Aku novelu zakona 190/2003 by sme chceli my?

inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

to zatial bude tym, ze sa "von" nic este nedostalo. Aktivita pride od MINV, to je gestor.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

A ja som si myslel, že som tak blbý, že neviem hľadať, ale fakt som nič nenašiel okrem zbr.amnestie.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Za tento víkend mi tri osoby, ktoré sa navzájom nepoznajú tvrdili, že zákon expanzy moc neobmedzí, len vraj urobia nové usmernenie, ako ich nezvratnejšie znehodnocovať, že vraj ako v ČR, nejakým napílením hlavne. Že medzi ľuďmi, hlavne KVH je toľko expanzov, že to by urobilo príliš veľkú vlnu odporu medzi obyvateľstvom.

Tak ako teraz predať svoju exp. full auto vz.58 skôr ako ju budem musieť postaviť na papiere a stane sa nepredajnou ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

OMFG
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ja by som uvital jasnejsie pravidla pre ulozenie zbrani, nieco take ako maju v Cechach (teda jasne povedane, ktory trezor, alebo schranka je na ulozenie zbrani certifikovany), aj s tou moznostou ulozenia aj mimo trezoru podla vlastneho zvazenia, do 2 kusov zbrani.

Dalsie ujasnenie, ktore by uvitali asi vsetci, je udelovanie skupiny A, tak ako to je teraz, nechava prilis priestoru na subjektivne vysvetlovanie si pojmov a dojmov a zneuziva sa to evidentne. Zlucenie skupin A,B by mi asi tiez davalo zmysel.

Povolenie JHP a podobnej municie.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

nemozem si pomoct, ale akekolvek "ujasnovanie", ak k nemu dojde, bude skor v nas neprospech.
prax ukazuje, ze tak ako je to riesene teraz, je to primerane.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Bauer napísal:Za tento víkend mi tri osoby, ktoré sa navzájom nepoznajú tvrdili, že zákon expanzy moc neobmedzí, len vraj urobia nové usmernenie, ako ich nezvratnejšie znehodnocovať, že vraj ako v ČR, nejakým napílením hlavne. Že medzi ľuďmi, hlavne KVH je toľko expanzov, že to by urobilo príliš veľkú vlnu odporu medzi obyvateľstvom.

Tak ako teraz predať svoju exp. full auto vz.58 skôr ako ju budem musieť postaviť na papiere a stane sa nepredajnou ?
Tvoja expanz je na papieroch: je evidovana v zaznamovej knihe predajcu.
Myslim, ze momentalne znehodnocovanie zbrani riesi vladne nariadenie. Ano v CR mali istu dobu tento isty problem az Ceski urad pro kontrolu a skouseni zbrani a streliva prisiel s uplne novou metodikou upravy ako popisujes. Ovela pracnejsou a nakladnejsiou.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

matus69 napísal:nemozem si pomoct, ale akekolvek "ujasnovanie", ak k nemu dojde, bude skor v nas neprospech.
prax ukazuje, ze tak ako je to riesene teraz, je to primerane.
Ak mas na mysli ziskanie skupiny A, tak nesuhlasim. Urcite to nie je primerane, ak sa skoro na kazdom oddeleni zbrani a streliva, rozhoduju podla inych kriterii pri jedinej podmienke ziskania ZP, ktora im toto svojou nejasnostou umoznuje - preukazanie potreby nosit zbran. A na niektorych si na zaklade tohoto Acko proste obycajny smrtelnik nevybavi, coho prikladom su niektori aj tu na fore. Ano, moze sa stat aj to, ze by uprava/vyjansnenie mohla byt v neprospech, ale to by znamena co? Ze Acko budu mat zo zakona len vyvolene skupiny (podnikatelia, policajti a pod.) alebo proste nikto? To by im asi nepreslo bez ujmy (politickej, aby si to niekto nevylozil zle). Prave preto je to podla mna teraz takto formulovane - umoznuje im to odmedzit vydavanie Acka, bez toho aby priamo povedali, ze ho obmedzit vyslovene chcu len na urcite skupiny ludi a nejake ich percenta. Teraz ti len odpovedia, ze po splneni zakonnych podmienok, ho moze ziskat kto chce.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

mrzo
cim viac "ujasnovania" tym viac problemov a restrikcii pre teba ako drzitela ZP..uz to konecne pochop :!:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

K tomu len tolko, ze s tym tvrdenim nesuhlasim. Viac to nema cenu rozoberat, ja mam svoj nazor, ty tvoj.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

polemizovať si tu môžte koľko len chcete. Novelizáciu spustí PPZ, nejaký priestor na odborné pripomienky určite bude, ale PPZ a NR SR bude musieť akceptovať negatívne pripomienky, ktoré nám adresovalo zahraničie, plus sa niektoré zmeny budú musieť priblížiť podmienkam, ktoré platia v zahraničí. Do novely budú mať čo povedať hlavne odborné ustanovizne ako napr. odborné skúšobne a ústavy, ktoré sa venujú normalizácií a overovaniu. Plus konečnú podobu dostane zákon v parlamente, kde vieme, kto má v ruke opraty aj bič... 8)
Takže v súčasnosti je ešte priskoro viesť nejaké vzrušené debaty, čo by kto chcel a nechcel.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tu nejde o to ,ze v pripade novely su dane mantinely /vieme svoje,podaktori / ,ale ze niekto svojou bezhranicnou fantaziou ,moze inspirovat ,v negativnom zmysle slova, zakonodarcu
takze sa moze stat,ze kazdy si bude musiet kupit TREZOR aj na jednu zbran,po prichode vecer domov,vybijat zbran podla 15 bodoveho odeseku urciteho § ,zbran rozlozit a jej casti uzamknut oddelene .Rano vsetko zlozit a namiesto 17 nabojov do zasobnika si bude moct "napaskovat" len 7,vsetko pod hrozbou priestupku pri nedodrzani konkretneho §
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

klud , ved nazov temy je "aku novelu by sme chceli my" , tak nech sa mladenci vyrozpravaju
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

uz som kludny,dal by som si punč :D
a do novely by som pridal obmadzit pocet zbrani na osobu na 2ks a max.pocet streliva na 200ks na kazdu zbran
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

200 ks streliva na zbraň a deň, zásoby max. na rok dopredu.
Nie je to málo? :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"