Sig P938 a P224

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Sig P938 a P224

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Nevidel ich nahodou uz niekto v nejakej predajni na slovensku?

Zaujima ma hlavne P938:

Obrázok
Obrázok

na IWA som sa tohto roku nedostal, ale chcel by som si ju 'chytit do ruky' kedze vazne uvazujem ze by som s nou nahradil G26ku na EDC. Kompatibilita P224 s 'velkymi' sig-zasobnikmi by sa mi sice pacila, ale ta je velkostou na urovni G26ky a hladam nieco subtilnejsie (P238 sa mi zasa v tlape az stracala a bola len na dva prsty, ale dufam ze P938 Extreme s +1 alebo Equinox s +2 zasobnikom by mohlo byt to prave orechove :twisted:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Jediny kto by ti t stym mohol pomoct v SR je Frano.... Ale tomu davam realne ken cca 10%-nu sancu ze to zozenie... :?
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Veľkosť (výška) P238 a P938 je pokiaľ viem rovnaká. Ten lepší úchop pri P938 bude len pri zásobníku s bodkou.

Ja som držal P238 v paprčiach u Fraňa. Pišlolka to je moooc pekná a aj sa mi celkom dobre držala na to, že mám veľké paprče. Ešte, že bola rezervovaná ... mal som pri sebe nákupko :D
Fraňo mi hovoril, že prišla zhruba po 2 rokoch od objednávky. Takže dodací termín na P938 bude asi podobný.

Ja osobne by som bral P238, 9mm Luger je veľa na takého prcka.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Dik za postrehy a mhm, Frano mal len ten jeden kus P238cky (objednany pre konkretneho zakaznika).

siver: Mne sa 238cka velmo paci, ako som uz pisal sice mi bola len na dva prsty, ale s predlzenym zasobnikom som ju neskusal a myslim ze ten +1 by umoznil aj drzanie troma prstami, a az Pearce Grips zacnu robit +3 a pod. tak ten uchop bude mozno takmer plnohodnotny. Raz som ale chcel jednoznacne 9mm, takze tato nova P938 je presne to na co som cakal. A v razi problem nevidim, okrem dlzky hlavne a komory Sig na 938 vs 238 prepracoval viacero veci (uplne iny vytahovac, iny pruzinovy system, atd., aby sa nerozsypal po tisic ranach ako to zvyknu robit mnohe mikro-subkompakty v 9ne). Spatny raz je sice o malicko vyssi nez pri G26, ale aj ked na papieri su vonkajso-rozmerovo podobne, v realite je to diametralny rozdiel (Glock ma tu hrubku vsade, Sig len na ovladacich prvkoch a zvysok zbrane = to co mas 'za pasom' je o dost uzsie).

Ako backup zbran sa da nosit aj v ankle-carry (co s G26 je sci-fi :lol: hlavne ale clovek moze nosit lock&load (zaisteny IN), s +3 botkou to bude 9+1=10ran, plus ziska identicke ovladanie zbrane ako ma na full-size, atd. :twisted:

Oh well, uz ju teda len niekde najst... :roll:


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Ano, Frano mal len ten jeden kus a pokiaľ viem tak ho nakoniec ani nezobral ten - kto ho objednal :D

Pri tom Lugri by mi nevadil spätný ráz, ten sa dá naučiť zvládnuť. Ale bál by som sa životnosti. Väčšina týchto minipištoliek s tým má problémy. A nechcel by som zažiť reklamáciu toho jedného privezeného kusu do SR.

Ale ináč veľa šťastia a trpezlivosti pri zháňaní ....
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Ja mám 938 asi 4 mesiace.Je to fakt perfektná pištolka na nosenie.Úchop pre mňa perfektný ale len so 7 ranovým zásobníkom.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Kde sa Tí ho podarilo zohnať a koľko vyšiel so 7 ranovym zasobnikom? Tiež som uvažoval o tejto peknej pištole na nosenie. Ako sa z toho strieľa?
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Mám ho od Fraňa.Asi pred 2 rokmi som sa u neho informoval ohladom tejto zbrane a ozval sa mi v októbri,že ju majú skladom.Zobral som Equinox a mňa stál myslím 1000€?
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Strieľa sa z toho perfektne.Kto ju držal v ruke veľmi chválil úchop.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Guns> ja by som na tvojom mieste skusil Rakusko. AK poprosis Peta Trencana tu z fora, tak sa ti na nu moze aj u 2 najvetsich rakuskych predajcov spytat. Dovozne povolenie by zase z Rakuska nemal byt az taky problem a Vieden je na skok.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Kamarat ma P938 asi pol roka, za ten cas z neho buchol cca 200 nabojov. Kvalita spracovania typicky SIGovska, na pohlad aj omak krasna zbran. Kupovana u Frana, v krabici bol k pistoli len jeden zasobnik, aj ked tam bolo vybratie na este jeden nahradny. Co sa tyka strelby, spust je strasne tvrda, velky odpor zodpoveda typicky obrannej zbrani, presnost na 15m vynikajuca. Sice viac skace v ruke, ale to je dan za male rozmery, no nic co by sa nedalo trochou cviku zvladnut. Poistka drzi natiahnuty kohut rovnako ako u klasickych 1911, nie je ziadny problem rychlo tasit a odistit. Co sa mi ale nepaci, je jej nespolahlivost (este nie uplne zastrielana pistol?) - zo zasobnika min. jeden zlyhac, nezalezi od sile uchopu ani od znacky streliva. Skusali sme z neho strielat viaceri a stalo sa to kazdemu. Ak sa to vyriesi riadnymm zabehnutim zbrane, nemam jej co vytknut, inak ked dojde dalsi objednany zasobnik, skusime to s nim a uvidime...
Kazdopadne, nemat uz g26, tak by som siel do tohto krpca, ako pocket gun je super :-)

Edit:
Po cca 100 dalsich nabojoch vsetky chyby zmizli, Sig striela uplne spolahlivo, asi si len diely potrebovali sadnut :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Maly updejt, takto vyzeral novy:

Obrázok

a takto vyzera po upravach (Trijicon mieridla a Hogue pazbicka):

Obrázok Obrázok


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 12 years 10 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Fesak, upgrade mu pridal na krase :-)
Ako sa drzi s novymi pazbickami? A ake puzdro pouzivas?
Nech Ti robi len radost :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

limo: Dakujem! Hogue vylepsil uchop minimalne o 30% (predtym povedzme 60%, s nim je to uz 90%, co je na sub-sub-kompakt celkom slusne :wink:

Puzdra: Crossbreed MiniTuck a High Noon / Down Under

Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Sig Sauer"