Walther p22q

robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Walther p22q

Príspevok od používateľa robusta »

Nevie niekto aký je rozdiel medzi verziou p22q a p22 bez q. Čo je pravdy na tom, že majú tieto zbrane krátku životnosť, niekde som čítal, že vydržia do 10000 rán. Zdá sa mi to čudné. A ešte jedna otázka - záver je z akého materiálu?
Ďakujem za všetky príspevky.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

P22Q je po desiatich rokoch redizajnovaná P22. Trošku zaoblené krivky záveru á la PPQ, iný povrch rukoväti, ale v konštrukcii nič nové. Tuším že vypustili ten nezmyselný "detský zámok". A weaver lišta pod hlavňou má tri sloty namiesto jednoho. Záver je zo zliatiny ZAMAK, teda zinok, hliník, horčík, meď. Čo sa týka životnosti - je to pištoľka na hranie, minimum ocele, plast, hliník a zliatiny... vydrží tak dlho, pokiaľ niečo nerupne a podľa toho, akú starostlivosť jej venuješ. Mnohé oveľa viac, ako píšeš! Desaťtisíc rán je v strelive cenovo dvakrát toľko, ako sama pištoľka stála. Vojenské zbrane sú dimenzované na životnosť cca 5000 výstrelov... Ozaj, za akú dobu vystrieľaš Ty 10 000 výstrelov?
Používateľov profilový obrázok
miro_sk
prispievateľ
Príspevky: 174
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa miro_sk »

ja som z Q-cka striela pred mesiacom, uplne novy kus a potesilo ma ze z asi 150 ran ani jedna zadrzka, strielal som BLAZER a FEDERAL.oproti starsiemu modelu ako pise Igrlik su najviac videtelne len kozmeticke zmeny a za seba mozem povedat, ze povrchovka pazbicky Q-cka mi sedi viac.co sa tyka rozoberania a skladania zbrane to sa nezmenilo . . .
robusta
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa robusta »

neviem za ako dlho vystrielam 10000 rán chcem to len na cvicnu strelbu, trocha zabavy, a najmä kvôli lacnému strelivu. Bude to asi moja prva hracka, dizajnovo veľmi podarena. Rozmyslal som aj nad GP K22 s - ocelový záver udajne vysoka zivotnost ale mal som moznost s toho strielať a nebol som nadčený, pride mi to trochu "rozhrkane" a prilis veľke na 22lr. O Waltrovi som pocuľ aj dosť zlého udajne nevyhadzuje nabojnice, prieči náboje. A chcem sa este opytať či to žere aj HV - čka
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Walther P22 má ako doporučované strelivo HV. Pokiaľ nie je dostatočne "zabehnutý", so štandardnou alebo nebodaj podzvukovou laboráciou môžu byť problémy, vyhodí nábojnicu ale neobtiahne, alebo sprieči nábojnicu pri vyhadzovaní. Blazer ako najlacnejšie strelivo funguje celkom fajn. Ortodoxní pištoľoví malorážkári mažú náboje pováľaním po naolejovanom molitane. Vraj potom idú perfektne aj štandardy - neviem, neskúšal som. Čistá, na klzných plochách jemne namazaná pištoľka, Blazery priamo z krabičky a ide sa! :twisted:
vigorous_brahmagupta

Príspevok od používateľa vigorous_brahmagupta »

Udajne najlepsie sa chova a najdlhsie prezije p22ka pri strelive MINIMAG 22.
Skusal som do toho vselico ale castokrat nevyhodila nabojnicu co s minimagmi nikdy nerobi.
Vraj su do toho optimalne aj co sa sily aj co sa potom zivotnosti zbrane tyka.
Walther p22 je rozhodne citlivy na strelivo a podla toho bude aj rokmi drzat pokope.
Urcite by som tam nepchal cokolvek...
Navyse pri minicenach 22jek je to skoda ju znicit koli dakym smejdom.
friendly_khayyam

Príspevok od používateľa friendly_khayyam »

pred dvoma tyzdnami som strielal z 22 Q. okrem GECA to zralo vsetko, bez jedineho problemu. blazer, SB rex, federal, lapua tercove, CCI minimag. ci ryclo za sebou cely zasobnik, alebo pomaly, velmi dobre a bez problemov. vystierlal som cez 200 nabojov. bol to uplne novy kus, este nestrielany, rovno z kufrika. nebol problem ani so zasobnikmi. ci s predlzenou pätkou, alebo rovnou. oba zasobniky fungovali bezproblemovo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...oba zásobníky sú konštrukčne absolútne identické, rozdiel je iba exteriérový. Mne tá plackatá pätka vôbec nesedela v ruke, za tuším 3 eurá som kúpil predĺženú a vymenil (ĽUBA Prešov, ale je to už dávno...). Inak - je dobré z času na čas vyčistiť aj zásobníky a jemne namazať.

P.S. Tie pätky sú zhodné aj s Waltríkom P22 plynovkou :D
friendly_khayyam

Príspevok od používateľa friendly_khayyam »

jasne. len som tu niekde cital, ze ten druhy robil niekomu problem, tak som to spomenul
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak sa dobre pamätám, ani mne ako nový GECO neprebíjal, viac som ani neskúšal. Zostal som aktuálne pri Blazeroch a Federaloch - na moje potreby to vyhovuje a hlavne je to lacné... :twisted:
zitas
občasný prispievateľ
Príspevky: 54
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa zitas »

Ake federaly strielas bez problemu? Ja som sa ulakomil na sypane federaly hv s pomedenymi strelami s dutinkou krabicka 525ks....a zle. Pri kazdom zasobniku aspon dvakrat zaver nenabil dalsi naboj do komory. Parkrat naboj neodpaliľo napriek krasne vyrazenej znacke na nabojnici, ktoru som nakoniec musel v komore pootocit aby odpalilo. Tak som z toho trosku znechuteny. S cci minimagmi, blazermi a s&b hv ani jeden problem.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Práve mám asi tak v polovici druhú krabičku práve tých sypaných Federalov Champion - pomedená strela, dutinka v hrote. Stalo sa, že boli asi tak jeden - dva nepodané náboje, ale nábojnica vyhodená, na cca 40-50 rán, ale aj 75 bez závady...
S blazermi minule kamoška dala 155 rán a mala jednu nevyhodenú nábojnicu. :lol: a aj to mohlo byť chybou úchopu - samozrejme pištole! :wink:

Federaly aspoň tak "nezaolovia" hlaveň!
friendly_hermann

Príspevok od používateľa friendly_hermann »

Ahojte páni. Tak sa s vami podelím o moje skúsenosti s P22Q. Kúpil som ho cca pred pol rokom v jednom zatiaľ nemenovanom obchode v BA. Po štyroch mesiacoch začali problémy z vôľou medzi záverom a rámom. Ak chcem aby natiahlo kohút tak treba pritlačiť záver k rámu.
Ďalší problém je s nábojovou komorou. Nafukuje mi nábojnice pričom niektoré som musel doslova vytláčať aby som ich dostal von. Komora je nepresná má priemer 6mm!

Zašiel som do obchodu a zbraň reklamoval. Popísal som problém, priložil som nafúknuté nábojnice asi sedem druhov od rôznych výrobcov, každá s priemerom 6mm čo je oproti pôvodným 5,7mm dosť veľký a voľným okom viditeľný rozdiel. Ďalej som popísal problém ktorý spôsobuje vôla a neobťahuje kohút.
Bolo mi prisľúbené odoslanie ešte v ten deň.

A takto to dopadlo.....
Asi po dvoch týždňoch som sa telefonicky informoval ako sa to vyvíja. Na druhý deň mi volali, že sa pištoľ nachádza v nemecku. Nakoniec chýbal jeden deň aby uplynul mesiac a volali mi že je to hotové. Vrátila sa samozrejme v takom istom stave s krásnym vyjadrením.
Pištoľ je nová treba ju namazať a rozbehať. A komora je tiež ok len som použil nekvalitne strelivo. Tu som sa aj dozvedel že nemecko sa nachádza v Dubnici nad Váhom :lol:

Takže toľko moja skúsenosť s P22 a slovenskými obchodníkmi. Teraz je na opätovnej reklamácii tak uvidíme :roll:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Bez údaja o počte vystrelených nábojov sú "štyri mesiace" absolútne irelevantný údaj. Za tú dobu niekto vystrelí 500, niekto 10000 :!:
Nerozumiem, ako si musel nábojnice "vytláčať"? To po výstrele zostala nábojnica v komore a pištoľ neprebila?

Je to pištoľ s dynamickým záverom, kde prebitie zabezpečuje tlak plynov na dno nábojnice pri výstrele. Teto tlak je vďaka kinematike plynov v priestore nábojnice a hlavne dosť veľký na to, aby tenkostennú nábojnicu nafúkol v čase, keď už je vytláčaná z komory a nie je ňou zovretá (v komore je už iba ústie nábojnice). Preto napríklad už vystrelená nábojnica nejde ľahko strčiť do komory.
Zadná časť záveru je vedená na vcelku krátkych a tenkých vodiacich výstupkoch. Pri nedostatočnom čistení a nesprávnom mazaní sa môže stať, že sa drážky v závere a vodiace lišty celkom dobre vzájomne obrúsia. Je to iba zinkozliatina :!:
Všetci dlhoroční užívatelia tejto hračky doporučujú na vedenie záveru "suché" mazanie, teda napríklad molyku.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ďalší problém je s nábojovou komorou. Nafukuje mi nábojnice pričom niektoré som musel doslova vytláčať aby som ich dostal von. Komora je nepresná má priemer 6mm!


Tak toto zaujíma aj mňa . Vyťahovač ti nevytiahne nábojnicu? Ked je komora valcová tak by nemal byť problém horšie je keď je pri nábehovom kuželi širšia a roztiahne sa tam a na vybratie sa musí späť skalibrovať. Ked chceš merať šírku komory tak meraj komoru a nie nábojnice ,tie sa ešte nafúknu tak ako písal kolega vyššie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walther"