T12 pre Mestské polície

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Kuro: au au ! Fotky boli dosť presvedčivé.

Možno by bol priestor na slabšie laborácie nábojov a tým pádom by sa možno znížilo riziko smrtiaceho účinku na krátku vzdialenosť.

Revino: chvíľami mi prišli tvoje príspevky rovnako "energické" ako príspevky jedného môjho "kamoša" tuto z fora :wink:
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

peterson
občas nedokážem čeliť návalu "fundovaných" a "vecných" argumentov so stojickým kľudom.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Kuro napísal:Ludkovia :
nejak vám všetkým uniká podstata.
10x28 Rubber nemá s humanitou ani pseudohumanitou nič spoločné.
na krátku vzdialenosť skor rozchodíte 9x19 FMJ ako toto.
Merito veci je, že zasahujúci nemusí mať vietor z inšpekcie, že čo ak zblúdilá , či odrazená strela usmrtí tetušku na balkone vzdialenom 100-200-1200metrov.
Mno, ta podstate mne konkretne nadalej unika :roll:

Sice som napisal a svoj prispevok diplomaticky uzavrel s tym ze gumove strelivo moze mat svoje vyuzitie v niektorych situaciach, ale napodiv ty sam to teraz vyvracias a zdokladoval si ze je to tak ako sme napisali - nablizko je aj gumena strela prilis nebezpecna (ale nikto ma nepresvedci ze je nebezpecnejsia nez 9mm luger...), a na dialku je gumena strela nedostatocne ucinna.

Ako pozitivny argument (popri mnozstve negativnych) pises ze zasahujuci mestsky policajt 'nemusi mat vietor z inspekcie ze zbludila strela usmrti tetusku na balkone 100-200-1200 metrov.'

To je sice pekne, ale konkretne kolko takychto pripadov sme uz na slovensku mali? (ked by zasahujuci mestsky policajt zbludilou strelou zasiahol tetusku na balkone?) pripadne mestsky policajt zasiahol nejakeho ineho nahodneho okoloiduceho odrazenou strelou? Ja neviem o ziadnom, kto viete hodte sem blizsie info alebo link, kazdopadne pokial sa toto mestskym policajtom nestava uplne bezne, tak je to riesenie neexistujuceho problemu (a hypoteticky sa na to pripravovat je ako sa hypoteticky pripravovat na utok mimozemstanov - tiez sa to raz moze udiat, ale ... :roll: :lol:

A byt tym zasahujucim mestskym policajtom, ja osobne by som radsej 'mal vietor z inspekcie' kvoli tomu ze som pri braneni svojho ci cudzieho zivota zastavil/zneskodnil utocnika za cenu toho ze pri tom bola zranena aj nevinna osoba, ako alternativa ze gumove strelivo mi neumoznilo utocnika zastavit/zneskodnit a zobral zivot mne a x dalsim nevinnym...

Kolem a kolem, presviedcas nas ako uzasne ucinny a nebezpecny prostriedok to je (napriek tomu ze to je lahka gumova strela), co ale zaroven znamena ze jeho vyuzitie ako neletalneho (non-lethal) prostriedku v specialnych situaciach (povedzme proti futbalovym/hokejovym hooligans a pod.) by mohlo byt prilis nebezpecne, a zasa samozrejme v situaciach vyzadujucich pouzitie zbrane (pri ochrane zivota a zdravia...) je zasa gumove strelivo nedostatocne ucinne. Myslim ze najvystiznejsie/jednou vetou to zhrnul ricinr:

Použitie zbrane je krajný prostriedok a nevidím priestor na humanizmus pri bránení sa...


a len by som dodal ... Použitie zbrane je krajný prostriedok a nevidím priestor na humanizmus pri bránení sa tou najúčinnejšou možnou formou...


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Obávam sa, že tebe unika všeličo.
ak nevidíš na tých fotkách rozdiel v účinku na 4 metre a na 30 metrov, Prosím.
Nikoho nepotrebujem presviedčať, a ani to nepotrebujem nikomu vnucovať.
Predava sa to jak čerstvé pečivo :)
Dal som to sem aby ludia mali informácie, a výsledok je, že sa tu niektorý začnú do mna navážať.
Nemusím, nepotrebujem.
Nabudúce sa všetky novinky dozviete tak akurat zo zahraničnej tlače
:P
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

Kuro

nemám pocit, že by Gunsovi niečo unikalo. myslím, že obaja zdielame názor, že T12 a gumáky nie sú v súčasnej forme to, čo by ponúklo svetu výhody.
ako si sám už niekoľko krát hrdo napísal, T12 je na bežné obranné vzdialesti smrtiaca a na väčšie vzdialenosti zas málo účinná. takže operátor nič nezíska. jedine stratí možnosť elimovať hrozbu na väčšiu vzdialenosť. na T12 sa dá sice pozerať ako na zbraň, ktorá nie je nebezpečná pre vzdialenejšie okolie, ale mne osobne práve toto nepríde ako rozhodujúca vlastnosť.
to sa už ale opakujem.

a s tými teplými rozkami. prepáč, ale kde sa to predáva ako teplé rožky? v krajinách, kde je nosenie ostrej zbrane zakázané? sám si povedal, že na našom trhu nemá T12 velkú šancu na úspech, pretože každý, kto už zbroják má, si radšej kúpi ostrú.

toho, že by sme sa novinky nedozvedeli, sa nebojím. veď ty sa rád pochváliš :D
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Kuro: Neviem preco sa ofukujes, a tiez neviem preco ma urazas? Nie sme kamarati od detstva a tiez by som to mohol zobrat osobne.

Ze je rozdiel v ucinku gumoveho streliva v zavislosti od vzdialenosti vieme vsetci, a presne o nom piseme. Podstata gumoveho streliva (a dovod preco sa s nim vo svete zacalo) je v tom ze je menej nebezpecne (vo vacsine prevedeni 'non-lethal') a tym padom teoreticky i prakticky vyuzitelne v istych situaciach (kde by nepripadalo do uvahy pouzitie ostrych zbrani). Preto dost nechapeme preco zrovna ty tu davas argumenty a presviedcas o tom ze az ake nebezpecne strelivo to nablizko moze byt (ked argumentom pre gumove strelivo by mala byt prave ta opacna vlastnost).

A co sa tyka toho predaja ako teple rozky - pokial viem tak hlavne odbytiste mas v Rusku, kde je ale len otazkou casu nez nejaky byrokrat uvidi tieto fotky ci youtube videa a aj tuto dieru v ich zakone zatrhne. Viem ze tebe to uz bude jedno, kedze uz si zahojeny a za vodou, pricom sam si sa viackrat pochvalil ze prave toto bolo to co GP udrzalo nad vodou a nakoniec prinieslo pekne zisky. Ver tomu ze napriek vseobecnej zavistlivej nature slovenska ti to dokonca my strelci prajeme, ale zasa necakaj ze ti budem pochlebovat, usmievat sa na teba a kusat sa do jazyku len preto ze cakam ze ta raz budem potrebovat (pripadne budem musiet chodit do Bystrice ako na hodiny klaviru pretoze popri tom mnozstve kvalitnych zbrani ktore vyrabate sa zrovna mne usiel nejaky nepodarok...). Ak teda tu na fore narazis na uprimnost a objektivne argumenty (ktore na tvojom/GP fore logicky tak casto nenajdes), nemusis sa kvoli tomu hned urazat a brat si to nejako osobne - prave naopak, mohol by so vziat ako konstruktivnu kritiku.

Prajem ti vela uspechov a drzim palce,


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Kuro mne sa to paci,kolko to stoji?
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

roman napísal:
revino napísal:
roman
tvoj príspevok ma naozaj pobavil, nakoľko Zoida osobne poznám. ale si vo svojej váženosti schopný prispieť do témy aj niečim konštruktívnym, alebo budeš len trepať?
kks len som si na hodku odskočil do obchodu a nestíham sledovať množstvo kvalitných príspevkov.

Nuž drahomilovaný Revino,

Zoida aj Kura osobne poznám, ich spôsoby vyjadrovania a argumentácie sú mi dôverne známe. To že táto debata už cca od 2 stránky nič podstatné nepriniesla je možno len môj súkromný dojem ale vzhľadom na to že som svojprávny dospelý jedinec, mám naň právo. Ak sa ti môj názor a komentár nepáči, mám pre teba radu : NEČÍTAJ HO

Nič konštruktívne už k tejto téme priniesť neviem a svoje ďalšie názory už v tejto téme ventilovať nebudem, pretože to postráda akýkoľvek zmysel.

howgh
absolutna pravda, zmysel tejto diskusie je od urcitej odpovede najma o zapratavani disku servera, kedze neprinasaju nic nove.

Ja by som navrhoval zamknut to alebo spristupnit len kurovi, kedze nas vlastne poucil o dalsej veci.

A este jedna vec - vsimnite si reakcie Cechov na ich zbrane a skuste najst vyrazne negativnu, a vsimnite si reakcie Slovakov.

A najma rozhodnutia ceskeho statu pri prezbrojovani aj policie aj armady.

Asi sme Slovaci naozaj taki, ako o sebe piseme, teda niektori novinari nasi - iny nazor je dovodom na lync.
Medzi to ratam aj seba, kedze niekedy sa neudrzim, preto sem uz radsej tolko nepisem.
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Dannyk »

chlapci, az spravite nieco aspon trochu tak uspesne ako kuro tak sa mozete do neho navazat. zatial by som povedal psy stekaju a karavana ide dalej.
ja mu zelam vela uspechov vo vsetkom co robi a bude robit, je to clovek co spravil vela nie len pre slovenskych strelcov ale aj pre obraz slovenska vo svete.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

A uz to zacina, na tomto fore nemoze nikto nic napisat proti K100 alebo kurovi, to kde sme dosli ??? ludia ked vam tu vadi ze niekto napise argumenty proti gumakom, tak to prosim necitajte, mne osobne sa T12 paci a vedel by som si jej pouzitie predstavit skor ako pouzitie ostrej zbrane :wink:
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

už chýba len: "revino, a čo si urobil ty pre slovenský zbrojársky priemysel?"
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

revino: Tak tak, a co konkretne si spravil pre blaho tohto ludu? :lol:

dannyk: Nic v zlom, ale nikto sa tu do Kura nenavaza, preberame tu vyhody a nevyhody gumoveho streliva v kontexte jeho pouzitia mestskou policiou (o tom je tato tema), a dost dobre nechapem preco tu hned musi nacvalat zachranna kavaleria kedykolvek tu niekto spomenie cokolvek negativneho tykajuceho sa GP... Tu na fore su ludia co K100ku potichu dostali zadarmo ci s velkymi zlavami, su tu ludia co si ju normalne kupili v obchode, su tu ludia co su s nou maximalne spokojni a su tu ludia co s nou mali spustu problemov. Rovnako su tu ludia co su menej ci viac uspesni nez J.K., su tu ludia co pre dobry obraz Slovenska spravili viac nez mnohi ini, su tu ludia co zamestnavaju viac ludi nez GP (a platia im lepsie nez GP), atd. atd. atd. To s touto temou ale vobec nesuvisi - tu sa bavime o zbraniach na gumove strelivo a ich potencialne vyuzitie nasou mestskou policiou.

momentalne anonymny: Mno, asi nesledujes ceske fora, ale tych negativnych reakcii z vlastnych radov (ci uz priamo vojakov - uzivatelov, alebo ceskej odbornej verejnosti) je cela kopa. Navyse o tom ze tie tendre boli 'tak trochu' zmanipulovane si v cechach cvirikaju aj vrabce na streche (vid na hlavu postavene 'papierove' rozdiely v dostrele BREN vs. SCAR s tym istym strelivom, atd.). A ak vravime o tendroch pre armadu ci policiu (cesku ci nasu), hovorime o verejnych financiach (= peniazoch z dani nas vsetkych), a vsetci dobre vieme ze bez ohladu na to kto ten tender vyhra, tie peniaze sa stratia vo vreckach vselikoho ale do penazeniek danovych poplatcov sa v nijakej forme nevratia… A mysliet si ze sa aspon odrobinka vrati naspat cez dane ci zvysene platy zamestnancov je dost naivne, ako nam koniec koncov ukazala aj historia. To je ale opat odbocovanie od temy, ktorou su zbrane na gumove strelivo :wink:


A ak tu o nich vravime, nevidim dovod hovorit 'A' ale zamlciavat ci mlzit 'B' - proste tak ako vela inych veci maju svoje vyhody ale aj nevyhody. Vazim si ze sa do tejto debaty zapaja aj J.K ako konstrukter a vyrobca zbrani na toto strelivo, ale nepaci sa mi ak namiesto rozvijania konstruktivnej kritiky (ako napisal napr. peterson: Možno by bol priestor na slabšie laborácie nábojov a tým pádom by sa možno znížilo riziko smrtiaceho účinku na krátku vzdialenosť...), atd., debatovanim o situaciach kde/kedy a kym by boli vyuzitelne aj u nas, alebo porovnania s konukrenciou (napr. Ratnik cal. 13x45 atd.), sa to tu opat zbytocne otaca na slovenske hospodarstvo, politiku, a osobne utoky, dojmy a pojmy. :roll:

Do takejto 'konstruktivnej' debaty sa nechce ani mne, hauk & out


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Gun :Ak z toho čo Si napísal Ty, a Revino , spravím rezumé , Tak podla Vás tu nanucujem a presviedčam všetkých do okola ,že musia odo mna kupit niečo, čo može ohroziť život užívatela, a neznesiem žiadnu konštruktívnu kritiku.
Prešiel som si tiež moje posty. sú tam suché technické údaje, a jediné, čo sa dá považovať za invektívu, aj to až po pár Revinových šťavnatých postoch, je že som Ti napísal že ti toho evidentne uniká dosť.
Nenašiel som od Vás nič , čo by sa dalo považovať za úprimnú konštruktívnu kritiku, rovnako ako som nenašiel nič, čím by som mohol uraziť niekoho z Vás dvoch.
Na Petersona som nereagoval, pretože už bolo napísané, že gumoflusove strelivo sa robí v diapazone od 50J do 250-300J.
či T12 je alebo nie je zaujímavý, nechám na na posúdenie iným, avšak akékolvek hodnotenia sú akceptovatelné až po tom, čo hodnotiaci T12 mal v rukách, a niečo z nej nastrielal.
O Ratniku píšeš až teraz, Ak ta to zaujíma je to 6 ranak celý z duralu, tlakový odliatok, vrátane valca, a strelivo 13x45 používa identickú gumovú gulu ako T12.životnosť : do 1000 rán( v lepšom prípade. v horšom duralová aretácia valca odíte podstatne skor)
Ratnik je hrubé hoviadko s 5 ranami, s výkonom náboja na úrovni T12, aj ked zas samozrejme záleží na laborácii( su aj slabšie)
A posledné : velmi by ma zaujímalo, čo tu zamlčiavam , a čo tu mlžím.
Mier s Vami.....

Citáty :
v IL si ale môžu dovoliť nosiť gumoflusy, keď maju poruke niečo učinné.
trošku zafantazírujem, ale ako obdobný prostriedok s porovnateľnou účinnosťou by mohol byť nejaký kompaktný "derringer" na gumenú muníciu.
je mi jasné, že ak by si so mnou aj v kútiku duše súhlasil, tak nemôžeš nahlas, lebo by si šiel proti sebe. to ja úplne chápem.
jasné Kuro. 17 rán! to je ono. a ešte 2 rezervné zásobníky. takto vyyzbrojená 2-členná hliadka MP môže spraviť modriny pólke rómskej osady! konečne si mi otvoril oči.
derringer som spomenul ako možný doplnok ku zbrani so skutočným potenciálom. malý, ľahký a s dostačujúcou palebnou kapacitou na zastavenie jedného nezbednika na reálnu vzdialenosť.
inak nejako si sa vyhol mojej otázke, či náhodou nie je gumostrel na najbežnejšie konfliktné vzdialenosti smrteľný, čím by sa vytrácalo jeho pseudopacifistické čaro.
----Gunslinger-----
-----Kolem a kolem, presviedcas nas ako uzasne ucinny a nebezpecny prostriedok to je (napriek tomu ze to je lahka gumova strela), co ale zaroven znamena ze jeho vyuzitie ako neletalneho (non-lethal) prostriedku v specialnych situaciach (povedzme proti futbalovym/hokejovym hooligans a pod.) by mohlo byt prilis nebezpecne, a zasa samozrejme v situaciach vyzadujucich pouzitie zbrane (pri ochrane zivota a zdravia...) je zasa gumove strelivo nedostatocne ucinne----
-----Ak teda tu na fore narazis na uprimnost a objektivne argumenty (ktore na tvojom/GP fore logicky tak casto nenajdes), nemusis sa kvoli tomu hned urazat a brat si to nejako osobne - prave naopak, mohol by so vziat ako konstruktivnu kritiku. ----
-----A ak tu o nich vravime, nevidim dovod hovorit 'A' ale zamlciavat ci mlzit 'B' - proste tak ako vela inych veci maju svoje vyhody ale aj nevyhody. Vazim si ze sa do tejto debaty zapaja aj J.K ako konstrukter a vyrobca zbrani na toto strelivo, ale nepaci sa mi ak namiesto rozvijania konstruktivnej kritiky
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

Kuro

fúha... no asi som nečítal pozorne, ale o nejakom vyslovenom nanucovaní tu reč nebola. a o tom, že by mala byť T12 nebezpečná pre užívateľa, už vôbec nie.
ja kritizujem gumostrel v tej podobe, v akej je a s tým výkon, s akým nám ho prezentuješ - že je smrtiaci na bežné vzdialenosti a na väčšie je naopak neúčinný. áno, píšeš o DIAPAZÓNE, ale následne prikladáš fotografie prestrelených bravčových hláv.

povedz nám Ty, ako sa máme na T12 pozerať. ako na less lethal donucovací prostriedok, alebo ako na zbraň, u ktorej je výrazne redukovaná možnosť zasiahnutia nezúčastnených osôb.

myslím si, že T12 je vynikajúca volba tam, kde nie je možnosť zaobstarať si "ostrú". ale určite si nemyslím, že to je nejaký užívateľsky nebezpečný zmetek.
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Bracho, ak to nezastaví diviaka alebo psa, može to byť a aj bude pre užívatela nebezpečné...pretože sfetovaný magor s kríglom v ruke ma podobnu odolnosť...
......alebo ako na zbraň, u ktorej je výrazne redukovaná možnosť zasiahnutia nezúčastnených osôb......
Toto je správny pohlad ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"