Branná povinnosť

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

electron napísal:
Miro_LM napísal:C
Zaujima ma odpoved na otazku co s timi co maju modru? Ano pytam sa preto ze mam modru
uz sa budem opakovat: "modry" v pripade konfliktu su nasadeny do prvej linie,aby sa zistil smer nepriatelskej palby
Niektori "modri" budu radsej operovat v tyle nepriatela. :mrgreen:
...Zlomizub.ked chces pouzivat svoju zbran, mozes sa pridat. Ale aj tak je v pripadnej vojne najlepsia vz.58 alebo AK-47. Najlahsie sa dostanes k strelivu,doplnkom a nahradnym dielom.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

A čo s nami vyslúžilcami? Arminius, založíme v takom prípade novú "Striebornú hordu"??? :lol:
http://www.postavy.cz/barbar-cohen/ :wink:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

vy budete udržiavať genofond a dopňať stavy s modroknižkovými. Bojovníci budú plundrovať a plodiť na fronte- a starí vlčáci doma :D
Zabudol som doplniť, že Polícia je vyňatá- takže ja budem dávať bacha na domáce zlato tých bojovníkov 8)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Igrlik
Arminius, založíme v takom prípade novú "Striebornú hordu"??? :lol:
Bratu ...a poviem Ti ???

Ale beriem do svojej "Zlatej bandy"...;)
Obrázok Topor už mám... :P
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Komu sa nebude chciet na frontu, povinne dostane zelezne trenky. :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

arminius napísal:... Topor už mám... :P
Hej, tiež sa dakde povaľuje, ale som sa v tejto "modernej dobe" nechal ukecať na bojom osvedčenú klasiku :wink:
Prílohy
P08_1.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Miro_LM napísal:Podla mna keby nastala vojna(co dufam ze nie) ani by sme si neprdli a bolo by po nas, sak dokim sa 90% ludi zmobilizuje tak bude aj po vojne alebo po smrti...
... Kto si mysli ze prehanam tak sa opytajte svojich starych rodicov co zazili vojnu alebo povojnove obdobie ake to bolo ...
Sám si odporuješ :)
Na jednej strane si 'ani neprdneme' a bude po nás, na strane druhej spomínaš históriu. A z tej vieme, že napr. druhá svetová trvala takmer 6 rokov (v Ázii ešte dlhšie).
Celkovo rozsiahlejší konflikt, ktorý by trval zhruba tak "ani si neprdneme", to nebude až tak bežná vec.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Dnesne TOPKY :roll:

Ako by to bolo v prípade vojny?

Rezort obrany potvrdil, že takýto stav je v platnosti už od roku 2005, ale nevzťahuje sa na obdobie krízovej situácie, napríklad aj vojny.

"V zmysle zákona môže občan, na ktorého sa vzťahuje branná povinnosť odoprieť v stave bezpečnosti výkon mimoriadnej služby, ak je v rozpore s jeho svedomím, alebo náboženským vyznaním. Občan môže takéto vyhlásenie podať v roku, v ktorom mu vznikla branná povinnosť a v januári každého nasledujúceho roka až do zániku brannej povinnosti. Takéto vyhlásenie sa ale nevzťahuje na obdobie krízovej situácie (núdzový stav, výnimočný stav, vojnový stav, vojna)," potvrdila nám informácie hovorkyňa.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Používateľov profilový obrázok
Miro_LM
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa Miro_LM »

yarco: asi si nepochopil co som tim chcel povedat alebo si jeden s tych perfekcionalistov co beru vsetko od slova do slova a ked to nedava dokonaly vyznam a su v tom protiklady tak to musia napravit :)

Myslim ze to vela ludi pochopilo aj bez toho aby som to musel nejak odborne vysvetlovat a doplnat nejakymi faktami(nato niesom studovany). V tejto dobe su uplne ine povahy ludi(brancov) ako boli v case ked bola povinna voj. sluzba. Uz len preto ze to mali aj v hlave inak usporiadane nie ako teraz.( V tej dobe by siel kazdy bez vahania do vojny). Podla komentarov dokazes zistit co si kto mysli o vojne teraz. To je tych 90% ludi dokim sa zmobilizuje a ak vobec (vecsina sa skryje a utecie a kto vie co este)
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Tak ale treba aj povedať, že v dnešnej dobe je aj "nová doba"... kým by sa tých 90% záloh zmobilizovalo, stačila by jedna atómovka a bolo by po vojne... tak či tak, v prípade vypuknutia konfliktu zdieľam názor jedneho z prispievajúcich:
dantes napísal:Moj nazor: Ak ma povolaju pojdem. Ak nas napadnu, je mi jedno ci opravnene alebo neopravnene. Moju zivotnost na fronte vidim skor v radoch hodin ako dni, ale hoci aj jeden den co sa niekde udrzim zrejme umozni mojim blizkym dostat sa niekde do bezpecia. A o to mi ide v prvom rade. Ak by som utekal s rodinou, stanem sa bezbrannym cim svojich blizkych v podstate zradim.
Treba si uvedomiť, že v totálnej vojne, naozaj aj pár minút, ktoré dokážete zdržať nepriateľa, môže byť kľúčových na to, aby sa vaša rodina stihla premiestniť do relatívneho bezpečia. Na druhej strane je tu názor, že v prípade takej vojny by mal muž stáť pri rodine, aby ju ochránil... nevidím ale možnosť, ako by jeden človek hoci aj s kalachom dokázal odolať celej jednotke profesionálnych vojakov. Nezachránil by seba, ani rodinu. V takom prípade je lepšie obetovať seba, aby rodina mohla prežiť.

Druhá vec je - pri súčasnom rozložení názorových skupín na Slovensku, to vidím tak, že minimálne 50% brancov by zo Slovenska utieklo, zo zvyšných 50% by sa 25% priklonilo na nepriateľskú stranu (či už k američanom alebo k rusom) a 25% by narukovalo normálne. Z tých 25% rátajme že 5% by boli držitelia "modrej knižky". Samozrejme toto nie sú oficiálne štatistiky, ale len môj pohľad... Vlastenectvo ako také už Slovákov neberie... všetci sme slováci len vtedy, keď vyhrávame hokej... rozumným riešením v prípade vypuknutia vojenského konfliktu by bolo požiadať o pomoc bratov Čechov - tam je po znovuzavedení brannej povinnosti mužov dosť, alebo na poliakov... tí majú tiež nejakú tuším 35-tisícovú profesionálnu armádu.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

peterson napísal:never tomu, medzi št.hmotné rezervy patria aj maskáče pre prípad prúseru velkeho rozsahu. Nebudem sa tu rozpisovať, na čo všetko sa myslí. To je jedna z mála vecí, ktorá bola perfektne vymyslená v minulom režime a pretrvala dodnes.
Ze sa mysli je super, otazka ci sa aj nieco robi. Ze maju napr. balisticku ochranu pre kazdeho branca, otom pochybujem :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Zlomizub: vidno, že si mladá generácia. Balistická ochrana pre branca- to je ďalší žart? :lol:
Túto tému beriem tak zľahka, že ľudia diskutujú s nadsázkou :wink:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

k tym skladom a rezervam: verim hlavne tomu co pocujem od ludi, ktori s tym maju do cinenia. CO sklady su takmer uplne vybrakovane, z toho co sa tu vytvorilo za socializmu ziju dodnes predajcovia, uz je to viac ako 20 rokov. CSR mala po Izraeli druhy najprepracovanejsi system CO na svete. 20 rokov z tych skladov dobre zarabali obchodnici a rozny priekupnici. Mnoho veci islo aj von na export, dnes su to uz len rezidua toho co bolo. Ak statne rezervy maju taketo prostriedky, tak by ma ozaj zauijmalo, ze v akych mnozstvach a akeho rozsahu. Nedavno bola zverejnena informacia, ze v pripade krizy maju na sklade 5000 nudzovych potravinovych davok. Obavam,sa ze ak nieco maju vela toho nebude.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

št.hm.rezervy sú pod dozorom štátu. Do predajní sa dostali veci určené k odpredaju z dôvodu obmeny/vyradenia/likvidácie.
Ak niečo neni v objekte CO, to ešte neznamená, že štát nič nemá. Vôbec by ma neprekvapovalo, ak by niekde štát "výhodne" neplatil nájom priestorov firme, ktorá to spravuje
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"