kvoli zasielaniu sucasti zbrani do "oversea".
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

trochu ozivim temu. coskoro sa mi vracia znamy z USA lietadlom do Viedne. chcem, aby mi doviezol 2ks zasobnikov do pistole. zasobniky by prepravoval v batozine co ide do nakladovej casti lietadla, nie v prirucnej co berie na palubu. je nejaky problem v Rakusku s dovozom zasobnikov z USA? ten znamy sa boji ci ho na letisku vo Viedni nestopnu koli tym zasobnikom a nebude mat nejake opletacky...
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Zasobniky su v USA bežne rátané ako súčasť zbrane, záleží od štátu odkiaľ bude letieť ale ak sa nemýlim, federarálny US zákon dovoluje súčasť zbrane na základe exportnej licencie, čo je cca 200-300$ a30 dní čakačka. Podľa mna osobne ak nieje vojak tak s tým ani neodletí a pristátie vo viedni bude tiež "hot"
Ak mákamoš rád adrenalín a je ochotný risoovať, nech to rozobierie na najviac rozobratelné diely a "roztrúsi" po viacerých taškách. Ale úprimne, stoja 2ks zasobníky za to :roll:
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

je to vojak a poleti na US military viza, takze ten odlet OK, ale vo Viedni mu to bude asi platne velke kulove aj ked co si hmlysto pamatam na moj navrat z USA do Viedne tak som si len vyzdvihol batozinu z dopravniku a vysiel z budovy letiska bez akejkolvek kontroly. boli tam sice nejake tabule odkazujuce na nejaku kontrolu pre prilety z mimo uzemia EU, ale to som ignoroval lebo som bol v casovom strese a ani miestna policia nemala nejaku snahu branit mi v odchode, ale to bolo tak 10 rokov dozadu a casy sa asi zmenili. ked je problem s dovozom osobne, preco nie je problem so zaslanim postou, ked sa tu riesi, ze nejake US eshopy posielaju aj do EU? ci uz aj to neplati?...

p.s.: verzia s rozobratim zasobnika nepripada do uvahy, on sa v tom nevyzna...
JaAN
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 7 years 8 months

Príspevok od používateľa JaAN »

Co sa tyka zaslania postou - niekolko mesiacov dozadu mi bola colnicou zadrzana rukovat na AR15. Bol tam problem s prepustenim, kedze posta si myslela, ze sa jedna o zasobnik. Rukovat mala zospodu "ulozny priestor" (napriklad na boresnake, klasika) a dostala sa do ruk niekomu neznalemu. Nasledne som do telefonu colnikovi vysvetloval, ze to nie je zasobnik ani ina vec s obmedzenim dovozu a balik mi bol prepusteny.
Colnik do telefonu povedal, ze zasobniky je zakazane dovazat...
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"