Čo na uši, čo do uší

heretik
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa heretik »

Máte niekto skúsenosť, s Peltor Protac III? Hlavne tá verzia slim sa mi pozdáva.
https://www.optickysvet.cz/lovecke-potr ... sluchatka/
https://www.optickysvet.cz/lovecke-potr ... sluchatka/
Sú za veľmi dobrú cenu, až neviem v čom bude problém, keďže (asi staršia) verzia Protac II je skoro 2x drahšia.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Ja mam tie elektronicke sporttac od 3M.
Ked som len zbezne pozeral utlm tych co uvadzas, tak ho maju rovnaky ako o poznanie tensie SportTac. Takze nevidim dovod aby boli take siroke. Samozrejme na plne porovnanie by bolo treba pozriet tabulky vsetkych meranych frekvencii. neverim ze by "tucnejsie" sluchatka mali rovnaky utlm ako stihlejsie - treba to porovnat. Ak maju rovnaky utlm, tak rozhodne by som isiel do tensich sluchatok.
Presne podobne cenove rozdiely boli aj pri roznych SportTac sluchatkach. Z toho co som pochopil, tak niektore nemali napriklad pribalene vymenne kryty inej farby (ja som mal cierne aj oranzove). Niektore zase mali navyse BT rozhranie, ine nejaky kablik, dalsie umoznovali pripojit navyse externy mikorfon a podobne. Treba presne porovnat obsah balenia a funkcionalitu daneho modelu a potom hladat presne podla cisla. Vacsinou v plnom PDF navode od vyrobcu su popisane aj rozne modifikacie.

Treba si povedat, ci ich planujes nosit pod prilbu/capicu, ci chces stielat aj z dlhej zbrane (potom je treba volit take co maju dole zuzenie). S tymi tvojimi to asi nepojde - budu ti zavadzat. Inac 3M vdaka vankusikom s gelom sedia pohldlne a po chvili ani nevies, ze ich mas na hlave, takze s 3M znackou iste chybu neurobis, nech je to cokolvek.

Poznamka: ked si vyberies, tak si ich pozri v obchodoch co predavaju vo velkom pracovne a ochranne pomocky. V streleckych obchodoch su casto o dost predrazene.

EDIT: teraz pozeram, ze jedny su vo verzii SLIM (aj ked na obrazku moc rozdielu nevidiet. Tie SLIM maju 26dB utlm tie nieSLIM 32dB. Sporttac maju 26dB. (cim viac tym lepsie - najma ked su elektronicke). Na strelbu je to v pohode, ale napriklad ked vedla striela kamarat s 357 tak by sa hodili aj s lepsim utlmom.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

gelove vankusiky sa ti podarilo kde zohnat?

len poznamka - co sa tyka utlmu, tak ked je raz 26 db SNR, tak je uplne jedno, ci su alebo nie su elektronicke.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Olap napísal:Inac 3M vdaka vankusikom s gelom sedia pohldlne a po chvili ani nevies, ze ich mas na hlave, takze s 3M znackou iste chybu neurobis, nech je to cokolvek.
Len upresním - Peltor SportTac v základe nemajú gélové ušníky, len klasické penové (molitan?).
Vzhľadom na cenu a fotky predpokladám, že tieto ProTac III sú na tom podobne, ale môžem sa mýliť.

Mesi:
Ja som moje svojho času bral z www.skygeek.com, kódové označenie HY80.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Yarco, vdaka za tip, myslel som ze sa daju niekde zohnat na slovensku, ci v EU aspon. Ale rozmyslam uz pomaly aj nad importom z USA.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Mesi, Yarco - na upresnenie

Peltor SportTac ktore som kupoval ja, mali gelove vankusiky standardne. Takze neviem ci sa robia aj bez nich, ale ja som ich tam mal standardne. Doma pozriem FA, odkial som ich objednaval a hodim to sem.
<edit - Oprava. Sorry mali ste pravdu chalani. Tie vankusiky su plnene s PUR penou.>

Co sa tyka utlmu, dal som ho do suvislosti s tym, ci su sluchadla elektornicke pre jediny dovod. Ak maju sluchatka velky utlm, tak sice pekne tlmia, ale clovek nepocuje nic okolo. To moze byt aj nebezpecne - ako vo vyrobe, tak aj na strelnici . Preto sa urobi kompromis - medzi tlmenim a schopnostou pocut aspon nieco z okolia. Ked su sluchatka elektronicke, tak sa ziadny kompromis nemusi robit. Utlm moze byt velmi vysoky, pretoze elektronika "prenesie" do vnutra tie zvuky, ktore je dobre pocut (rec a pod...). Tot vsjo.

Mne elektornicke SporTac vyhovuju, ale keby sa dalo, tak by som prijal aj vacsie tlmenie ako tych 26dB. Napriklad ako maju 3M Bulls (ci ako ich volaju) ale to su uz velke hoveda.
heretik
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa heretik »

Vďaka za reakciu. Prebehol som toto vlákno a bol som už skoro rozhodnutý pre Sporttac, len som zbadal o 50€ lacnejšiu alternatívu, tak som začal váhať. Strieľať budem hlavne z AK47, tak možno by to chcelo aj väčší útlm, ale na druhú stranu, väčšie slúchatká by mohli zavadzať. Tie Sporttac vyzerajú asi najkompaktnejšie. Iné značky v tej cene som zatiaľ nepozeral.
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Doplnam.
Peltor 3M SportTac som kupoval fy KADO (Dudinsky Karol - Poprad). Cena 150e s DPH
K nim odporucam rovno kupit prepojovaci kablik ( napriklad FL6N). Sluchatka maju nestandardny konektor - taku malu vidlicku a na druhom konci je klasicky 3,5 mm jack. Dobre napriklad na prepojenie s mobilom. Maju aj kabliky s 2,5 mm jackom, ale zda sa ze tie ostatne su mono a stereo len ten co pisem.

Oprava. Sorry mali ste pravdu chalani. Tie vankusiky su plnene s PUR penou.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Už som sa začal tešiť, že zoženiem gélové aj u nás. Niektorý predajca mi hovoril že sa do EU nedovážajú kvôli zloženiu, nejakým nie zdraviu prívetivým látkam v nich. Či je to pravda, neviem.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

V navode pisu, ze vankusiky by sa mali z hygienickych dovodov menit dva krat do roka. Bude to iste zalezat aj od intenzity nosenia, ale asi sa clovek tej vymene raz za cas nevyhne. Potom skusim tie gelove.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Heh, cena pomaly ako za nove sluchatka, asi to plnia platinou.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

heretik napísal:Strieľať budem hlavne z AK47, tak možno by to chcelo aj väčší útlm, ale na druhú stranu, väčšie slúchatká by mohli zavadzať.
Poznám chalanov s citlivejšími ušami, čo hlavne na krytých strelniciach používajú kombo štuple do uší + SportTac-y vyhulené na vyššiu hlasitosť. Osobnú skúsenosť s tým nemám, len reportujem čo som videl a počul.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Tiez pouzivam combo ( ked nezabudnem). Skratena vz58 s kompenzatorom WAR dava slusne slehy.
U mna je dovod aj ten, ze mi vadi ked mi 3M pritlacaju okuliare na spanky, tak si ich v prestavkach odkladam. Pridavne stuple su poistka pre pripad, ze niekto vedla zacne palbu po prestavke skor nez si stihnem nasadit velke sluchatka
Olap
prispievateľ
Príspevky: 255
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa Olap »

Roman, ak nepotrebujes dioptricke okuliare, tak niektore ochranne okuliare mavaju rovno v baleni aj vymenny kit a namiesto klasickych noziciek je tam potom gumenny pasik - skoro ako na plaveckych okuliaroch. Potom ta to nebude ani tlacit na spankoch.
Raz som to mal na ociach a dokonca mi sedeli lepsie ako klasika s nozickami. Ani nevadi ked clovek poskoci, nahne sa - stale sedeli rovnako.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."