Nákupné povolenie na Sa vz.58

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nedočítal som sa tam odkedy sa ten poplatok vyberá. Pokiaľ viem- tak až po roku. Ale pripúšťam, že niektoré okresy môžu rozmýšlať trhovo a účtujú to hned
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 18 Okt 2013, 19:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

vidíš, iný kraj, iný mrav. Niekde to funguje ludskejšie a ľuďom vyrubujú poplatok až po roku
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

Cize netreba mi ziadne povolenie z klubu, spravne? Staci skupina E, lebo unas v PO si to takto isti ludia vymysleli, ale ked nato nemaju ziadny pravny predpis, tak ma mozu natovat maximalne 30 dni s vydanim nakupneho, aj ked unas nakupne davaju na pockanie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

aké povolenie klubu??? Klub ti vydá potvrdenie o členstve a hotovka. Ty môžeš vykonávať športovú činnosť na športových strelniciach vrámci SR- to ti predsa píšu aj na kartu zbrane
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mas skupinu E? Ak ano zakon vravi jasne ake zbrane na ne mozes nadobudat. Nikto nema pravo ziadat nejaky dodatocny papier. Viem ze v PO to funguje po svojom mal som s tym tu cest a navrhujem iba jednu vec treba tam prist a v momente podat podnet na inspekciu MV, nakolko sa jedna o protizakonny postup. Tolko moj nazor...
me2dik
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa me2dik »

No az tak ostri byt zasa nemusime, v ostatnych veciach su povolni len toto je politika jedneho z klubov co tu funguju. :D Takze dakujem pani za potvrdenie idem si poziadat o nakupne povolenie asi uz zajtra ak bude cas.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

takaze nie si clenom spravneho klubu? alebo klub pyta od Teba poplatok za take potvrdenie? dobre to chapem?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To "specialne potvrdenie" :roll: pytali aj odo mna v decembri 2011. Ked som sa na to pytal v klube, povedali mi, ze vraj musim byt clenom strel.klubu minimalne 1 rok a az potom mi to "specialne potvrdenie" vydaju. Myslel som, ze zle pocujem. V zakone to nie je, nic take netreba. Isiel som este raz na policiu a pritvrdil som. Po chvili diskusie zvysenymi hlasmi z oboch stran, zaznela aj akasi vyhrazka, ze ci sa s nimi chcem natahovat a ze aj tak nevyhram a ze si naseriem ludi, ktorych este budem potrebovat. Ked som sa doma ukludnil ( 3x fernet ), uvazoval som takto : v decembri 2011 som kupil 3 nove zbrane, takze mam z coho strielat nasledujuci cely rok. V januari 2012 budem ziadam o skupinu A ( zajtra podavam ziadost ), takze nechcem, aby o mojej ziadosti rozhodoval policajt, ktory je na mna nasrany. 58-ku v podstate nepotrebujem ihned, moze pockat, mam viacero zbrani. Kazdy si musi riesit svoju situaciu sam tak, aby pre jednu zbran, ktoru mozno az tak surne nepotrebuje, nemal kazdu dalsiu navstevu OR PZ sprevadzanu hadkami a "slak trafenim". Takze, ak sa chces hadat, hadaj sa a 58-ku dostanes, aj ked budes cakat 30 dni na NP. Mozno pre moj postup ma niektori oznacite za ovcu so zbrojakom, ja by som to nazval diplomaciou. Uz som to tu niekde pisal, ze diplomaciou sa da dosiahnut presne to iste ako vojnou, len je to menej bolestive.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

bus driver: no len aby sa to proti tebe neobrátilo, klingon si zapametá že ťa ľahko odpálkoval a keď požiadaš Áčko tak zopakuje demonštráciu svojej moci...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

1. Postup od podania ziadosti po ziskanie "A" podrobne rozpisem do prislusnej temy, ked uz budem drzat ZP v ruke.

2. Vsetci vieme, ako to na Slovensku chodi, hlavne v malych okresoch, kde kazdy kazdeho pozna. V GB som vybavil 99 % veci cez telefon a internet. Stacilo zadat tie "spravne " odpovede 8) a vec bola vybavena. Bez osobneho kontaktu s uradnikom.
U nas musite ist k uradnikovi :evil: a vybavovat a vybavovat a vybavovat. A ak viem, ze s tym uradnikom pridem do styku este viackrat, tak volim diplomaciu a nie hadky. Rozpisal by som sa aj viac, ale sme mimo temy.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

bus driver napísal:Uz som to tu niekde pisal, ze diplomaciou sa da dosiahnut presne to iste ako vojnou, len je to menej bolestive.
Práve vďaka tejto politike je dnes Tibet taká silná svetová veľmoc :lol:
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

bers - sice OT, ale aj ja musim reagovat "O tvojej žiadosti bude rozhodovať komisia" - no pockaj, aka komisia?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

bus driver napísal: Ked som sa na to pytal v klube, povedali mi, ze vraj musim byt clenom strel.klubu minimalne 1 rok a az potom mi to "specialne potvrdenie" vydaju.

nebudem ta sudit ci si ovca alebo nie ale kvoli podobnemu "postoju klubu" som v decembri zmenil klub ........
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Celé je to o tom, že volakedy dávno boli iné pravidlá, iné vnútorné prepisy a iný zákon o zbraniach a strelive.....

Aj ja osobne ako predseda klubu som vydával špeciálne povolenia na samopal, kde som písal, že uvedená osoba sa zúčastňuje súťaží v takej a takej disciplíne. Bolo to tuším jeden čas aj také, že si musel byť členom SADS aby si mohol mať samopal.

Ale zákon sa zmenil, už nič také nie je potrebné! Teraz je jediná povinnosť byť členom streleckého klubu....ak nezaplatíš..do 7 dní po zániku členstva to musí klub hlásiť a tebe zanikne E a zoberú ti zbrane na E.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"