Ako ste nastreľovali svoj Glock?

Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa rado74 »

hari strielas mierenku sportovo alebo aj nosis zbran na obranu. Ak aj nosis trenuj skor pudovu strelbu a kasli na to ci je to 10 alebo 15 cm rozptyl a to uz nehovorim o tej vzdialenosti co si uviedol / 30m / svoje robi aj to ze Glock nie je zbran extra vhodna na mierenku koli sirokym original. mieridlam a tvrdej seriovej spusti.
Ak to striela vpravo dole je to zlym stahovanim spuste, mozno trochu aj zlym umiestnenim ukazovaka na spusti.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

ja som strhaval dolava dole, kompenzoval som doprava hore, po par tisic vystreloch sa to upravilo. treba doma susit.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Hari »

Dik,dik,chodim na strelnicu s kamosmi sa vyblbnut,dali sme si to na 30.m.len tak,ze kto nastriela viac bodov,lebo s CZ82/83 sme si davali 25.m.niesom,sportovy strelec,len som chcel vyskusat ten rozdiel a je to nebo a zem,do 9.luger som isiel aj koli cene bo 9m.brow.su 2x tak drahe jak lugery.Glocka som bral na nosenie,luger 9mm.je aj 2x.silnejsi ako brow. 9.mm,takze samozrejme zacnem trenovat pudovu strelbu lebo zbran mam hlavne na obranu a nosenie.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Hari »

A este som chcel,ze ked vyzdraviem a skonci mi PN,tak si zoberiem svojho noveho mloka a vyskusam si vsetky pazbicky v praxi lebo si myslim,ze mas pravdu s tym prstom na spusti,da sa ten uchop ako tak korigovat pazbickami,mam dost velku ruku,najprv som bol presvedceny,ze zakladna velkost je dobra no vyskusal som si na sucho sj tie 2.gripy co su v baleni a teraz neviem,musim len skusit,uvidim ci to zrobi.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

Hari, kam chodíš na strelnicu?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hari napísal:yarco: som pravak,ak by sy vedel poradit tak dik,nepotrebujem byk sampion,no chcem sa dostat aspon do 10 cm.Je to realne?
Toto tu už možno bolo...
Nie je to univerzálny neomylný nástroj, ale ako pomôcka myslím poslúži:

Obrázok
https://picasaweb.google.com/lh/photo/l ... directlink
Ak by bolo treba, vyhrabem niekde aj SK/CZ verziu.


Ja ako amatér a nemierenkár ti poradím len jedno - ak hľadáš zdroje svojich chýb pri streľbe, začal by som s terčom oveľa bližšie než na 30m.
Čím ho dáš ďalej, tým viac faktorov vplýva na celkovú presnosť a tým ťažšie sa potom hľadajú a analyzujú jednotlivé chyby.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

yarco radi spravne-aj nasi motaci :twisted: buchaju na 25-30m,potom rozšteluju mieridla a ani za toho uz nevedia kde to ide :roll: Daj na 10m skus mierit na spodny okraj cierneho,alebo na stred.Opatrne stlacaj spust,snaz sa nestrhavať,uvidis ako ti to ide.Daj 15m skus znova.Keby som mal ja nastrelovat zbran na 25m uz by som ju davno niekde hodil co furt buchnem do prdele :wink: Ale zas ked triafam na 15 m jednou dierou viem ,ze chyba nieje v zbrani ale mojom prilisnom sustredeni na 25 m kde strhavam,nevidim pekne mieridla a pod.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Hari »

Servus,dakujem za ten tercik,nasiel som ho aj v slovencine ale uz neviem kde,samozrejme,ze som skusal najprv par ran na 5m.potom 10m.15 a 25m.Skusil som aj na 50m.na terc lisku,len zo srandy co to spravy a vsetko bolo dnu,no to bol kamosov glock,z mojim som este nemal moznost dostat na strelnicu,som z Vranova a tam je strelnica v Zamutove,je tam dost problem dostat sa,naposledy som bol v Dvoriankach
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

V strucnosti niekolko zasad presnej strelby.
1. Rovnake drzanie - zbran musis pri kazdom vystrele drzat
rovnako - uchop aj sila
2. Rovnake spustanie - pomaly plynulo, prst vzdy rovnako na spusti,
vektor sily posobiacej od prsta na spust by mal smerovat cez
stred pazbycky, ako nahle smeruje inak dojde k strhnutiu
3. Ostra mucha - pri miereni oko zaostrit na muchu cielnik je trochu a terc
viac rozmazany (v zavislosti od jeho vzdialenosti), ak mucha nie je v
strede vyrezu cielnika a zaroven zarovnana s jeho hornym okrajom
treba prestat tlacit na spust, udrzat namacknute a pokracovat az sa tam
vrati, nesnazit sa rychlo spustit ked je mucha v tejto pozicii, vtedy dojde
k strhnutiu

Dala by sa o tom urobit cela prednaska ale uz dorzanie toho co som napisal vedie k viditelnym zlepseniam.
inspiring_chatelet

Príspevok od používateľa inspiring_chatelet »

Plny suhlas s Duso-m
a len pridam k bodu 1. este stale rovnaky postoj a pozicia noh, ruk a celeho tela.
Ak zajdeme do "extremu" napriklad pri lubovolnej pistoli (.22 LR) zalezi aj na rovnakej obuvy a obleceni :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

to sa bavime o nejakych minimalistickych zakladoch, kedy ma strelec, ktory v zivote nedrzal zbran ziskat nejaky navyk a naucit sa trafit ciel, alebo o nejakej konzistentnej technike strielania?
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

luke napísal:to sa bavime o nejakych minimalistickych zakladoch, kedy ma strelec, ktory v zivote nedrzal zbran ziskat nejaky navyk a naucit sa trafit ciel, alebo o nejakej konzistentnej technike strielania?
Ja tvrdim, ze to patri medzi zakladne pravidla presnej strelby. To co som v skratke napisal by mal zvladnut kazdy kto chce presne strielat.
Plati to aj pre tych co uz zbran v ruke drzali ale presli vycvikom trebarz pri policii. Uz som ucil tieto zaklady aj takych.
Tak isto to plati pre sportovych strelcov. Od stupna majstrovstva konkretneho strelca sa tieto zakladne zasady modifikuju za ucelom dosiahnutia lepsich vysledkov. Predsa len sme kazdy iny a nemusi na daneho cloveka platit presne to co plati vseobecne.

Co je to konzistentna technika strielania?
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Hari »

Diky za zakladne info co sa tyka presnej strelby,vsetko chce len prax,nikdy som nebol velky teoretik,proste zoberem do ruky kver,obtiahnem a strielam a nezamyslam sa nad pouckami,nehovorim ze su zle,kazdy nejak zacinal a ma ine navyky strelby, len som sa chcel dozvediet ako mam zacat cvicit strelbu,aby som vedel,samozrejme presne aj slusne potrafiat do terca aj vediet aj vypalit na nohy,napr.rychlo a bez mierenia.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No tak potom budes musiet mat talent od boha aby si presne strielal. Co zrejme nemas podla toho co som od teba cital vyssie. Vela stastia na tvojej krížovej ceste.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa Hari »

Co sa tyka strelby,tak je fakt,ze niesom najsamlepsi ale niesom ani slepy,v robote pistol nieje moja primarna zbran,mam z nej len 3,naboje za mesiac na 25.metrov(pi.vz.82/makarov).Na vyhovel je 18 bodov,na dvojku 21-24 bodov,25-30 na jedna,furt mam inu pistol a furt mam tak v priemere dvojku.Najlepsie som mal 29 bodov.Kedze mam rad strelbu z pistole,tak som si kupil vlastnu a chcem zacat strielat,ziskat" obranne navyky aj tercove"
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"