Malorazka

uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Igrlik dakujem za info.

Dnes som bol na strelnici vyskusat ZKM. Konecne uz asi na chvíľu bude pokoj a bez zasahov bude. Ako tak som nastrelil puskohlad. Strielal som na biatlobisticke sklopky na 50 metrov v lahu.
A skusal som aj terce. Prikladam sem terc Rukojemnicka drama, tlaceny na A3, vzdialenost 50metrov. Poloha v lahu ale nakolko mi este neprisiel bipod tak som vseliak zalomeny strielal opretý o ruksak. Pazba neopreta o nic dole len o plece.
Strelivo SK Rifle Match. A puskohlad 6 x 42 Nikko Stirling. Chcelo by to este asi nakliknut trochu vyssie. Ale na take plechovkove strielanie to je zatial OK. Montaz je zatial obycajna Alumiunium Norconia za 20€. Ten puskohlad som mal predtym na Slavii 631.
Skoda toho Headshotu rukojemnika. Ale chce to este vela trenovat a ked bude aj bipod zvyknut si uz finalne na polohu.
Prílohy
IMG_20190601_134633-1383x976-800x565.jpg
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Kde su tie casy, ked som kreslil tento terc. :)
uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Adrian : dobra praca :D

Chalani ale mam na vas otazku ohladom optik. Mate nieco overene co sa oplati kupit v takej cene 100 - 200€?
Akoze videl som Walthera 8-32 x 50 ale su nanho rozporuplne recenzie.
Ci ma vobec zmysel nieco v tejto cene kupit. Neaku cinu ktora ma dobry pomer cena vykon
Chapem, ze zvycajne na toto byva logicka odpoved o cene optike a tomu priamej umere kvality.
Ale osobne mam dobru skusenost s klasickým binokularom. Kde som mal kupeny turisticky binokular v cene 150€ a ked mi ho ukradli zakupil som cinsku znacku za 70€ a ta ho okrem vahy a balenia predcila obrazom ostrostou, aberaciou atd.
Takze urcite su aj neake lepsie cinske znacky.
Mate nieco overene?
Momentalne mam Stirling 6 x 42 AO mildot, puskohlad mi postacuje na 50 metrov je to relativne OK.
Ide mi o strielanie do 100m ale zvycajne na takych 35 - 75.
Dakujem za info. Pripadne ak je tu na malorazky tema o puskohladoch presuniem to tam.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ten Walther urcite nie. Videl som ich par rozbitych. Na vzduchovkách a aj na malorazkach.
Mozno Ta to nepotesi, ale radsej si priplat, ak mas moznost. Ked do 100 metrov, tak napríklad rada Hawke Sidewinder nie je zla volba.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja mam na ZKM ten Hawke Sidewinder o ktorom pise Adrian a spokojnost. Od Hawke mam puskohlad aj na vzdochovke a spokojnost aj tam (Airmax 3-9x40 tusim).
Ak chces strielat na 100m tak o inom ako 24x zvacseni neuvazuj. Navyse ak Ta to chyti a budes si chciet skusit strelit aj sutazne tak zvacsenie mensie nez 24x pre teba bude oproti ostatnym handicap.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Presne tak. A vyber si aj dobry typ zamerneho kriza.
Ale to sa uz dostavame k teme puskohlady ...
uv-pen
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 4 years 10 months

Príspevok od používateľa uv-pen »

Ja som vedel ze sa dostanme k tej 400-500€ triede :D
Nuz ale asi to tak je ako to prislovie o lacnych veciach a peniazoch.
Bude sa zatial strielat zo 6x42 aj tak vlastne chodim len na 50m strelnicu.
A uvidi sa neskor. Za 10dni cakame prvy prirastok tak najprv pojdu € tam. A neskor sa uvidi.
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Peco »

Zdravím,

Viete poradiť malorážku pre ľaváka? Na rekreačnú a športovú streľbu v duchu "taktickej" malorážky, po prípade niečo, kde by šiel osadiť aj diopter na súťaže družstiev v KVvZtkach...

Ďakujem za odpovede.
zabludeny
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 11 years 8 months

Príspevok od používateľa zabludeny »

Zdravím
Nepoznám podmienky súťaží KVvZ, ale podľa zadania to vychádza na samonabíjačku so zásobníkom. Dobrá voľba je Ruger 10/22. Mne osobne sa páči aj Norinco JW14, ale chcel som niečo skladné a skončil som pri Marlin Papoose.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Na Viacboj KVvZ potrebujes opakovaciu malorazku.

7.1 Zbraň a strelivo
Malokalibrovka – s okrajovým zápalom = kalibru 5,6 long rifle jednoranová s mechanickými mieridlami – otvorené alebo diopter.

Kompletna vykonavacia smernica je tu: https://www.szvvz.sk/sportove-sutaze/sm ... y-viacboj/

Ja viacboj nestrielam, ale co viem tak sa pouzivaju najma ZKM 456, Suhl 150, pripadne ruske SM-2 a pod..
Ci tieto pusky existuju aj v prevedeni pre lavaka Ti povedat neviem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pazba pre lavaka sa da vyrobit na zakazku. Pod pojmom "takticka malorazka " si predstavujes co ? Na SK sa striela malorazkou MaO, Viacboj KVvZ a biatlon. Na MaO mozes mat zasobnik, na KVvZ iba jednoranka, ako uz napisal the plaky. Takze ak budes kupovat zasobnikovu malorazku z druhej ruky, tak aj s jednoranovym podavacom. Ten podavac sa tazko zhana samostatne. A este jedna poznamka : na MaO musi byt puskohlad, na KVvZ sa puskohlad nesmie pouzivat. Ak budes mat iba jednu malorazku, budes musiet stale zhadzovat puskohlad dole, ak pojdes na KVvZ sutaz. Ako dlho Ta to bude bavit ? Ja to vidim na dve flinty. Mna to pri IPSC Rifle so Sa vz.58 bavilo jednu sezonu, pri IPSC s kompikom, pri KVvZ kompik dole, potom ho zase nahodit pred IPSC, potom zase dole pri KVvZ atd. ...... :roll:. Tak som si na IPSC kupil AR a vz.58 nechal na KVvZ. Ale to uz som OT.
atrej177
občasný prispievateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa atrej177 »

Zdravím poradí mi niekto montáž na ZKM 452?
Krúžky 30mm.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Mr.DRAKO
prispievateľ
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa Mr.DRAKO »

Ak chceš kvalitu za ešte prijateľnú cenu, skús si nájsť krúžky značky BKL. Neviem, aká je teraz dostupnosť, skús pogoogliť...
Peco
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Peco »

Dobre, Tak skúsme najprv malorážku vo vyhotovení pre ľaváka, čiže záver na ľavej strane pre súťaže MaO.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Anschutz má v ponuke 2 typy pre ľavákov, no sú drahé. Skús osloviť CZUB, aj oni robili malorazky so záverom ovládaným zľava.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"