Aku novelu zakona 190/2003 by sme chceli my?

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Romane, ja by som bol diplomaticky povedane "mierne optimisticky", je tam ešte kopa faktorov vrátane parlamentných záchrancov sveta. V každom prípade som ale veľmi rád tomu duchu v ktorom sa dnešná debata niesla.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Preberalo sa aj nieco ine ako expanzi? Ci ostatne veci su uz davnejsie prebrane?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Preberali sa aj iné veci, ale v tejto fáze aj vyriešenie iba expanzocv tak aby to bolo pre občanov dobre a reálne vykonatelne bude dosť salamumske.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Privital by som moznost prepisu zbrane na hociktorom okrese v SR a tiez moznost zapisat dlhu zbran na sk. A zbrojneho preukazu.
inspiring_brattain

Príspevok od používateľa inspiring_brattain »

Co tak cele to zrusit a prebrat texasky model 1:1? Texas ma vdaka tomu velmi nizku kriminalitu. Ved kopec veci sme prebrali zo zapadu, tak by sme hadam mohli aj toto.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

to ze nieco dobre funguje v inom prostredi neznamena ze to bude dobre fungovat aj tu, kvantum odlisnosti, iny historicky vyvoj v nadvaznosti na spravanie ludi... k niektorym veciam treba dospiet postupnym vyvojom, len tak prehodit ich cez plot nejde:D
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Sucasny stav co sa tyka vydavania ZP je podla mna viac-menej vyhovujuci. Neviem si predstavit, ze pravo na zbran by mal kazdy, kto by bol schopny podpisat nejaky formular a mal OP. Mame tu nasich spoluobcanov a oni sa nespravaju racionalne, najprv by strielali a potom rozmyslali (nedomysleli by dosledky svojich cinov). Hned ako by zistili, ze si to mozu takto lahko vybavit. Bezpecnosti na Slovensku by to nepomohlo - to ze by kazdy mohol mat zbran by na nich nemalo ziaden odstrasujuci ucinok. Moj nazor aspon teda.
inspiring_cannon

Príspevok od používateľa inspiring_cannon »

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

gewehr napísal:to ze nieco dobre funguje v inom prostredi neznamena ze to bude dobre fungovat aj tu, kvantum odlisnosti, iny historicky vyvoj v nadvaznosti na spravanie ludi... k niektorym veciam treba dospiet postupnym vyvojom, len tak prehodit ich cez plot nejde:D
Daniel_sk napísal:Sucasny stav co sa tyka vydavania ZP je podla mna viac-menej vyhovujuci. Neviem si predstavit, ze pravo na zbran by mal kazdy, kto by bol schopny podpisat nejaky formular a mal OP. Mame tu nasich spoluobcanov a oni sa nespravaju racionalne, najprv by strielali a potom rozmyslali (nedomysleli by dosledky svojich cinov). Hned ako by zistili, ze si to mozu takto lahko vybavit. Bezpecnosti na Slovensku by to nepomohlo - to ze by kazdy mohol mat zbran by na nich nemalo ziaden odstrasujuci ucinok. Moj nazor aspon teda.
Ste úplne vedľa. Predpisy upravujúce držbu zbraní nepriznávajú niekomu privilégium nosiť zbraň, ale predstavujú štátnu reguláciu - obmedzenie slobody ľudí. Za optimálnych okolností, v slobodnej spoločnosti, by mal každý človek rovnakú možnosť nadobudnúť a nosiť zbraň. Ak to chce nejako establishment obmedzovať, tak nie je správna otázka "načo mu je zbraň", lebo to je čistý fašizmus, resp. v dnešnej dobe eurokonformizmus (v praxi je to jedno). Ak by sme boli slobodnou spoločnosťou, otázka má správne znieť "Čo relevantné mu bráni, aby mal zbraň?" a ďalej by mali buď nasledovať poctivé a preskúmateľné dôvody, alebo odpadnutie všetkých umelých prekážok na slobodnú držbu zbraní.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Pekne napisane Vaquero!
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Vaquero, to čo napíšem je OT, ale: u mňa si jednička! Pozdravujem.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Registered for: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

niekde tu zaznelo, ze uz nie je treba hlasit kratkokodoby vyvoz zbrane do zahranicia (na sutaz).
Je to pravda?

vdaka
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

chapes to spravne, staci ti vlastnit Europsky zbrojny pas (aspon z pohladu organov SR)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

dosť som zvažoval, kam dám tento príspevok. V tejto téme to bude asi najvhodnejšie.
Ospravedlňujem sa nezainteresovaným čitateľom, ale kedže jeden forista zvolil komunikáciu formou trestného oznámenia na moju osobu- budem odpovedať takouto formou. (dosť ľudí z jeho i môjho okolia príspevku porozumejú)

Chcem teda pogratulovať dotyčnému tragédovi i jeho radcom k úspešnému kroku smerom k ešte väčšej reštrikcií v budúcej novele. Neni nič lepšie, ako zhromaždiť hrubú kopu rôznych materiálov, ktoré niekto považuje za nepriestrelné dôkazy a z tohto blata vyrobiť trestné oznámenie na rôzne témy... :roll:
Autori zrejme (vďaka svojmu hendikepu) nepočítali, že podľa obsahu posúdiš autora. Dotyčný držiteľ, ktorému boli pri psychologickom vyšetrení konštatované psychopatické nálezy týmto podaním potvrdil, že závery psychológa boli správne.
Sekundárny efekt tohto prípadu je, že sa ukázala potreba ešte lepšie legislatívne ošetriť podmienky vydávania a odoberania zbrojného preukazu. Bravóó :!: Toto ozaj niekomu vyšlo.
Tragéd & comp. si môžu byť istí, že tromfli svojich bývalých kamošov v ich legislatívnom snažení. Žiaľ úplne opačným smerom. Tlieskam druhý krát !!
To, že ste prestali prispievať na fórum je už aj tak úplne jedno. Prajem veľa šťastia v ďalšom snažení, zaknihovali ste parádne podklady na legislatívne šmakovičky.

"všimol som si ešte jednu novinku. Doteraz som videl na National Geografic, že "Záhneda" sa vyskytuje iba v Severnej amerike. Aký to omyl! Bola objavená už aj v Bratislave a šíri sa :-) "
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Chcem aby strela nebola komponent streliva (resp. chapana ako zbran) ... je chore ze kusky olova nemozem posielat postou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"