Predaj zbrani do zahraničia

inspiring_lalande

Predaj zbrani do zahraničia

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Zdravím Vás.
Keďže som to nikde nenašiel, založil som novú tému a zaujímalo by ma ako to je s vývozom zbrane (predajom) do zahraničia - EU .
Nikde ani na stránkach ministerstva vnútra som nič nenašiel, (len o vývoze svojej zbrani mojou osobou) ale ja by som to chcel riešiť poštou poprípade DHL. Tak ak niekto máte s tým skúsenosti tak sem napíšte postup, poplatky a čo všetko to obnáša.

Marek.
Naposledy upravil/-a inspiring_lalande v 19 Jan 2012, 13:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ak sa jedna o predaj zbrane od jednej fyzickej osoby k druhej, ktora zije v zahranici, tak by som ot vseetko nechal na nu, nech si to ona vybavi.

a sice: zbrojny sprievodny u nas, k tomu davaju aj povolenie na trvaly vyvoz zo sr. u neho v krajine potrebuje asi tiez zbrojny sprievodny a povolenie na dovoz.
najvacsie opletacky su s tym, ako sa nepreviezt 2x, len kvoli tomu, aby si podal ziadost o zpl a zaplatil spravny poplatok.
ja som to do cr vybavil tak, ze som im tam zavolal, dohodol sa, ze poslem naskenovane vsetky papiere, a moj predajca pride a zaplati spravny poplatok.

zbytok je uz len zaregistrovanie. ty to asi budes mat tazsie, lebo budes zrejme musiet ist na pz odhlasovat, ja som bral z obchodu.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

asi tak, ako pise luke.

Este by som dodal, ze clovek zo zahranicia (ak nie je z ciech) potrebuje vsetky papiere prelozene do slovenciny.

Ked ti ich posle, ty skocis na policiu - ak ti to budu ochotni urobit na pockanie, tak spolu s kupujucim, ale v to moc nedufaj...
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

No problém je ten že je to nemec a ďalšia vec, chceli sme to riešiť poštou alebo DHL ale na strelectví.cz som sa dočítal že to oni previezť nemôžu že to môže len osoba čo má nato povolenie, teraz som z toho úplný magor čo s tým....
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

V tom pripade su vsetky vybavovacky na tebe...

Tak ci tak budes potrebovat preklad nemeckych papierov do slovenciny a kuriersku sluzbu co ma licenciu na prevoz zbrani a streliva.

Niekde na fore som daval link na veci potrebne na dovoz cez kuriera z rakuska.



Tu je to:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p= ... ght=#98846
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Hmm nejak nič moc na tej stránke, horšia ako naša SNG :)
Na slovensku nieje žiadna spoločnosť čo prepravuje zbrane? A ako to potom riešia obchodníci keď niečo predávajú do zahraničia, nebolo by mi potom lepšie prepísať to akože na kamaráta čo má zbrojnú licenciu? Či tým nič nevyhrám... :?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Mozes sa este dohodnut s kupujucim, ze objedna prepravu cez svoju spolocnost, a ta zbran vyzdvihne u teba. Rozdiel v cene by nemusel byt az taky markantny (i ked v niektorych pripadoch je cenovy rozdiel dost vysoky-zalezi od spolocnosti)...
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

maclos - neviem či ťa poteším:

paragraf 41, ods 4:
Ten, kto chce trvalo vyviezť zbraň kategórie A, zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C, ktorá bola alebo je
zaevidovaná na držiteľa zbrojného preukazu alebo držiteľa zbrojnej licencie, je povinný túto zbraň odovzdať
policajnému útvaru, kde je zbraň zaevidovaná, na vykonanie kriminalistickej expertízy.
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

presne tak ako píše LE. to nie je také jednoduché. Expertíza môže (a nemusí) trvať aj pol roka, najmä s prihliadnutím na to, že ešte stále sa spracúvajú zbrane z amnestie, takže pozor na to.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

aj ked by to bolo v komisii u obchodnika? (nechce sa mi proti noci otvarat zakon)
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

aj vtedy, ak sa jedná o trvalý vývoz, tak je expertíza logická, keďže je to posledná šanca ju skontrolovať.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Zajtra idem na políciu, tak som zvedavý, čo mi povedia...
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Takže vyviest zbran ktorá nebola na expertíze je total scifi na dlhé trate, expertíza najskor od mesiaca do pol roka ( podľa štastia ), potom jediná možnosť prepísania zbrane, že kupujúci sem príde osobne na políciu, a taktiež preložené jeho doklady o nákupku do nemčiny osobou nato určenou súdny prekladateľ či také niečo.

Takže vzdávam to v tomto smere.... :evil:
Romadur
občasný prispievateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 6 years 2 months

Príspevok od používateľa Romadur »

Rad by som oživil túto tému
Povedzme ze chcem predať zbraň do ČR. A som ochotný vybaviť zbrojný sprievodný list tu na mojej strane.
Keďže
3) K žiadosti o vydanie zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz zbrane alebo trvalý vývoz streliva je žiadateľ povinný doložiť súhlas príslušných štátnych orgánov krajiny, do ktorej sa vývoz uskutoční,
Tak to aj tak musím vlastne vybaviť s kupujúcim, respektíve mi musí doručiť jeho papiere, ktoré si vybaví. Ale aj tak vlastne potrebujem údaje o jeho aute, pribliznom čase prevozu, hraničnom priechode..
Takže ako jediná a najlepšia alternatíva mi vychádza, aby prišiel rovno s tým, že má všetko vybavene a odíde do zbraňou.
Potom ale narážam na §41 ods. 4, teda na vyššie vzpominanu expertízu.
Pochopopil som to prosím správne?
Plus, myslite si, že je nejaká šanca, že expertíza nebude potrebná, ak pôjde o novú zbraň?
Dik za všetky rady
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ahoj, riesil som predaj do CR pred par mesiacmi.
1 - Zbran treaba poslat na expertizu pre trvaly vyvoz "NUTNOST!" (cca 6 mesiacov - mne trvalo 2,5 mesiaca)
2 - Kupujuci musi prist so suhlasom na trvaly dovoz zbrane do CR
3 - V SR vystavia zbrojny spriecvodny list pre trvaly vyvoz. Kupujuci sa musi dostavit osobne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"