Bezdrotova komunikacia, radiostanice, CB/PMR/...

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Ja zastávam názor, venovať sa niečomu, čo mán zmysel aj bez hovna vo ventilátore.
Preto mám aj na chalupe stabilku CB a aj na aute a aj ručku /tá mi teraz chýba/
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3103
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

za tie prachy čo idú volmetom odporúčané motoroly po ebaji môžu kľudne stáť v skrini a čakať... hádam im nevyschnú elyty.
bully
občasný prispievateľ
Príspevky: 6
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa bully »

Sedim si tak na terase, pri zahradnom krbe a na stole mam cb radio, na dome 5/8 antenu a hram si tu na ustnej harmonike a pocuvam, co sa deje na pasme. Poviem Vam, nic. Zopar nadavajucich hulvatov/kamionistov, ktori zaucili syna, ze nema pozerat po zenskych v cervenych satach na zastavkach s kozami vonku, lebo naje... do auta pred nimi, lebo tomu jednemu sa to stalo... :) (podotknem, ze syn ma 7...) teda uroven hodna akurat tak pohorsenia. Takze s nimi budeme komunikovat, ziskavat cenne info o situacii okolo pocas shtf? Haha. Mam doma 5 cb. Dom, auta, rucne. Pre vlastne spojenie s rodinou ak... Ale viac v tom nevidim. Pmr detto, mozno o trosku aj viac, lebo je viac rozsirene a z blizkeho okolia sa da dozvediet wo co go.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

volmet a bez cenoveho limitu? nieco co by sa dalo oznacit ako top rucna na trhu?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1435
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Tak si idem zakúpiť túto CB: http://www.na-cestu.sk/nacestu/eshop/1- ... N-42-MULTI

V podstate je to ručka, ale dá sa inštalovať aj do auta.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

djuri: na tvoje poziadavky ma napada napriklad Kenwood TH F7. je to dualband (VHF/UHF), ma aj velmi slusny scanner a stoji okolo 300€ nova. v mojom okoli ich je niekolko a pocujem samu chvalu. da sa na tom pocuvat siroky rozsah (prakticky od CB po SRD) a zaroven v urcenych pasmach vysielat. co jej chyba k dokonalosti je z mojho pohladu len scrambler, kt. maju niektore stanice z linku vyssie (409 shop).

ku CB-cku. mam doma stabilku, mame to aj v dvoch autach. nejake to dopravne info sa sem tam objavi, inak zvykneme mat kazdu stredu debatu (koliecko) na kan. 18. ratame s tymto pasmom aj pri krizovej situacii. pozrite si http://www.szr.sk/ares/index.html uz to raz pri povodnach bolo nasadene na spojenie osady odrezanej od sveta a obecneho uradu.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

ak niekto nevie co sa da scannerom napriklad pocut: http://cb.330.sk/obsah/freqloc.php
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Su tam spomenute zlozky ako policia, mestska policia, vazenska sluzba atd... co viem, tak maju ten prenos kurva dobre kodovany.
Nezda sa mi teda, ze by to slo len tak odpocuvat beznym skenerom.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

ano aj nie. pokial je napriklad u MP napisane "konvenčná" tak sa to da pocuvat obyc. scannerom. ked je tam "inverzné maskovanie" treba scrambler (viacero moznosti), ak je to "mototrbo" treba (aspon zatial) original trbo radiostanicu. sitno / matra je zavedeny system u PZ, VP, HAZZ, IZS a zatial ho nie je mozne pocuvat vobec. ide o digitalne kodovanie. to ale plati pocitam aj u systemu mototrbo v sluzbach ÚOU.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

volmet

midland 70-1336b kolko to moze mat dosah?
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

15-30 watt v pasme VHF (150-174 MHz) podobne ako mnou vyssie spominane motoroly do auta (GM-300). radovo do par desiatok km spolahlivo. na rovine by nemal byt problem povedzme 50 s mobilnou antenou ale to zalezi od mnohych faktorov a nerad pisem take konkretne cisla. moze to byt vyrazne viac aj menej.
pre ilustraciu toto pasmo a vykon 10 watt pouziva HAZZ a nemaju moc problemov ani v hornatom okoli Žiliny.

spominanu radiostanicu je nutne naprogramovat cez pocitac a prislusny prevodnik a soft.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

dobre hovoris,tento typ sme skusali v 2 autach ,obidve mali prutove annteny,frekvecia bola ale 46x,xxx Mhz, teren bol bez vyraznejsich prekazok dosiahli sme dosah /myslim este tym zrozumitelny prijem/ 38 km

co sa tyka preladenie s tym nemam problem,v tejto oblasti som "doma"
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa volmet »

pekne. typ co si napisal mi google nasiel ako VHF. ale to je jedno. 46.,... je UHF. to pasmo som si osobne oblubil. kratke ucinne anteny, male potrebne vykony. akurat to horsie kopce preskakuje ale zase vie sa odrazit. koli tym kopcom prave doporucujem na direktnu komunikaciu to VHF. MB (okolo 80 MHz je na tom este lepsie ale povedal by som ze to je take "vybehove" pasmo)
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

co hovorite na toto?

http://www.dealextreme.com/p/h-5118-5w- ... ack-102439

chcem objendat 4 ks ak by sa chcel niekto pridat :D este je sanca tak 2 tyzdne :)


k tomu by sa zobral aj tento headset:
http://www.dealextreme.com/p/3-5mm-2-5m ... ack-109960
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Dobre je najskor pozriet volne frekvencie napr.:
http://www.scbr.sk/index.php?id=frekvencie
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"