Glock v 9x19 luger?

inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Warrior21 napísal:niekto iny s nejakou zmasluplnejsou odpovedou ? :) kto by mi to vysvetlil
ta odpoved je dostacujuco zmysluplna, pokial nestlacis spust, ta zbran nevystreli. A napok, vystreli ked stlacis spust, zbran so zaistenou manualnou poistkou nevystreli ak stlacis spust (co moze v momente ked chces aby vystrelila byt velmi neprijemne).

Problemy s vratnymi pruzinami boli pri 4 Gen. Pociatocne modely v 9x19 (u subkompaktoch v 9x19 a v inych kalibroch ten problem nebol) mali tuhe vratne pruziny, co sposobovalo ze slabe naboje neboli schopne dostatocne kopnut zaver aby mohlo vyhodit nabojnicu. Glock to riesil vymenou za menej tuhe pruziny. Do novych zbrani sa uz dodavaju slabsie pruziny. Ono to samo o sebe nie je problem alebo vada, len dizajnova vlastnost ktora smerovala k tomu redukovat citeny spatny raz pri silnych nabojoch.

Moja G26 Gen 4 zatial po 600 nabojoch (a to ju nemam ani mesiac!) bez jedinej poruchy. Z toho mi isli tak dve nabojnice do čela ale ved niesme z cukru
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

ja som dostal nabojnicou do tvare 2x za 60 striel, ale nieco take mi vobec neprekaza - tiez nie som z cukru ;-)
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

kolega si dal celym revolverom po cele, tiez neni s cukru. :) sorry musel som
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

thio, podla tvojho opisu sme asi dvojičky :D az nato ze mne este chyba ta zbraň :cry: ale to sa coskoro zmeni :twisted: dufam ze budem mat stastnu ruku :)
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Neviem ako drzite Glocky vy, pripadne ci je to specialita Glocku v 9x19, ale ja som este nabojnicou do cela nedostal a to uz mam z neho niekolko tisic .40S&W odbuchanych. Moje nabojnice letia kurevsky vysokym oblukom doprava dozadu za moj chrbat.
Jedine co ma sem tam do xichtu trafi je kusok olova z gule rozplestenej o gong. To sa mi stava pravidelne a zda sa ze nepomerne castejsie ako inym chalanom strielajucim na gongy z 9x19... tak ale tiez niesom z cukru.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4841
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

cubitko napísal:Neviem ako drzite Glocky vy
No ako by sme ich držali? Zle ich držíme :twisted:

Mne G26-ka občas hádže do čela, keď si nedám záležať na úchope (kvôli rýchlosti alebo pri SHO/WHO). V poslednej dobe už len zriedkavo, čo ma teší.
Ja osobne to beriem ako plus, aspoň ma to decentne upozorní, že si mám na úchop dávať pozor. Však nie som z cukru... :wink:

S G22-kou som do čela zatiaľ nedostal, nábojnice lietajú až niekam za horizont :)


Btw. toto je klasický problém internetu a youtube obzvlášť. Človek tam číta a vidí všeličo a všelikoho, ale pokiaľ si tie informácie nevie dať do kontextu, môžu mu byť skôr na škodu než na úžitok...
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Mňa z môjho G19 ešte nikdy netrafila nábojnica. Všetko to je asi len o pevnom úchope. Kúsky olova sú bohužiaľ bežné :?
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

takze mam kupovat powerball alebo ako trenujete?
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

Zoid nemyslel som to tak, ze chcem Glock glorifikovat (aj ked uznavam, ze som to asi tak napisal :) ). Moj nazor na glock je taky, ze je to primitivna (zato ale spolahliva) konstrukcia z ktorej sa zle striela. Zla spust, pazbicka jak z pet flase. Ale faktom je, ze kupis a nestaras sa. Pre zaciatocnika idealna na ucenie. Ja som teraz presedlal na STI a cistenie uz fakt neje sranda ako volakedy, mam 4 a pol miliona kefiek a mazadiel a odmastnovacov a cisticov a dalsich volovin. Trochu suchnem o nejaky drot a pociti to povrchovka. Proste jedno take male decko. V tomto bol zlaty dobry Glock. Preto nanho nedam dopustit. Samozrejme pri strelbe ale da STI Glock do vrecka kedykolvek a v comkolvek. Rozdiel jak nebe a dudy. :wink:

Warior hej je to tak. Glock 9*19 hadze obcas nabojnice do cela.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4841
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

matus69:
Skôr než Powerball by som najprv skúsil popracovať na úchope, je to skôr otázka techniky než hrubej sily. Ideálne je, ak ti s tým môže pomôcť niekto kompetentný.


Trocha odbočím od témy - veci ako technika úchopu a postoja sa dá veľmi dobre odkukať od ženskej špičky IPSC/USPSA. Áno, ženskej.
Možno to znie paradoxne, ale má to svoju logiku - ženy sú vo všeobecnosti slabšie a preto musia viac a detailnejšie pracovať na technike kontroly spätného rázu. Tam, kde chlapovi stačí hmotnosť a sila, žena musí zapojiť viac 'rozumu' a techniky.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

dakujem, planujem to, len chcem mat prv vlastnu zbran.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

matus69 napísal:takze mam kupovat powerball alebo ako trenujete?
Musis vela susit. Cvicit uchopovanie, drzanie, zapichavanie a tak. Musis si na tu zbran zvyknut, podobne ako na auto.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa niko »

yarco napr. od takej Jassie Abbate sa toho da vela odkukat. :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=zTrutPuAbdc

to matus: nasusis a pojdes vyskusat na strelnicu ci to funguje. Ked nefunguje, tak vylepsis. Susis skoro kazdy den a dvakrat tyzdenne strelnica. Dvakrat do mesiaca sutaz. A je z teba za dva roky strelec jak lusk. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4841
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jáááj, Jessie. (po novom Harrison)
To nie je zrovna dobrý príklad. Ešte sa mi nestalo, že by som sa pri sledovaní jej videa dokázal sústrediť na techniku úchopu :twisted: :lol:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

tiez sa sustredis na nieco ine ako ja?:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"