RUGER LCP .380

inspiring_black

Príspevok od používateľa inspiring_black »

budem si robit zbrojny preukaz a uvazujem nad touto pistolou.. som zaciatocnik, pistol som drzal 2x v zivote kedysi na vojne :) pistol by som chcel na skryte nosenie, s tym zeby som si chodil raz mesacne na strelnicu vystrielat skatulku nabojov.

ako je to momentalne so spolahlivostou tejto pistole, su uz ako tak vychytane muchy ktore boli uvadzane v prispevkoch v tomto vlakne ?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Konecne som si schuti zastrielal s LCP,skusil som aj na 25 metrov,na medz.pistolovy terc a bol som milo prekvapeny presnostou.Styri zasahy zo siestich ran do cierneho tesne vedla seba si myslim,ze o.k. Na 5 metrov jedna sedmicka,styri osmicky a jedna deviatka,ktora uz lizala desiatku.Strielal som ZVS Dubnica a Sellier&Bellot.ZVS boli silnejsie, 6,15g. S&B 6,0g Pri ZVS mi LCP skakalo v ruke,pri S&B sa chovalo "kulturnejsie",presnost zasahov pri S&B bola ovela vyssia ako pri ZVS.Som velmi spokojny s presnostou zbrane,ak by boli lepsie mieridla,tak by padli aj desiatky.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Pred dvoma týždňami som sa stal majiteľom LCPčka.

Je o ne dosť veľký záujem. DEAS už predal všetky, importér tiež, a v najnovšej dodávke z USA neboli, očakávajú ich najskôr o 3 mesiace. Nakoniec som našiel posledný kus v starej predajni v DS, a aj tam bol v deň kúpi iný záujemca, našťastie som už mal zaplatenú zálohu. 8)

Zatiaľ som z neho strieľal len raz (200 ZVS-áckych bez akýchkoľvek problémov) a zbraň ma milo prekvapila, očakával som nepríjemnejšie chovanie. Pevný úchop je absolútne nutný, ale inak sa dá zvládnuť v pohode, a to aj pri streľbe jednou rukou, dokonca som mal vtedy nad zbraňou lepšiu kontrolu. Po tých 200 ranách som samozrejme cítil miernu únavu v ruke, aj slabú bolesť, ale nič hrozné, na druhý deň už bolo všetko v poriadku.

LCP je rozmerovo fakt ideálne na nosenie, mám ho stále pri sebe. Kúpil som si púzdro 433/4 od Falca. Zbraň je v ňom na môj vkus trochu nízko, ak mi to bude veľmi vadiť, tak si púzdro upravím.

Zatiaľ spokojnosť, uvidíme čo prinesie budúcnosť.

P.S.: Našiel som druhú vec čo sa oplatí kúpiť v Hermese -- púzdra od Falca. 433/2 majú za rovnakú cenu ako Falco, 433/4 majú o 60 drahšie, ale stále je to lacnejšie ako platiť poštovné.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Berserker, vitaj v rodine LCP. :D Ja som si na svojom nafarbil mieridla bielou farbou, mierenie je teraz znacne lahsie a rychlejsie.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ďakujem. :)
Tiež plánujem nafarbiť mušku, ale červenou farbou, a možno aj cieľnik zelenou.
MadDog
občasný prispievateľ
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa MadDog »

Podla mna je farbenie mieridiel zbytocne, tato mini pistolka je primarne urcena na "prestrelku vo vytahu" :D Ja som nefarbil nic a na 5 metrov pri rychlej strelbe - v podstate bez mierenia je vsetko v postave.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

To farbenie mieridiel je skor na podporu psychiky, viem , ze to mam nafarbene, tak som si istejsi, ze trafim. Ked som skusal len tak zo srandy strelbu na 25m, bez farby na mieridlach sa velmi tazko mierilo, teraz je to znacne lepsie. Samozrejme, LCP je primarne urcena na "prestrelku vo vytahu", vtedy kazdy striela pudovo, nie cez mieridla. Ale tie zasahy v ciernom na 25m vzdy potesia dusu :D .
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa jesus667 »

ja som tazko uvazoval nad LCP.ALE nakoniec som kupil LC9 mam ho cca pol roka (cca 500vystrelov) a je to fakt masina.Ale aj to lcp ma este stale laka mozno pribudne 3ti ruger do zbierky :D ale este spekulujem ze predam P95ku rugera a zoberem si daky compact mozno revolver.
Hari
občasný prispievateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Hari »

Ahojte,nejak som ani neviem preco zacal uvazovat o nejakom kompakte ci subkompatkte skor...pozeram ze Ruger LCP je nieco celkom super na denne nosenie pri sebe,celkom plocha zbran,niekde som cital ze boli nejake problemy ale to bolo od vyroby zle zmontovane ,inde zase ze nie je na caste strielanie...ako to vlastne je?Su taketo male subkomakty na ochranu len na obcastne strielanie?Kolko by to mala takato zbran zivotnost?Alebo si mam radsej zadovazit revolver,tiez ma to laka nieco dvojpalcove,no revolver som este nemal a som zvyknuty len na pistole.Dakujem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Neoficialne info od predajcu : zivotnost LCP je 2500 vystrelov. Takze je to zbran skor na nosenie, ako na caste strielanie. Co sa tyka komfortu strelby, ked som za necelu hodinu vystrelil 150 nabojov, dost som citil ruku. Na spust DAO si treba zvyknut, je dlha a tvrda. Komfort nosenia je super, LCP je mala a lahka zbran.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ja som nad LCPckom dost rozmyslal,ale nakoniec som sa rozhodol ze chcem radsej Taurus 738TCP,co je zbran rovnakej kategorie a raze. Nakolko sa mi doposial nikto od Frana neozval napriek slubu,budem si ju musiet doviezt z Ciech.
Pozri si hodnotenia zbrani Ruger LCP,Taurus 738TCP a Diamondback DB380. Su to velmi podobne zbrane a v Cechach v pohode zohnatelne.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Neviem ako Taurus, ale LCP je dimenzovane na hrane co okrem nizkej zivotnosti sposobuje aj castejsie praskanie ramov a niekedy aj zaveru, DB380 zasa mala dost velke problemy so spolahlivostou. Ak to ma byt na dennodenne nosenie a obcasny trening pouvazoval by som nad inymi zbranami. Toto su imho ciste zalozaky do ponozky.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ked som pozeral testy a hodnotenia podobnych zbrani co sa tyka vekosti,hmotnosti a ceny,v razi 9Br asi najlepsie hodnotene boli prave Taurus 738 a Kel-Tec P3AT. Len Kel-Tec mi pride skaredy. Okrem Rugera LCP,Taurusu 738,Diamondbacku a Kel-Tecu sa daju este v Cechach zohnat Kevin a Kahr. Kevin je ale o dost tazsi a Kahr zasa o dost drahsi.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hari napísal:Ahojte,nejak som ani neviem preco zacal uvazovat o nejakom kompakte ci subkompatkte skor...
Tu si treba lepšie ujasniť, na čo to chceš a aký rozmer si ešte ochotný akceptovať. Lebo spomínaš kompakty a subkompakty, ale LCP a ďalšie horeuvedené zbrane už patria skôr medzi vreckové záložky (tzv. Pocket guns) než medzi subkompakty.
No a medzi kompaktom (napr. G19) a vreckovým LCP/DB380/Kevinom je rozdiel asi tak pol vesmíru :wink:

Ako už spomínal gewehr, pištoľové záložky sú plné kompromisov a mávajú značne obmedzené využitie aj životnosť.

Ak chceš malú zbraň, ktorá ale veľa vydrží a dá sa s ňou 'normálne' strieľať a aj nastrieľať, pozeraj skôr v kategórii nazvem to 'služobných subkompaktov' - G26, SW MP9SC, HK P2000SK, GP P11 a pod.


Doplnenie: V inom vlákne si písal, že máš aj G17-ku. V tom prípade by som na tvojom mieste určite aspoň pouvažoval aj nad G26-kou (príp. G19). Kompatibilita ovládania, príslušenstva a väčšiny náhradných dielov rozhodne nie je na zahodenie.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Skoda ze Glock nepokracuje v pistoliach podobnych G36. Uzsie a s jednoradovym zasobnikom. Keby pustili von taketo zbrane v 40SW,9Luger a 9Br,urcite by to bola vzhladom na povest a oblubenost znacky Glock poriadna stuka v zbranovom rybniku. Do placateho Glocka 7+1 40SW alebo 8+1 v 9Luger by som siel hned a neuvazoval by som nad Rugerom,Taurusom ci Kel-Tecom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Smith & Wesson a Ruger"