Aký dôvod uviesť do žiadosti o zbroják?

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

nechcem šíriť paniku, ale už som počul, že niektoré okresy pri novom predlžovaní ZP zmenili A na B profesionálnym vojakom. Rovnako tak len papierovým držiteľom , ktorí nevlastnili zbraň.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Je takyto postup vlastne v poriadku, ze ked ziadatel ziada o iba predlzenie tak mu zmenia skupinu?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

je to nové konanie, kedy je žiadateľ komplexne posudzovaný.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

A ZP sa nepredlžuje, ale vydáva nový.
§24
V konaní o vydanie nového zbrojného preukazu policajný útvar hodnotí zdravotnú spôsobilosť držať alebo nosiť zbraň a strelivo, bezúhonnosť a spoľahlivosť žiadateľa o vydanie nového zbrojného preukazu a odôvodnenie potreby naďalej držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Peterson: Modelova situacia: tento rok som robil psychotesty, buduci rok mi konci platnost ZP, pri vydavani noveho ZP budem opat dokladat novu psychospolahlivost? Ci je na svete nejake usmernenie?
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To same u mna a vacsiny slusnych bezuhonnych ludi, budeme potrebovat nove vysetrenie nie starsie ako 3 mesiace :shock:
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa pif paf »

Abakan: Žiadne nové usmernenie, ale stará Lipš*cova novela. Citácie paragrafov tentokrát nevkladám. Verím že si to vieš nájsť sám.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

Podľa Lipšicovej novely sa bude stále vyžadovať potvrdenie "nie staršie ako 3mes."
V novom usmernení to muselo zostať, aby nedajbože (asi) neskrachovali psychologovia
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

neboj, maju desiatky tisic profi vodicov, ktori tam musia chodit pravidelne...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Diki chlapci.
@Matus69: OT ale v tom dopravnom skusani aspon aky taky vyznam vidim na rozdiel od zbranovych psychotestov. Tie dopravne som mal cest robit a popri tom su zbranove testy pekny bulshit a prechadzka ruzovou zahradou, nakolko dopravne su dost unavove, zamerane na pamat, postreh, sucinnost ruk a noh a vacsina uloh je riesitelna pod stale sa skracujucim casovym usekom oproti predchadzajucemu.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

No a ked si pozriem v spravach ako buraju jeden za druhym je to platne presne tak ako aj u ZP.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Jeden za druhym burat mozu, ale slepo zanedbavas statistiku tak, ako ju zanedbavaju media voci drzitelom ZP.
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Ahojte vsetci, v prvom rade, som novacik tuto a tesi ma.

to Daniel_sk: prosim ako si nakoniec dopadol?

to all:
Je mozne, ze ak by teda robili problemi pri odovodnovani, dal by som im teda nejake to cestne prehlasenie. Nie som podnikatel a nikdy som nebol napadnuty (nastastie). Samozrejme ale zmysel v skupine B vobec nevidim. Ale trvale bydisko mam na jednej adrese, prechodne na inej v inom kraji, meste a okrese a potom mam chalupu cca 450 km daleko a viac od predchadzajucich dvoch adries, a partnerka mi zije opat inde v republike a aj tam chodim casto. chalupu mam v dedine kde nie je ani telefonny kabel (teda k domu mi ho poskytovatel nechce zaviest z dovodu nerentability) a ani mobilna siet. cize nemam ako zavolat o pripadnu pomoc. je mozne ze by z tohoto nieco skomolene mohlo dostatocne dopomoct k odovodneniu skupiny A pre dobry pocit toho, kto to posudzuje? alebo je lepsie sa bit zakonom. pripadne volite postup bitia sa za pomoci zakonov a toto pouzivate ako poslednu sancu ci skor naopak? je lepsie ist so ziadostou a hned mat v ruke aj nejake cestne prehlasenie? len aby si potom na to prehlasenie nezvykli prilis a radsej by si mohli zvykat na to, ze ludia zakony poznaju dostatocne na to aby nemohli s nimi ohybat...
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Ja som poziadal o Bcko, s tym ze mi sami povedali ze mam potom po case prist rozsirit na Acko - je to u nich "zauzivany" postup pre novych drzitelov. Samozrejme, mohol som sa s nimi natahovat (som zivnostnik a konatel v s.r.o s 15+ zamestnancami), ale Acko akutne nepotrebujem - zatial potrenujem na strelnici a potom rozsirim. A kedze mi ten policajt prislubil, ze tam dopisu miesto drzania "miesta suvisiace s podnikanim", tak si v podstate v pripade potreby mozem zobrat zbran kdekolvek :D . Druha vec je, ze kto ta kedy bude kontrolovat, ze ci mas u seba zbran....
Skusky mam 26.8., takze az potom dam vediet ci mi to tam tak aj naozaj zapisali.

Na tvojom mieste by som skusil tomu policajtovi vysvetlit tvoju situaciu - ze Bcko u teba nedava zmysel, ked sa pohybujes medzi tymi adresami (alebo jedine ze ti zapisu vsetky adresy :) ).
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa romen3 »

aha takto. a kde to ziadas? ja este uvidim ako to vymyslim. ide mi trochu aj o to, ze povazujem za bezpecnejsie mat zbran u seba ako nechat ju v trezore vacsinu mesiaca a nechat si ju ukradnut. a stale otravovat policiu s ulozenim... dovodov by sa dalo skomolit viac. tak uvidim ako to este vymyslim. isto sa s mojim postupom tu potom pochvalim aj s tym ako dopadnem.

drzim palce na skusky. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"