Aku novelu zakona 190/2003 by sme chceli my?

Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa JanWeber »

K tym tlmicom sa pyta povedat... Je to aj na ochranu zdravia (sluchu) strelca. Nevidim dovod nepovolit ich na strelniciach. A argumentacia typu pytliaci a podobne je scestna. Oni uz svoje tlmice maju. Koniec koncov, vyrobit si tlmic je jednoduchsie ako prebit strelivo alebo zavesit skrinu na stenu.

@crossbowhunter: servus ;) len tak podrypnem... a kuse a luky? Tie su uz teraz dost tlmene. Nemali by sme dat povinnost po vystrele puknut aspon poplasniak? :)
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

crossbowhunter napísal:A z mojho pohladu su v tn 2 kryte strelnice na ktore sa da dohodnut aj navsteva v nedelu, to tiez vysvetluje moj postoj k tlmicom.
Z mojho pohladu v inych mestach ich tolko nie je a radsej si zastrielam na vonkajsej, kde nedycham tolko bordelu ako vnutri.
crossbowhunter
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa crossbowhunter »

Vitaj. Trosku ta vyvediem z omylu, kuse a luky nie su az tak tiche ako si ludia predstavuju. Ono ten uder tetivy o ramena je pocut na cca 40 metrov. Kedze pri nich mas povinnost strielat len na strelniciach ( luk sa da aj na lov vo zvernici a obore ) tak ten vystrel potom nutny nie je,lebo strelba inde je na pruser. Uprimne si neviem predstavit tlmic na napriklad lovecke gulovnice. Pri brokovnici som kedysi cital popis jedneho a bola tam ucinnost okolo 8 az 12 decibelov, takze az taky zazrak to nie je.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Prepac mi, ale porovnavat tetivu mozeme asi tak ku vzduchovke, alebo tie amaterske luky a kuse, z ktorych som strielal mali tiez nejaky tlmic?

Odhlucnenie vonkajsej strelnice je tak na strcenie su ruky do serbla a ako tu uz bolo spomenute, moze to byt pekne jalova investicia. Taktiez vec, ktoru som nemienil komentovat tu uz JanWeber spomenul, ti ktori chcu vymyslat, to uz davno maju, ide tu o to (sen) zlegalizovat nieco, co nikomu neublizi (pouzitie tlmicov na sportovu strelbu).

Zase nebudme naivny, ze by to znamenalo, ze zrazu si vsetci hromadne zacnu kupovat zbrane so zavitom a tlmice, obzvlast ked som niekde pocul o idei registrovat tlmic, co by odradilo vacsinu vdaka dalsieho byrokratickeho kolotoca.

Myslim, ze k tlmicom, samocinnym tu bolo napisane uz dost, viac uz nevymyslime, budeme sa len opakovat (a aj tak to nic na situacii nezmeni, nie je vola).
Používateľov profilový obrázok
JanWeber
občasný prispievateľ
Príspevky: 42
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa JanWeber »

Mesi, mas pravdu, na (legalnu polovacku to urcite nie je. Mozu to kludne spravit ako v US, tam je kazdy tlmic na extra povolenie a to stoji (neviem ci vsade) 200$. Takze aj po povoleni, by si to naozaj kupil len fajnsmeker.

Co by som ja pridal do zakona je povinnost mat urcity druh pripravneho kurzu manipulacie so zbranou. To co clovek obcas vidi je na zaplakanie. Jasne, ze by sa na tom niekto zase nabalil, to je take... Slovenske, ale ide o bezpecnost!
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

precistene
drzte sa temy ,snivajte,polemizujte
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Tí čo trochu vidia do témy... Mám konkrétnu otázku:

Mám doma jednu expanznú vz.58 full auto, ktorá mi viac menej na nič nie je. Mám ju rýchlo predať než mi zostane ako čierny Peter ? Kedy bude novela, koľko mám času aby som sa jej zbavil ?

Ďakujem za radu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pár mesiacov máš čas, legislatívny proces sa dá sledovať na webe NR SR(ešte s tým PPZ ani len nezačalo). Presne kvôli fullauto expanzom dostáva SR facky z každej strany. Novela to bude musieť ošetriť
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

mna by urcite dost potesilo JHP na obranu, urcite by to zvysila aj ucinnost v sebaobrane ale aj bezpecnost nezainteresovanych osob. a tiez urcite aj "zbranoskolu".

a tiaz zakaz demonizovania streleckej verejnosti kvoli zalube mediami. i ked to asi do ineho zakona...

vseobecne si ale myslim, ze zakon mame fajn. vzdy je ale co vylepsovat, tiez ludia a aj mentalita obyvatelstva sa postupne meni. v mediach je to cim dalej viac a viac demonizovane, ale zase ked pocujem ludi sa rozpravat, tak mam skor pocit, ze mediam sa nedari. dufam, ze sa nemylim a pojde to tym rozumnejsim smerom.
iGz
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa iGz »

Co by sa mne pozdavalo, ale sa asi neudeje....

- zrusit B-cko a ponechat len A. (ako v CR)
- povolit tlmic na strelniciach (vonkajsich aj vnutornych)
- zrusit psychotesty - pride mi to zbytocne a len z ludi tahaju peniaze.

Zbytok by som asi ponechal (moj velmi lajicky a zaciatocnicky pohlad na vec). Niekoho bude "palit" urcite nieco ine :)
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

peterson napísal:pár mesiacov máš čas, legislatívny proces sa dá sledovať na webe NR SR(ešte s tým PPZ ani len nezačalo). Presne kvôli fullauto expanzom dostáva SR facky z každej strany. Novela to bude musieť ošetriť
Tato informacia je pre mna novinka, su uz nejake indicie ako presne sa to planuje riesit?
(hladal som na webe nrsr, ale nasiel som len zakon o zbran. amnestii.)
vdaka.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Sleduj portal pravnych predpisov. Tam je legislatvny proces.
Nrsr je len konecnik.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Prosím pošli konkrétny link, neviem to tam nájsť.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ďakujem za snahu, tam som sa dopracoval, ale ukazuje mi to blbosti, rôzne iné. žiaden vyhľadávač mi slovo zbrane tam nenájde, ako to mám hľadať ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"