Zbrojný preukaz a praktická skúška

friendly_bose

Zbrojný preukaz a praktická skúška

Príspevok od používateľa friendly_bose »

Zdravím páni,
dnes som absolvoval psychlóga a lekára, oboch samozrejme úspešne a draho. Zákony mám naštudované, literatúru si priebežne čítam a pomaly sa chystám na skúšku. Mám jednu otázku :
Súčasťou skúšky je aj praktická časť, niečo ako bezpečné zaobchádzanie so zbraňou, kontrola či je nabitá a podobne. Pár krát som už strielať bol, ale rád by som vedel čo odo mňa budú skutočne chcieť a ako/kde to mám natrénovať.
Aké máte skúsenosti?
Žiadam o AF, v Bratislave IV.
Bol niekto z Vás na skúškach v BA4? Nie som živnostník, ale chcem Ačko, mám čakať tvrdý odpor? Poradíte ako na nich ? Ďakujeeeeem
Naposledy upravil/-a friendly_bose v 05 Sep 2012, 16:13, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Väčšinou sa len opisuje postup vybíjania a tak, ale tak ja som počul aj o pár ľuďoch, čo museli rozobrať vzor 82 a podobne.
friendly_bose

Príspevok od používateľa friendly_bose »

fuha, to sa da kde naučiť ? ďakujem za reakciu ...
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

hlavne nemier na ziadneho cloveka :wink: nabitie,vybitie,kontrola komory atd.mozno sa ta spytaju ze kam by si strelil keby si musel dat ranu istoty alebo nieco take,tak si najdi najbezpecnejsie miesto....to sa pytali mna.ja som zhodou okolnosti mal zlomenu ruku vtedy,prakticka bola len ustna :wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Neviem, je to skôr výnimka, možno to boli ľudia ešte za časov keď také niečo bolo povinné - nechcem dezinformovať. Ak by si sa chcel naučiť túto konkrétnu zbraň, tak buď niekde v bazári zbraní alebo by ti to mohol predviesť nejaký policajt, tí ich používajú. Tieto zbrane s dynamickým záverom, sa rozoberajú trocha ťažšie než tie s uzamknutým.

Edit: k tomu čo napísal Martin Corleone - ešte prst mimo spúšte, inak z tej skúšky poletíš.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

ja som mal nabitie a vybitie.
Na co davat pozor:
-Nemier na nikoho cloveka
-Prst mimo spuste
-Nic nepokazis ked budes extra opatrny, nemas to na cas, napriklad ja som ranu istoty do "bezpecneho priestoru" najprv iba povedal, az potom som dal ked mi povedal policajt ze nech to spravim.
Ja som dokonca neobtahoval napriek tomu ze bol naboj cvicny, iba som povedal, az ked mi povedal "no tak obtiahnite", tak som obtiahol.
A este som nezabudol na zaciatku povedat ze danu pistol, myslim ze to bola klasika 82 som v zivote predtym nedrzal v ruke, iba glocka a ze nepoznam rozoberanie a spol...
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa volmet »

ja som mal na skúške CZ 70. ešte pri podávaní žiadosti mi policajt povedal, že ak nemám nikoho, kto by mi ukázal manipuláciu, tak môžem prísť a oni mi to predvedú. tak som aj spravil aj keď len zo zvedavosti. niekde som tu už o tom písal.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

v BA III je prakticka skuska formou teoretickej otazky, mna sa pytali co by som robil pri vzpriecenej nabojnici vo vytahovacom okienku.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...ja som robil E tak mi strčili do ruky staručičkú zväzarmovskú malorážku a dostal som "predviesť ukončenie streľby" - teda som hovoril, že vybrať zásobník (intuitívne som šahal dakde pred lučik a on fakt vypadol!!!), otvorť záver, ukázať - ukázal som policajtovi prázdnu komoru, zavrieť záver... načo on ešte pripomenul "...rana istoty!" tak som pvedal - tamten kút je bezpečný smer - a cvakol som tým smerom. Len treba dávať pozor a vopred sa postaviť tak, aby si zbraň na nikoho z komisie ani spoluskúšaných neotočil. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja som robil AF v 2007 v BA3 a žiadnu praktickú show po mne nechceli.

Veď tá rana istoty v uzatvorenom priestore kancelárie do akože bezpečného kúta je aj tak len teoretická sranda. Cvaknúť proti stene, to by sa mi triasli ruky už len pri tej predstave, čo keby. Ja som doma ešte nikdy ranu istoty v uzavretej miestnosti nedával a keď vypúšťam bicí mechanizmus obvykle vypúšťacím systémom, tak mierim do pohovky pod ktorou je plávajúca podlaha a pod ňou je gumené linoleum, tak dúfam, že pohovkou spomalený projektil 9 luger by snáď v dreve a linoleu uviazol. A aj keď moje želiezko má pádovú poistku a prst je ďaleko mimo spúšte, vždy ma to prinúti zaťať zuby a prižmúriť oči keby náhodou. A zdôrazňujem, že takéto srandy robím len keď som v miestnosti sám a manželka je aspoň za jednou stenou z panelu.
friendly_bose

Príspevok od používateľa friendly_bose »

takže radíte si niekde omakat nejaku CZ ? O tej rane istoty do rohu viem samozrejme, aj o zakazanom prste na spušti. Len mam des ak mi chlapik povie rozborka zborka. Chcem byt pripraveny, lebo mam v umysle podat ziadost o Acko aj ked budu frflat. Aby mi to nezratali na skuškach. Teoreticku pripravu zvladnem, ale prakticku ... nemam doma pod gaucom gun ... nemam ako trenovat
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ak si z BA, mas na vyber niekolko strelnic, zajdi tam, trocha postrielas a spravca strelnice Ti ukaze, poradi. Chlapi z BA, poradte mu, ktora strelnica/spravca je o.k. v tomto smere.
inspiring_shirley

Príspevok od používateľa inspiring_shirley »

ja som musel prakticky predviest tu vzpriecenu nabojnicu. teda odstranenie vzpriecenej nabojnice, , vytiahol som zasobnik, potiahol zaver dozadu, vytriasol nabojnicu, pustil som zaver a cvakol.. podal som policajtovi pistol. a ZP som dostal
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Ja som mal skusku vcera rano (BA II), a jedneho chalana "vyrazili" za to, ze neodkracal az do kuta miestnosti pri vybijani (pritom vsetko ostatne dodrzal) V uvodzovkach preto, lebo nakoniec ho tam po dlhom radeni sa nakoniec zavolali spat a dali mu to. Napomenutim, ze "zivot mate len jeden".
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

roman napísal:v BA III je prakticka skuska formou teoretickej otazky, mna sa pytali co by som robil pri vzpriecenej nabojnici vo vytahovacom okienku.
A čo oni na to, keď si im oznámil, že by si sa rozplakal? :P
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"