HK P30 - prakticke skusenosti

Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nenapinaj nás tu, čo sa stalo???
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Tak to poteší :evil:
dolomitko
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa dolomitko »

Montoval niekto tritiove mieridla na svoju P30tku?
popripade P2000/P2000SK?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Dolomitko videl som viaceré tritiovky na P30 ale na fórach ich dosť zatracovali. Ked si večer blikneš baterku na štandardné fosforové tak nadránom stále vieš čítať mieridlá v tme. A cieľnik sa ti "nasvieti" aj cez oblečenie.
dolomitko
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa dolomitko »

zatracovali? Tak to si ma moc nepotesil.

ja ked som posledne v TaT blikol baterkou na zaciatku, tak ku koncu navstevy strelnice, som uz nic nevidel :)
Asi si do trezora nainstalujem lampu, nech to priebezne nasvecuje ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

agger napísal:Ked si večer blikneš baterku na štandardné fosforové tak nadránom stále vieš čítať mieridlá v tme.
Asi záleží dosť od toho, kedy je 'večer', kedy 'nadránom' a aká je tma :wink:
Ale podľa mňa 5 a viac hodín už je dosť otáznych, niekedy aj menej (napr. Dolomitko v T&T). Celkovo tie luminiscenčné materiály už z princípu svietia buď jasne alebo dlho.

Ak ich preblikneš o polnoci a potrebuješ zbraň o pol tretej, tak to asi hej. Alebo tesne pred večernou vychádzkou.
Ale bliknúť ju pri ukladaní do trezora po návrate z roboty, tak to myslím že po polnoci už moc muziky nebude. A myslieť stále na to, že treba každých pár hodín bliknúť (doma, po kine/divadle/čomkoľvek), to asi nebude pre každého.


Tu sa o tom aj trocha popísalo.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Testoval som to v uplnej tme, casovy horizont cca 8 hodin od nasvietenia. Popravde mi take tlmene v uplnej tme vyhovuju viac. Pri tritiovkach mam pocit ze mi ich svit prekryje ciel.

Tu farbicku/lepidlo som tiez skusal a to je vyrazne horsie nez original HK.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Úplná tma myslím že nebude ideál na testovanie, je podľa mňa relatívne malá šanca, že by človek strieľal v niečom takom. (identifikácia cieľa?)
Rozumej "tma všade naokolo a zároveň oči navyknuté len na okolitú tmu".

Skôr to bude kombinácia polotmy a šera, prípadne kombinovaná s nejakým tým bližším či vzdialenejším zdrojom svetla (baterka, pouličná lampa, billboard, TV, ...).
Neviem samozrejme posúdiť, nakoľko bolo to svietenie tlmené, ty si to videl nie ja.


Týmto nechcem povedať, že luminiscenčné mieridlá sú naprd a len tríciá sú super. Určite nie.
Len napr. pri mojom systéme fungovania som si istý, že tie prvé by mi kvôli neustálej potrebe nasvecovania (je toto vôbec spisovné slovo :?: ) nevyhovovali. Zato tríciové Warreny mi sedia veľmi.
Každému, čo jeho jest :-)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak aj ja uz mozem napisat nejake prakticke skusenosti s mojim novym HK-ckom :-)

Dnes odstrielanych prvych 200 nabojov, ziadne problemy, P30-ka spapala a vystrelila vsetko. Ale mal som rovnake problemy ako ta slecna/pani par rokov dozadu - naboje vyhadzavalo rovno na vrch mojej hlavy, alebo rovno do cela. Pevnejsi uchop trochu pomohol, ale nie na 100% a horsie sa mi strielalo. Aj ked je pravda, ze tie polymery budem asi musiet drzat pevnejsie ako som bol zvyknuty napr. pri CZ 75 - ta sa drzala sama, jak je tazka :-D. Ale spat k tomu vyhadzovaniu - mal som podozrenie na typ naboja, boli to Blazery (115 a 124 grs) - hlinikova nabojnica. Od spravcu strelnice som kupil klasicke ZVS mosadzne (124 grs) , a zrazu… nabojnice odhazovalo pekne vedla mna, kazdu jednu… Takze bud je problem v lahkej hlinikovej nabojnici samotnej a ozaj hadze ta P30-ka taketo rovno do zadu na strelca, alebo ako spravca na strelnici povedal, ze tie Blazery su silnejsie a je mozne, ze nabojnicu vyhadzuje bokom tak silno, ze sa odrazala na mna az od steny. Ale ja som mal pocit, ze to lietalo rovno zo zbrane - uvidim ked budem strielat niekde vonku a nebude sa mat od coho odrazat, jednu krabicku tych Blazerov som si nechal, v nedelu asi pojdem pozriet strelnicu v Cachticiach.

Mieridla - prva krabicka hroza, vsetko tahalo do lava (hodne do lava), aj ked celkom pekne skupiny, ale nechapal som. Potom som trochu upravil uchop a trocha sa to zlepsilo, a nakoniec som zistil, ze problem bude nakoniec asi v samotnom miereni, resp v mieridlach - zda, ze mi moc nesedia, muska v cielniku prilis plava a mal som ju problem udrzat ozaj v strede, ale ked som si toto uvedomil, mieril som poctivejsie a vacsina uz isla pekne na stred v terci.

Spust - ziadna tragedia, ako ju niektory opisuju, v DA dlhy tvrdy chod ako ma byt, SA asi polovicna dlzka chodu a velmi makky a k uvolneniu udernika dojde az uplne na konci chodu. Co mi vadi je nejasny reset, necitim ho dobre, takze sa budem musiet naucit, kedy k nemu dojde. Este taky paradox - z DA sa mi zdalo, ze som strielal najpresnejsie, asi len, ze som sa na to viac sustredil a SA strelbu trocha flakal.

Zachyt zaveru - ako tu pisali viacery, prava stranu zaveru je volnejsia, v zmysle, ze beha trosku hore dole, narozdiel od lavej strany, kde je velmi pevne uchyteny. Urcite ale nie je odtiahnuty od tela. Nevidim v tom ziadny problem, je tak proste konstruovany.

Vypustac zasobnika - ked chytim zbran na sucho do ruky, palcom nan poriadne nedociahnem, z druhej strany prostrednikom, alebo prstennikom bez problemov - ale pri strelbe, som to aj tak riesil tym palcom a miernou zmenou uchopu, asi ako som zvyknuty z ostatnych zbrani - a nerobilo mi to ziadne problemy. Ale asi sa naucim radsej na ten prostrednik z taktickych dovodov.

Rozobranie zbrane - z videii na nete som mal pocit, ze to bude strasny problem rozobrat, ale absolutny opak je pravdou, zachyt zaveru sa da pekne vytlacit prstom aj po slepiacky. Nechapem co tam v tych videach riesili. Cela rozborka/zborka je velmi jednoducha.

Takze z mojej strany nakoniec velka spokojnost…

Jediny problem co mam, je zohnat nejake rozumne puzdro na skryte nosenie, Fobus co mi ponukali pri kupe zbrane urcite nie, ten rotacny klb cele puzdro aj zbran odtlacal prilis od tela, to by som neskryl ani pod plastom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Sme v téme "HK P30 - prakticke skusenosti"
Prečistené
shabala
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa shabala »

Puzdro na skryte nosenie skus od Falca (http://www.falco.sk). Ja mam Typ 433/4 a spokojnost aj v lete.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

K tym hlinikovym nabojniciam len tolko:
CAUTiON: HK firearms are designed to function with quality, manufactured brass- cased ammunition. Use of steel or aluminum-cased cartridges is not recommended and could adversely affect safe and reliable functioning.
Takze pani z HK moc nerataju s pouzivanim inych ako mosadznych nabojnich a hlinikove vyslovene neodporucaju pouzivat. Toto som nasiel len v pdf "P Series Operator's Manual" na HK USA stranke, v slovenskom prehlade co som vyfasoval nic take nie je, ani v anglickom manualy co bol prilozeny ku zbrani. Tak len vystrielat poslednu krabicku a kupovat uz len mosadzne…
elegant_heisenberg

Príspevok od používateľa elegant_heisenberg »

Mam P30 V3, mam s nej vystrelenych cca 20000 nabojov a zacinam si vsimat ze sa mi osuchala farba z niektorych komponentov :D (brutalny material) , ak ma niekdo viac zaujimalo by ma ci uz nieco menil? Som rozmyslal ze aspon kupim nove telo a vratnu pruzinu... alebo co
Dalsia vec potrebujem vyladeny spustovy mechanizmus resp. aspon presunut dopredu lucik, skratit drahu odpor na SA mi nevadi
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Lučík dopredu? To chceš ako dosiahnuť? :shock:
elegant_heisenberg

Príspevok od používateľa elegant_heisenberg »

Jack napísal:Lučík dopredu? To chceš ako dosiahnuť? :shock:
Neviem ci mas tu zbran alebo si to vies pozriet, bola by tu moznost skratit to tiahlo, ktore ide popri zavere z lavej strany. Resp. ci mi nevie niekdo pomoct stym mechanizmom pretoze ma aj dlhy chod. Mozno HK ma nejaky ladeny?
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"