Dlhá zbraň na skupinu A ZP

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mne by sa hodilo, keby sa aj dlha zbran dala zapisat na "A". Dva tyzdne v mesiaci som pracovne vzdialeny od trvaleho bydliska. Sutaze su vypisane s dostatocnym predstihom, mam ich 50-100 km od miesta, kde pracujem. Idem z domu do prace, beriem dlhu zapisanu na "A". Nemusel by som zlozito riesit jej ulozenie ako teraz, ked ju mam zapisanu na "E". Prechodny pobyt si momentalne nemozem vybavit.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

V ČR to dokonca zákon umožňuje. A nechodí tam žiaden NEo s kabátom vyplneným ocelovou vložkou. :lol:
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Aký kyd? Zákon prikazuje nosiť zbraň skryto na tom sa asi zhodneme.. Nie som si celkom istý ako niečo také sa dá nosiť pohodlne a pritom skryto, kludne ma poučte! A to nehovorím o strelive do toho vskutku ideálne na "nosenie". Nič lepšie ani neexistuje..
Ako mne je jedno, len nezabudnite každý prúser jednotlivca je prúserom nás všetkých a vodou na mlyn kadekomu. Ja rozhodne som ten posledný čo je antiguns ladený, len racionálne uvažujem nad tým.
Komediant1842
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Komediant1842 »

Skryto ju predsa odnesieš aj v púzdre na statív na foto... :)
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Tomas 120 . Vies, tan nejde o samozne nosenie v stave umoznujuce okamzite pouzitie, tam ide o vyhodnejsiu legislativu.
Tak sa skludni a citaj co ludia pisu.
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

No som podobný prípad ako popísal Bus Driver, domov prídem raz niekedy dvakrát do mesiaca. Nechcem sa upisovať do miestneho klubu a vôbec sa tam ani neukazovať to mi príde ako vypočítavosť, byť členom a nepripojiť sa do rôznych brigád, to mi príde ako keby som bol nejaký parazit :D . Samozrejme by to bola ľahšia cesta k nadobudnutiu spomínanej zbrani ale mne išlo len o legislatívnu stránku mojej otázku
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Skemro: Vieš ja práve narážam na to Nosenie v stave umožňujúcom okamžité použitie.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Tomas 120, ale vsetci riesia to preco by to chceli z pohladu legislativy, ty riesis zbytocnosti. Bude to mat v gitarovom puzdre, v puzdre na hoboj ........ je to dostatocne skryte? A ak ju bude prepravovat v stave vylucujucom okamzite pouzitie, tak ju moze mat aj v maskacovom taktickom puzdre :wink:
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..mna by zaujimalo, ako sa taka potreba nosit v gitarovom puzdre nabity samopal alebo utocnu pusku zdovodnuje :D
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Skemro: Ty o koze a ja o voze. Ja sa pýtam načo je niekomu nabitý samopal na A. v stave umožňujúcom okamžité použitie na nosenie. :?: Nie to či ho na prevoz z trezora na strelnicu preveziem vo futráli od basgitary, alebo v tesco igelitke.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

tomas: extrem ktory popisujes by asi praktikovala iba mala skupina honcov. Asi si nepochopil o com Skemro toci, s kratkou na A mozes kam chces na ako dlho chces a v stave akom chces, s dlhou mozes z bodu zapisanom v karticke zbrane na strelnicu a s5. Ak ides na vikend ku kamaratovi na chalupu (pobliz je strelnica) kde nemas zapisany prechodny a dojde ku nahodnej kontrole stane sa co ? A stat sa to moze napriek tomu ze kamarat vie v chate zabezpecit ulozenie. Riesit situaciu plosnym zrusenim povinnosti ulozenia dlhej by vznikol bordel, umoznenim zapisu dlhej na A sa obmedzi okruh potencionalnych bordelarov. A sa predsa vydava po splneni inych podmienok ako zvysok.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

..no ja si myslim, ze ak by sa dala dlha zapisat na A, tak by to skor nez bordelarom pomohlo vychcalkom.
Tie situacie okolo prepravy dlhej na pretek s nejakou tom medzizastavkou chapem, ale riesenie na tento problem by sa asi malo hladat v intenciach drzby a nie nosenia zbrane.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

theplaky: uz mame filter ktory by mal byt schopny (a vieme ze nie je dokonaly) vytriedit skupinu ktora ma opravnenie nosit nadrcnute kedy/kamkolvek a nejaka cast z nej to vyuziva. Naco este vytvarat dalsi pre sirsiu skupinu, ktory vnesie do systemu dalsiu moznu chybovost pripadne priestor pre viac vychcalkov ?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ved to nie je nic zlozite, stacilo by to mat rovnako ako na nosenie s tym, ze dana kategoria zbrane by nemohla byt v stave umoznujucej okamzite pouzitie nie? Teda nosenie ale v nenabitom stave...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dakujem R. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"