Aké strelivo do glocka?

vigorous_pike

Aké strelivo do glocka?

Príspevok od používateľa vigorous_pike »

zdravim, pred týždňom som si kúpil G 17 gen 4 a k tomu len tak na začiatok 2 krabičky lugerov značky GECO. Tak som celý natešený išiel vyskúšať svojho glocka ako strieľa a na 10 metrov som medzinárodný pištoľový terč zo 17 - tich nábojov zasiahol do čierneho iba 5 - krát a všetky strely mi išli širinu - marinu. Z glocka som ešte nestrieľal a myslel som si, že chybu robím ja. Pristúpil som k terču asi na 3,5 metra a to isté. Mám dosť odstrieľané z CZ 75, tak som nemohol uveriť vlastným očiam a zhrozený, že mám nejako poškodeného glocka od výroby som išiel domov. Potom mi dal kamarát krabičku nábojov OZ POVZBROJ Považská Bystrica ( starých asi 10 rokov) a na 15 metrov som sa striafal najhoršie do číslice 9 ( pri mierenej streľbe)
Vie mi niekto povedať, či to bola len zlá séria nábojov?
Dosť ma to sklamalo, nakoľko to bolo moje prvé strielanie z glocka a ešte k tomu vlastného, teraz sa bojím si do neho kúpiť nejaké strelivo, s obavou, či sa mi neprihodí táto udalosť znovu.
vie mi niekto poradiť akým strelivom mám strielať?
Ďakujem
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

To je fakt divne ze na taku kratku vzdialenost ti to striela sirinu marinu. Paradox je ze znacka Geco ma v streleckej komunite velmi dobru reputaciu co sa tyka kvality vyroby a rovnomernosti navazok. Glock by v podstate mal zozrat vsetko, neodporucaju sa olovene strely bez plášťa. Ja som vcera strielal Geca z glocka a ziadne problemy a aj presnost dobra.

Skus dat zo zbrane strielat niekoho ineho, podla moznosti skuseneho strelca a ukaze sa ci to bude pretrvavat

Ake konkretne naboje Geco to boli?
Naposledy upravil/-a inspiring_swanson v 24 Máj 2012, 17:15, upravené celkom 1 krát.
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Nazdar Palo,

ja zo svojej G17 4g. strielam co mi pride pod ruku (gecco, sb, zvs, prebijance) a zatial som ziaden problem nezaznamenal.
Mozno to bola len prva Tvoja zoznamovacka s G a drzal si to nejako blbo.
Na tvojom mieste by som teraz znova kupil krabicku GECCO a isiel skusit, som presvedceny ze uz to bude v pohode.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

mozes inak troska upresnit co to znamena ze striela nepresne? ako daleko od seba mas zasahy? lebo deviacie par desiatok cm su uplne v poriadku ak niesi zvyknuty na glockacku spust a pokial viem tak ten medzinarodny terc je dost maly a 10 od 1 su fakt neni daleko
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa revino »

Lukee
od 10 po 1 nie je daleko?

http://www.zbranezlin.cz/images/mezinar ... 50__20.jpg

pokial sa nemylim,tak ten format je cca 60x60cm
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Revino,

Palo pisal, ze "do cierneho". Prvy krat z G spuste, na 10m, to nie je nic strasne, hlavne ak pred tym strielal zo SA/DA CZ 75
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa revino »

MadDog

viem, co pisal Palo. ja som len chcel ukazat Lukovi, ako vyzera medzinarodny pistolovy.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mozno ozaj slo o zlu seriu, resp. nekvalitne zapalky, kvalita zapaliek moze mat zasadny vplyv na presnost/rozptyl strelby.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

revino, sorry som mal na mysli malorazkovy/vzduchovkovy, teraz vidim ze palo pisal pistolovy.

ak sa ma teraz nekto spyta ze aky hlupak striela s pistolou na vzduchovkove terce, tak ja som jeden :D, a to takym sposobom ze zoberem nejaky normalny terc s obrysom postavy trebars a na lubovolne miesta si pricviknem ten vzduchovkovy
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa revino »

v pohodeeeeee :wink:

a take lepenie tercikov je fajn. hlavne pokial sa puka na kratsie vzdialenosti.
vigorous_pike

Príspevok od používateľa vigorous_pike »

ďakujem za odpovede, ano ako ste písali bol som zvyknutý na spúšť SA/DA, ale aj tak som si spúšťanie pri glocku odkontroloval a ako tu niekto zobrazil ten medzinárodný pištoľový terč, tak presne taký som mal na mysli. Čo sa týka zásahov, tak boli porozhadzované, nebolo to tak, že by mi to išli iným smerom, ale dobrý rozptyl, ale tam bol rozptyl asi 30 cm ak nie aj viac!! A usúdil som preto tak, že ide o zlú sériu streliva, lebo keď som vždy pri poslednom výstrele pozrel do komory a do hlavne, tak som videl zvyšky nespáleného pušného prachu, čo som ešte predtým na žiadnej inej zbrani pri hocijakom strelive nevidel. Chcem skúsiť aj iné značky a uvidím čo to povie. Len ako hovorím je nepríjemná prvá skúsenosť s pištoľou na ktorú som sa tak tešil :) Skúsim iné, potom napíšem ako som dopadol, ale dúfam, že sa môj glock bude navždy držať hesla GLOCK Perfection pri hocijakom strelive
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Geca lugre mi strieľajú trocha vyššie než iné značky nábojov, ale to je tak všetko, rozhodne sa nemení rozptyl. Ale inak aj tak sa mi na tom niečo nezdá, ak si správne odhadol vzdialenosti, tak nechápem ako to môže netrafiť do čierneho na 3,5 metra, ten čierny kruh má tak 20 cm šírku, aj keď by ten Glock mal hladkostennú hlaveň tak to tam musí ísť. :)
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

prve strelivo co som skusal bolo tez GECO ale v kal. 45ACP a nemal som s nim ziadne problemy. Na prvy raz som strielal na vzdialenost 20m mal som aj dake desiatky a zasahy by som vpratal do kruhu v premere tak 15 cm no prvych par ran som kus podstrelil no potom som to tlacil kus hore a bolo to v pohode.
Ake mate skusenosti so strelivom znacky SB ??? alebo CCI Blazer s tou hlinikovou nabojnicou ?
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa sano2 »

neodporúčam Al nábojnice a S&B je v podstate na vlastné riziko, pozor pri S&B na ocelové nábojnice.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Blazer hlinikove nabojnice - zdaju sa mi troska divne, vystrielal som len dve krabicky a ked som na strelnici menil naboje za tie co nosim a vyberal som naboj z komory, bola poskodena nabojnica - jak keby ten hlinik ani to nezniesol. Za take naboje by som cakal vyrazne nizsiu cenu ale nestoja menej ako ine treningove FMJ strelivo. jeden naboj bol tak slaby ze ledva ledva obtiahol zaver na G26 kde je dost tuha pruzina.
S&B v podstate funguje dobre, len sa mi zde ze viac spinia zbran, hlavne tie naboje co maju "mosadznu" strelu - vytvara to akysi povlak na rampe do komory hlavne a ide to dole ako z chlpatej deky

Ak chces kvalitne strelivo od CCI, vyskusaj Blazer brass alebo Speer Lawman. Tie druhe malo spinia, su rovnomerne, navazky su velkoryse len su troska drahsie. :) Lawman 357 sig robia fajnovu ohnivu gulu a supersonicky tresk stoji za to. S blazer brass nemam skusenosti
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"