Čo na uši, čo do uší

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak sa chceš/potrebuješ na strelnici viac rozprávať a počúvať - v partii, pri inštruktáži, na súťaži - elektroniky sú na nezaplatenie. Pre mňa osobne majú aj zdravotný benefit - mám odpozorované, že nemám tendenciu dávať si elektronické chrániče dolu vždy, keď s niekým dlhšie kecám. S bežnými pasívmi sa mi oveľa častejšie stávalo, že som schytal do uší ranu naostro, keď som sa mylne domnieval, že práve nikto nestrieľa. A uši si takéto "zážitky" pamätajú.

Ad úroveň ochrany - chlapi, čo majú citlivejšie uši, zvyknú používať kombo štuple + elektroniky vyhulené na vyššiu citlivosť. Skresľuje to samozrejme viac, ale takto stále počujú rozhovor aj sú zároveň viac chránení.

Machead napísal:ale ja osobne tejto elektronike nedoverujem.
Tomuto nejako nerozumiem, o akej dôvere je reč?
Keď odíde elektronika na chráničoch (či už baterky alebo úplný kaput), jednoducho s nimi dostrieľam ako s pasívnymi chráničmi.
To už by ma viac trápila dôvera v elektroniku mobilu, TV, PC či auta, kde keď odíde elektronika, často skončí aj primárna funkcia toho zariadenia. Pri TV to moc nevadí, pri tých ostatných môže ísť o veľa.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

No o dovere v tu ich funkcionalitu, pre ktoru by som si ich kupil miesto pasivnych. Teda ze budu reprodukovat hovorene slovo a ine zvuky okolia vyjma strelby.

Ako pasivne budu fungovat tak ci tak, ale vyhodit peniaze za nejaku funkciu ktora potom nefunguje tak to nie :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Preco by nefungovala funkcia? Co poznam ludi, tak funguje vsetkym a zmetok sa moze objavit vsade. Osobne som bral od Rasta nejake noname cinske sluchadla za 40€, funguju uz 4 roky + mam z BlackMarketu za 25€ zalozne pre kamaratov. Su dost na *** ale plnia presne ten ucel co pisal Yarco - mozes sa rozpravat aj pocas toho ako niekto striela.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... akurat že keď dachto vystrelí, ta na chvíľu vypnú zvuk :wink: a tak máš rozhovor s pauzami - ale dá sa tá polsekunda odčítať z úst alebo domyslieť z kontextu :lol:
(myslím tie Black Market - inak, mám ich tiež, ale ftedy ešte boli Mil-Tec :twisted: )
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Yarco,

poznám funkciu el. slúchadiel a vtip je v tom, že 2 kamoši majú túto istú značku ako ja a funguje im bez problémov, jediná vec rozdielna u nich je tá, že majú staršie modely.

Elektronická teda aktívna funkcia tlmenia pri el. slúchadlách je podľa môjho názoru dosť podstatná funkcia, kvôli ktorej som si ich ja a aj drvivá väčšina strelcov kúpila.

Mne tie slúchadlá po príchode na strelnicu fungujú normálne ako majú, ale po cca hodinke jednoducho prestanú, ako keby sa unavili alebo ako to nazvať a keďže tento problém už nastal aj pri vyreklamovaných slúchadlách, začalo ma to už štvať :lol: .

Pasívne slúchadlá mám takisto - Peltor Optime III, bol som s nimi spokojný, len mi už začalo liezť na nervy to, že pred každou debatou som ich musel dávať dolu, alebo sa 3x pýtať, čo sa vlastne povedalo :roll: .

Prišiel som každopádne na to, že aj keď je niečo americké (teda neviem či to priamo v USA vyrobili), tak aj keď to je lacnejšie, nemusí to byť to pravé orechové.

Ja len taký môj postreh k tomuto.
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Po dlhom zvazovani peltor sporttac vs. má sordin som sa rozhodol pre sporttac s gelovymi nausnikmi. Viete mi prosím poradiť spoľahlivý obchod kde kúpiť? Gélové nausniky sa vyrábajú už aj pre Európu. Majú v produktovom kóde EU. Akurát u násich neviem nikde nájsť.
N
Kontaktoval som nejaký nemecký shop kde majú aj sporttac aj gélové nausniky, no nechcú posielať kvôli nejakému zákonu o odpadoch....
Dakujem za tip.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Grube Zvolen?
Miri357
prispievateľ
Príspevky: 119
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Miri357 »

Ďakujem, oslovim ich.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Viď vyššie Zlomizub Uto Aug 22, 2017 4:59 pm :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."