Obrana

Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

Igrlik,
to netvrdim, asi si ma nepochopil.. ked uz moja nechce nic nosit na obranu tak som jej dal aspon takuto instruktaz. ako pouzit to co mava bezne pri sebe.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Mňa napadá ešte flobertka, aký to má ale zastavovací účinok, to neviem. Ďalšia vec, ktorej nerozumiem je tvoj strach o útočníkove zdravie, Lea. Veď predsa keď niekto útočí na moje zdravie/život, tak nebudem brať ohľad na to, či mu nejako ublížim, alebo nie..
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

mab, ten citát bol z nejakého amerického webu, na margo odporúčaní miestnej polície napadnutým ženám...

Lea, plynovka neomámi, štípe v očiach a v nose - trošku prislepí, pridusí...

Efekt "Au bolí..." - no bejzbolka!
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Rudo »

Lea, ak si uvedomis, ze nie zbrane, ale ludia zabijaju, potom pochopis, ze akykolvek predmet schopny znasobit ranivy ucinok je len tvojim predlzenim. Ak sa v tej chvili nebudes vediet spravne zachovat ty sama, nepomoze ti ani ochranny stit a plazmova puska. Utocnik na teba ohlad brat ohlady nebude.
S tou plynovkou by som velmi nepokusal. Na rozjarenych pripitych ujebkov to mozno staci, ale na ostrielanych kriminalnikov to moze byt velmi osemetne.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Elektricky paralyzer neodporucam. Jedna pani, ktorá bola obeťou útoku mi povedala že jej ho zobrali a ešte ním aj ona dostala. Keď už niečo vyberieš musíš s tým trénovať.

Ked sa branis ostrej zbrani, tak rozhodne nejaké bojové umenie alebo najlepšie krav maga. Žiadne fintičky, len maximum úsilia na zneškodnenie útočníka, alebo najvhodnejšia forma úniku. Popri tom využívať improvizované pomôcky ako už spomínané kľúče alebo natesno zrolovaný časopis.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ja nemám na čele napísané , že som imúnny voči zbraniam. Snažím sa(vo voľne) fungovať preventívne- t.j. vyhýbať sa kritickým situáciám

Pripravenosť na útočníka je určite vhodná vec, ale ak sa útočník dôkladne pripraví na útok voči obeti- má niekoľkonásobnú výhodu(pozná čas, miesto a okolnosti útoku na rozdiel od obeti)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

agger napísal:Elektricky paralyzer neodporucam. Jedna pani, ktorá bola obeťou útoku mi povedala že jej ho zobrali a ešte ním aj ona dostala.
Sorry to tučné písmo, ale to sa nedalo nezvýrazniť :lol:

K príspevku samotnému: neviem si predstaviť ktorú zbraň ak ti zoberú, tak ju nemôžu použiť proti tebe, no konkrétne elektrický paralyzér je jediná zo spomínaných čo sa bežne predáva so šnúrkou na ruku, na ktorej konci je kolík zasunutý v paralyzátore. Ak útočník paralyzér vytrhne, tak kolík so šnúrkou sa odpojí a paralyzér nefunguje. Samozrejme aby človek túto funkciu využil je nutné aby mal tú šnúrku okolo ruky a teda ruku s paralyzátorom vo vrecku, ale stále je to lepšie ako u ostatných možností.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Zoid:

JPP - :lol: :lol:


Lea: K tej plynovke - kazdy clovek ma prah bolesti niekde inde. Ine to je tiez u cloveka triezveho a ine u cloveka pod vplyvom alkoholu, alebo drog. Neviem ako su ucinky nabojov s obsahom 120mg Nonivamidu (rozoberane tu na fore), ale tipujem, ze lepsie ako bezny kaser. Taktiez ako uz bolo spomenute, plynovka ma odstrasujuci efekt a vystrel je dost pocut, co hra len a len v tvoj prospech. Vyrabaju sa aj full-auto plynovky, to znamena, ze behom dvoch sekund na jedno stlacenie spuste dokazu vystrelit cca 10 nabojov.
Pri sposobe pouzitie, ze vystrelis full auto zasobnik a utekas, sa mi to javi ako dobry obranny prostriedok.

http://www.youtube.com/watch?v=ge_2N_0-4is
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

njn Zoid, kto iný... Jedna pani predavačka v army shope ktorú poznám a povedala mi to "vis a vis".

Hlavná nevýhoda paralyzéru je nutnosť ísť na kontaktnú vzdialenosť a v momente keď útočník chytí ruku s paralyzérom, tak je jedno či je na šnúrke alebo ťažnom lane.

Ešte je možno na zváženie tazer. Je to elektricky paralyzér ale vo forme pištole strieľajúcej kábliky s elektródami. V niektorom čísle Zbraní a nábojov som na to videl reklamu. Len si teraz (bez pozretia zákona) nie som istý či je legálna.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Lea15
kasli na zbrane...
Potrebujes ochrank/c/u ,pis do PM :D
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

agger napísal:Ešte je možno na zváženie tazer. Je to elektricky paralyzér ale vo forme pištole strieľajúcej kábliky s elektródami. V niektorom čísle Zbraní a nábojov som na to videl reklamu. Len si teraz (bez pozretia zákona) nie som istý či je legálna.
(2) Zakázanou zbraňou je

f. zbraň, ktorá využíva elektrické napätie alebo elektrický prúd na zasiahnutie človeka alebo zvieraťa,
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja by som pre zmenu eodporucal nic co sa podoba na skutocnu zbran ak nou nie je. Dnes ma takmer kazdy grazel zbran a ak tasis plynovku zastreli ta v sebaobrane a z teba urobia fanaticku teroristkinu hlavne ak ta prepadne indian.
Ak mas problem so zbranami tak absolvuj kurz dakeho bojoveho umenia ale to bude daky cas trvat.
To jaj boli utekam prec je cviceny pes vo velkosti aspon Rotvajlera ale zoberie to viac casu ako ten kurz.
Na tu ochranku ti staci sem dat len fotku a uvidis kolko budes mat ponuk :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Lea15:
Ako vidíš, je toho na zváženie dosť veľa. :wink:

Ja by som na tvojom mieste kúpil na začiatok OC kaser, nestojí to ani 10e.
Tento začni nosiť vo vrecku/kabelke a popri tom pomaly hľadaj, čo je pre teba vhodné na obranu - čítaj web, debatuj s ľuďmi, snaž sa vyskúšať jednotlivé prostriedky. Po čase sa v tom zorientuješ a ujasníš či, čo chceš a čo nie.

A samozrejme sa tým začni trocha zaoberať sebaobranou aj v hlave - všímaj si okolie, zvažuj kade chodíš, čo a kto je okolo atď. Skrátka základná prevencia.


P.S. Ten paprikový kaser kúpiš napr. v Muničáku, ak si z BA (lokalitu nepíšeš).
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

K yarco-vmu poslednému príspevku. Nosenie kaseru v kabelke by som neodporúčal, najlepšie je ho dať do vrecka a mať ho v ruke, pretože vy ženy mávate v kabelkách plno všetkého možného a vtedy keď ti ho bude naozaj treba, tak môžeš stratiť plno času prehrábavaním sa v kabelke a hľadaním spreja..
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

No ak by si nahodou chcela skusit strelbu z ostrej aby si zistila, ze to nie je strasidlo, staci sa ozvat a verim, ze si mozes odskusat zbran aku len budes chciet (na strelnici aby neprislo k omylu) najde sa medzi nami vselico.
Len je tu riziko, ze ta to uz nepusti a budeme mat o dalsieho strelca viac v nasej komunite. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"